Боррель

21 квітня 2021

19 квітня 2021

17 квітня 2021

14 квітня 2021


Боррель і Блінкен висловили занепокоєння військовими силами Росії на кордонах України

Високий представник ЄС Жозеп Боррель та державний секретар США Ентоні Блінкен провели вчора обговорення низки міжнародних питань і висловили спільне занепокоєння нарощуванням Росією військового угруповання на кордонах України.

04 квітня 2021

01 квітня 2021

31 березня 2021


Брюссельська конференція по Сирії зібрала €5,3 мільярда допомоги

П’ята Брюссельська конференція донорів по Сирії, що відбулася вчора за участю більш ніж 80 держав та міжнародних організацій, змогла зібрати пожертви на врегулювання сирійської кризи на суму у 5,3 мільярда євро.


ЄС виділив додаткові 560 мільйонів євро на гуманітарку для Сирії – Боррель

Євросоюз, який бере активну участь у міжнародних зусиллях із врегулювання тривалої кризи у Сирії, оголосив про виділення додаткової допомоги у 560 млн євро, які будуть спрямовані на підтримку мирного населення та переміщених осіб в цій країні.

26 березня 2021


ЄС підтримує міжнародну платформу для фіксації злочинів режиму Лукашенка

Європейський Союз підтримує міжнародну платформу для документування злочинних дій білоруської влади проти власного народу з моменту сфальшованих президентських виборів у серпні минулого року.

24 березня 2021

22 березня 2021


ЄС будує відносини з Росією на основі п’яти керівних принципів – Боррель

Європейський Союз і далі будуватиме відносини з Росією на основі раніше визначених п’яти головних принципів, імплементація яких залишається ключовим фактором для подальших відносин між Російською Федерацією і ЄС.

19 березня 2021


Боррель не здивований, що Байден назвав Путіна «вбивцею»

Високий представник ЄС Жозеп Боррель не дав однозначної відповіді, чи погоджується він з оцінкою президента США Джо Байдена, який кілька днів тому назвав Володимира Путіна «вбивцею», але водночас зауважив, що не здивований такою оцінкою.

15 березня 2021

01 березня 2021

24 лютого 2021

23 лютого 2021


Боррель назвав Україну серед пріоритетів спільного порядку денного ЄС і США

Координація зусиль із стримування агресивної поведінки Росії, розвиток конструктивної співпраці з країнами-сусідами ЄС, зокрема, Україною, Білоруссю, Західними Балканами, повернення США до «ядерної угоди» Ірану та координація політики щодо Китаю посідають важливе місце у спільному порядку денному ЄС і Сполучених Штатів у зовнішньополітичному вимірі.

22 лютого 2021


Рада міністрів ЄС погодила санкції через арешт Навального

Міністри закордонних справ ЄС прийняли політичне рішення щодо застосування обмежувальних заходів проти чотирьох посадовців РФ, які були причетними до протиправних дій проти опозиційного політика Олексія Навального і його арешту, а також до придушення мирних демонстрацій на його підтримку.


Росія стала на курс конфронтації з ЄС –Боррель

Міністри закордонних справ країн ЄС, які збираються сьогодні на зустріч у Брюсселі, першим питанням розглянуть відносини з Російською Федерацією, яка неприховано встала на курс конфронтації з Євросоюзом.

18 лютого 2021

11 лютого 2021


Без виконання «Мінська» нормальних відносин між ЄС і Росією не буде – Боррель

Європейський Союз є послідовним у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, тож без повного виконання Мінських угод нормалізації відносин між ЄС і Росією не відбудеться.

10 лютого 2021

09 лютого 2021


Борреля розкритикували в Брюсселі через його нещодавній візит до Росії

Високий представник ЄС Жозеп Боррель, який під час пленарного засідання Європарламенту в Брюсселі проінформував депутатів про підсумки нещодавнього візиту до Москви, потрапив під зливу критичних зауважень збоку значної кількості європейських політиків.

08 лютого 2021


Отруєння Навального: як у ЄС оцінюють візит Борреля до Росії

Реакція Росії на озвучені під час візиту до Москви високого представника ЄС месиджі є свідченням того, що Жозеп Боррель зміг точно донести до Кремля позицію ЄС щодо отруєння та арешту Олексія Навального, а також поведінки РФ в Європі та світі.


Росія прогресивно від’єднує себе від Європи - Боррель після візиту до Москви

Нещодавній візит Високого представника ЄС Жозепа Борреля до Росії засвідчив, що офіційна Москва не захотіла скористатися цією нагодою для встановлення конструктивних відносин з ЄС, вбачає у демократичних цінностях екзистенційну загрозу для себе та продовжує віддалятися від Європи.

07 лютого 2021

06 лютого 2021

05 лютого 2021


Боррель у Москві засудив висилку трьох європейських дипломатів з Росії

Високий представник ЄС, який перебуває з візитом в Москві для обговорення проблем у відносинах між ЄС і РФ, дізнався сьогодні про рішення російської влади вислати трьох європейських дипломатів з Росії, та засудив такі дії уряду РФ.


Отруєння Навального: Боррель сказав, коли можливе рішення ЄС про санкції

На цей час від країн-членів не надходило пропозицій щодо запровадження нових санкцій у зв’язку із ситуацією навколо замаху на життя та арешту Олексія Навального. Обговорення тривають в рамках підготовки до широкої дискусії щодо подальших стосунків між ЄС і Росією.


Сьогодні важко мріяти про Європу від Лісабона до Владивостока – Боррель у Москві

Попри те, що географічно Росія є частиною Європи, події останніх років затьмарили двосторонні відносини між ЄС і Росією, та зробили більш важким завданням розбудову Європи «від Лісабона до Владивостока», мрії про яку існували ще 20-30 років тому.


Лавров заявив Боррелю, що у відносинах Росії та Євросоюзу «відсутня нормальність»

Глава МЗС РФ Сергій Лавров, відкриваючи переговори з високим представником Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем заявив, що головна проблема у відносинах Росії і Євросоюзу "відсутність нормальності".

02 лютого 2021


Боррель засудив вирок Навальному та закликав негайно його звільнити

Високий представник ЄС Жозеп Боррель рішуче засудив вирок, який було сьогодні, 2 лютого, винесено московським судом російському опозиційному лідеру Олексію Навальному, та закликав до негайного звільнення політика.


Кулеба обговорив із Боррелем майбутній візит представника ЄС до Москви

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та високий представник ЄС, віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель під час телефонної розмови скоординували позиції напередодні візиту глави європейської дипломатії до Росії.

31 січня 2021

29 січня 2021


Боррель їде до Москви 4 лютого

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель здійснить візит до Москви 4-6 лютого для обговорення з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим стану та проблемних питань двосторонніх відносин.

26 січня 2021


Візит Борреля до Москви навряд чи призведе до звільнення Навального - глава МЗС Польщі

Візит глави європейської дипломатії Жозепа Борреля до Москви на початку лютого навряд чи призведе до звільнення з арешту російського опозиціонера Олексія Навального. Водночас Росія може використати цей візит у пропагандистських цілях.

25 січня 2021


У ЄС заявили про перший недружній крок з боку Лондона після Brexit

Рішення Великої Британії понизити дипломатичний статус Представництва ЄС у цій країні, яке було прийнято відразу після її виходу зі складу Євросоюзу, є недружнім сигналом, але ЄС впевнений, що разом із британськими друзями зможе знайти взаємоприйнятне рішення для цієї ситуації.


Боррель зібрався з візитом до Росії

Високий представник ЄС Жозеп Боррель у лютому відвідає РФ на запрошення глави МЗС цієї країни Сергія Лаврова, щоб обговорити стан двосторонніх відносин напередодні розгляду стратегії відносин між ЄС і Росією на засіданні Європейської Ради у березні поточного року.


Навальний, Байден та коронавірус: що обговорять глави МЗС Євросоюзу у Брюсселі

Під час першої у 2021 році зустрічі у форматі Ради ЄС у Брюсселі міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу обговорять широке коло питань, першим з яких стане ситуація в Росії, зокрема затримання учасників протестів та арешт опозиційного політика Олексія Навального.

23 січня 2021

18 січня 2021


Санду зустрілася з Боррелем

ЄС має намір надалі поглиблювати політичну асоціацію та економічну інтеграцію з Молдовою, і робитиме це на основі розвитку тісного партнерства з цією країною в рамках двосторонньої Угоди про асоціацію.

30 грудня 2020

17 грудня 2020

16 грудня 2020

09 грудня 2020


Боррель розповів про стратегічну мету Євросоюзу

Збереження та захист прав людини по всьому світу є і залишається стратегічною метою Європейського Союзу, що підтверджено рішенням Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 7 грудня про запровадження Глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини.

08 грудня 2020

03 грудня 2020

21 листопада 2020


Європейський оборонний сектор страждає від фрагментарності – Боррель

Європейський Союз вперше в історії провів річний оборонний огляд, так званий CARD (Coordinated Annual Review on Defence), який виявив вразливі місця європейського оборонного сектору, зокрема його фрагментарність, яка значно впливає на спроможності Європи відповідати на сучасні та майбутні виклики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-