
ЄС засудив військовий переворот у М’янмі
Європейський Союз рішуче засудив військовий переворот у М’янмі та закликав негайно звільнити з ув’язнення законних представників влади.
22 лютого 2021
Європейський Союз рішуче засудив військовий переворот у М’янмі та закликав негайно звільнити з ув’язнення законних представників влади.
11 лютого 2021
Депутати Європарламенту більшістю голосів ухвалили резолюцію щодо безпеки на білоруській атомній електростанції «Островець» та висловили глибоке занепокоєння у зв’язку початком її комерційної експлуатації.
28 січня 2021
Парламентська асамблея Ради Європи ратифікувала повноваження російської делегації, попри їхні оскарження за ініціативи українських депутатів багатьма членами Асамблеї.
27 січня 2021
У Парламентській асамблеї Ради Європи заявляють про негативний вплив на зусилля у боротьбі з епідемією COVID-19, якщо країни зосередяться на забезпеченні лише власних потреб у вакцинах.
22 січня 2021
Нижня палата польського парламенту засудила арешт російського опозиціонера Олексія Навального і закликала російську владу звільнити його і розслідувати справу отруєння.
21 січня 2021
Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію у зв’язку із арештом російського опозиціонера Олексія Навального, яка закликає ЄС та країни-члени до ґрунтовного перегляду стратегії відносин з Росією та до негайного зупинення проекту «Північний потік-2».
17 грудня 2020
Велика Британія вітає ухвалення оновленої резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму, яка закликає Росію негайно припинити системні порушення прав людини на тимчасово окупованому півострові.
16 грудня 2020
Оновлена резолюція Генасамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму та Севастополі сприятиме реалізації ініціативи зі створення Кримської платформи.
07 грудня 2020
Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».
26 листопада 2020
Європарламент ухвалив термінову резолюцію щодо продовження порушення прав людини в Білорусі та у зв’язку із вбивством Романа Бондаренка.
Україна закликає Парламентську асамблею ОБСЄ залишити на порядку денному у 2021 році питання російської агресії проти України та домагатися виконання резолюцій по Криму та Донбасу.
25 вересня 2020
Україна стала співавтором резолюції Ради з прав людини ООН «Права людини на безпечну воду та санітарію», яка стане ще одним засобом для притягнення до відповідальності РФ.
17 вересня 2020
МЗС Білорусі розцінило резолюцію Європарламенту щодо ситуації в Білорусі як таку, що має агресивний характер і не містить конструктивних пропозицій.
Європейський Союз разом з Великою Британією є другим за обсягами світовим постачальником зброї, тож громадяни ЄС, з міркувань безпеки, мають були краще поінформовані про діяльність національних урядів у цій сфері.
Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію щодо ситуації у Східному Середземноморї, в якій закликали Туреччину припинити буріння у виключній економічній зоні Греції та Кіпру та вжити термінових заходів для деескалації військової напруги в регіоні.
Депутати Європарламенту підготували проєкт резолюції, яка засуджує фальсифікацію результатів виборів у Білорусі та насильство проти учасників мирних протестів.
04 вересня 2020
Українські дипломати працюють над включенням до порядку денного 75-ї сесії Генасамблеї пункту "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України" і планують внести на розгляд ГА ООН проєкти посилених резолюцій по Криму.
03 вересня 2020
У Парламентській асамблеї Ради Європи внесено два проєкти резолюції стосовно ситуації у Білорусі, де закликається провести фундаментальні реформи та повторні президентські вибори.
01 липня 2020
Рада Безпеки ООН затвердила резолюцію, що передбачає негайне припинення вогню в усіх збройних конфліктах (у тому числі на Донбасі) та забезпечення гуманітарної й медичної допомоги в період пандемії COVID-19.
10 червня 2020
Колектив ДП "Антонов" затвердив звернення до керівників держави - Президента, Голови ВР, Прем’єр-міністра, а також секретаря РНБО з вимогою втратитися в ситуацію, що склалася на підприємстві.
19 травня 2020
Учасники 73-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, яка є вищим керівним органом ВООЗ, ухвалили резолюцію, що закликає до системного аналізу реакції на пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 у світі.
22 квітня 2020
Голосування в Генасамблеї ООН оновленого проєкту резолюції Росії щодо "солідарності" в протидії COVID-19 було провалене, оскільки документ містив цинічні твердження Москви про "добросусідство", розмиті тези про послаблення санкцій і не підтримував мирних ініціатив генсека Організації.
21 квітня 2020
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про забезпечення глобального доступу до медичного обладнання, ліків та вакцин для боротьби проти Covid-19, одним із головних співавторів якої стала Україна.
13 квітня 2020
Резолюції, що схвалюються на Генеральній Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України, прав людини в Криму, мілітаризації Криму, стали частиною доказової бази проти Росії для міжнародних трибуналів.
03 квітня 2020
Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію глобальної солідарності в боротьбі проти Covid-19, ініціаторами якої виступили Гана, Індонезія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сінгапур і Швейцарія, а співавторами - 188 держав, у тому числі Україна.
12 березня 2020
Нижня палата Конгресу США, слідом за Сенатом, ухвалила резолюцію, що обмежує можливості президента Трампа проводити військові дії проти Ірану.
05 березня 2020
Глави держав та урядів ЄС на саміті у Брюсселі ухвалили окрему резолюцію, яка визначає політичні директиви щодо забезпечення чистоти повітря та боротьби з його забрудненням.
20 лютого 2020
У ході зимової сесії ПА ОБСЄ, яка проходить 20-21 лютого у Відні, українська делегація вже збирає підписи іноземних колег на підтримку резолюції із засудженням агресії РФ проти України для прийняття документа на літній сесії ПА у Ванкувері.
13 лютого 2020
Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про «тривале припинення вогню» в Лівії. Росія утрималася від голосування після своїх заперечень до тексту документа.
12 лютого 2020
У Європарламенті закликали створити загальноєвропейську систему захисту домашніх котів і собак, щоб унеможливити їх нелегальний і безконтрольний продаж.
29 січня 2020
Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи рекомендує ратифікувати повноваження російської делегації.
15 січня 2020
Росія є неминучою гібридною і конвенційною загрозою для Євросоюзу та його країн-членів.
11 січня 2020
У Берліні відчули "полегшення" у зв’язку з продовженням на пів року місії ООН з транскордонної гуманітарної допомоги Сирії через прийняття Радою Безпеки резолюції, співавтором якої була німецька сторона.
10 січня 2020
Російська агресія проти України і Грузії становить загрозу для континенту.
Офіційний представник Білого дому Хоган Гідлі назвав резолюцію Палати представників Конгресу США, що обмежила можливості президента Дональда Трампа вести війну з Іраном, "неправильною" та "абсурдною".
21 грудня 2019
Зарубіжні партнери України переконалися, що зі зміною влади в нашій країні пріоритети зовнішньої політики залишаються незмінними.
19 грудня 2019
Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення на 74-й сесії Генеральної Асамблеї оновленої і посиленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна".
13 грудня 2019
18 грудня Генеральна Асамблея ООН винесе на голосування проєкт резолюції щодо дотримання прав людини в окупованому Криму.
Посла США в Туреччині Девіда Саттерфілда викликали до Міністерства закордонних справ через ухвалену вчора резолюцію Сенату щодо геноциду вірмен.
10 грудня 2019
Рада міністрів ЄС із загальних справ, яка відбулася у вівторок у Брюсселі, ухвалила резолюцію, що визначає головні напрямки протидії гібридним загрозам та підвищення стійкості країн-членів до такого роду викликів.
Оновлена "кримська" резолюція ГА ООН є важливою складовою зусиль України із деокупації тимчасово окупованих територій нашої держави, а також відновлення безпеки та стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів.
Заклик Генасамблеї ООН до всіх країн не відвідувати Крим без погодження з Україною спричинив серйозне занепокоєння Росії.
09 грудня 2019
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів", у якій міститься пункт про захоплені РФ ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території.
28 листопада 2019
Європарламент під час пленарного засідання у Страсбурзі прийняв дві резолюції, які оголошують надзвичайний стан у сфері збереження клімату й охорони довкілля та підтверджують намір ЄС досягти "кліматичної нейтральності" до 2050 року.
Європарламент закликає Росію припинити політичне умотивоване переслідування литовських суддів, які засудили осіб за військові злочини, скоєні у Вільнюсі 13 січня 1991 року.
25 листопада 2019
Рада ЄС із закордонних справ, яка відбулася 25 листопада у Брюсселі, прийняла резолюцію, що визнає наявність суттєвої різниці у темпах економічного і соціального розвитку в країнах-партнерах та підтверджує рішучість Євросоюзу у боротьбі з цим явищем.
15 листопада 2019
Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова привітала схвалення Третім комітетом 74-ї сесії Генасамблеї ООН проєкту резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі".
14 листопада 2019
Проти проєкту резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна", який розглядав Третій комітет 74-ї сесії Генасамблеї ООН, голосували Російська Федерація та ще 22 країни.
Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив проєкт резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", у якому щодо АРК вперше застосовано визначення "агресія".
13 листопада 2019
У четвер, 14 листопада, Третій комітет Генасамблеї ООН розгляне проєкт резолюції про захист прав людини в тимчасово окупованому Криму.
11 листопада 2019
До кінця року в Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй розглядатимуться проєкти двох резолюцій, пов’язаних з російською окупацією Криму.
06 листопада 2019
Держава-окупант відновлює ядерну інфраструктуру в Криму, що порушує заявлений раніше Україною її без’ядерний статус.
31 жовтня 2019
Палата представників американського Конгресу, яка контролюється демократами, більшістю голосів затвердила резолюцію на підтримку процедури імпічменту президента Дональда Трампа.
30 жовтня 2019
Комітет з процедурних питань Палати представників Конгресу США оприлюднив текст резолюції, яку планується поставити на голосування 31 жовтня, аби формалізувати процедуру імпічменту.
28 жовтня 2019
Кримськотатарська діаспора виступила із закликом до світової спільноти щодо припинення окупації Кримського півострова з боку РФ.
15 жовтня 2019
Україна, а також п'ять країн виступили ініціаторами в ООН щодо проголошення Міжнародного дня загального доступу до інформації, який відтепер відзначатиметься щороку 28 вересня.
27 вересня 2019
Демократи заблокували резолюцію лідера республіканської меншості в Палаті представників США Кевіна Маккарті, яка засуджує рішення спікера нижньої палати Ненсі Пелосі розпочати формальну процедуру імпічменту президента Трампа.
17 вересня 2019
Білорусь, Казахстан та Вірменія проголосували проти включення до порядку денного 74-ї сесії Генасамблеї ООН пункту стосовно тимчасово окупованих Криму та Донбасу, який запропонувала українська делегація.
12 вересня 2019
ПАРЄ з приводу кримських татар перенесли на наступне засідання комітету з питань рівності і недискримінації.
18 липня 2019
Надзвичайно важливо, що в резолюції Європпарламенту міститься абсолютно чіткий меседж про збереження санкцій проти РФ доти, доки Росія не виконає всіх умов Мінських домовленостей та не виведе свої війська з території України.