
Twitter запустив програму, яка допомагає «відловлювати» фейки
Компанія Twitter запустила нову програму Birdwatch, яка допоможе боротися з дезінформацією у соцмережі.
26 січня 2021
Компанія Twitter запустила нову програму Birdwatch, яка допоможе боротися з дезінформацією у соцмережі.
20 січня 2021
Інститут масової інформації констатує, що на сьогодні кількість дезінформації в онлайн-медіа зросла майже втричі.
18 грудня 2020
В Україні стартував проєкт підвищення рівня обізнаності в суспільстві й протидії загрозам використання цифрових технологій для втручання у політичні процеси.
15 грудня 2020
Рада ЄС закликала національні уряди європейських країн посилити координацію у боротьбі з гібридними загрозами та, зокрема, із дезінформацією навколо пандемії COVID-19.
14 грудня 2020
В Офісі генпрокурора заявили, що проти заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова розгорнута чергова масштабна дискредитаційна інформаційна кампанія.
15 листопада 2020
Розпізнати спроби маніпуляцій у цифровому просторі часом дуже важко, тим більше якщо це роблять структури іноземних держав, які мають доступ до інформації.
14 листопада 2020
Британський експерт, науковець університету Джона Гопкінса та співдиректор ініціативи Arena Пітер Померанцев разом з колегами протягом двох років працювали над темою ролі інформації в світлі свободи мовлення.
13 листопада 2020
Сфера інформації кардинально змінилася, відколи там з’явилися величезні кошти. В ній з’явилися неконвенційні гравці, спецслужби, що поширюють дезінформацію. І вона має бути заборонена.
06 листопада 2020
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає за необхідне зафіксувати в законодавстві поняття «дезінформація» і притягувати до відповідальності тих, хто використовує її системно.
Протидіяти дезінформації необхідно таким чином, щоб не порушувати базові права і свободи.
Експрезидент Радіо Свобода, викладач Колумбійського університету Нью-Йорка Томас Кент переконаний, що протистояти дезінформації можна, викриваючи її і представляючи позитивну інформацію.
29 жовтня 2020
Для української молоді в Молдові провели онлайн-тренінг про основи журналістики, зокрема про те, як розпізнати фейки та боротися з дезінформацією в Інтернеті.
23 жовтня 2020
Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував семи виробникам антисептиків не вводити споживачів в оману шляхом розміщення недостовірної інформації на етикетках своєї продукції.
16 жовтня 2020
Цьогоріч понад 80% українців стикалися з дезінформацією в ЗМІ про коронавірусну хворобу COVID-19 та інші важливі теми, і більш як третина готова була ділитися нею з іншими.
04 жовтня 2020
Масштабне поширення дезінформації у світі наражає людство на загрозу кровопролиття та вчинення масових злочинів.
30 вересня 2020
Міністерство культури та інформаційної політики працює над новою програмою медіаграмотності, яка активно впроваджуватиметься наступного року.
23 вересня 2020
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко просить уряд розглянути можливість застосування санкцій проти онлайн сервісів, які пропонують російський контент.
16 вересня 2020
Кім Кардаш'ян Уест і десятки інших знаменитостей заявили про замороження своїх облікових записів у соціальних мережах на знак протесту проти поширення «ненависті, пропаганди та дезінформації».
14 вересня 2020
Голова Полтавської обласної держадміністрації Олег Синєгубов заявив, що вже кілька тижнів проти нього ведеться "справжня атака замовними матеріалами".
11 вересня 2020
Питання безпеки журналістів є одним з пріоритетів для Міністерства культури та інформаційної політики, і воно планує провести захід з цього питання.
01 вересня 2020
Діпфейки, для виявлення яких потрібна фахова технічна експертиза, у майбутньому все більше використовуватимуться при поширенні дезінформації в суспільстві.
08 серпня 2020
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та посол Великої Британії Мелінда Сіммонс обговорили питання протидії дезінформації та розвитку сфери медіа.
23 липня 2020
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформполітики планує напрацювати новий законопроєкт щодо протидії дезінформації.
21 липня 2020
Facebook закрив одну з найбільших "антимаскових" груп на своїй платформі за порушення політики щодо дезінформації про COVID-19.
09 липня 2020
Європа має бути більш незалежною, сильною і впливовою, аби мати можливість гідно протистояти дезінформації та спробам підірвати євроспільноту зсередини.
07 липня 2020
Під час глобальної пандемії COVID-19 в інтернеті суттєво зросла кількість дезінформації, абсолютна більшість якої походить із Росії та Китаю.
10 червня 2020
Події, які розгорнулися під час пандемії COVID-19 довели, що дезінформація перетворилася на зброю, яку окремі держави та групи впливу намагаються використати проти європейської демократії.
28 травня 2020
Російські пропагандисти повернулися до інформаційних атак на Україну, яка за кількістю згадувань на головних кремлівських ресурсах випередила спекуляції навколо «світового уряду», «коронавірусної змови» і навіть конспірологічні теорії щодо русофобії «зловмисного» Заходу.
21 травня 2020
Росія, оприлюднивши вустами свого МЗС коментар щодо річниці вступу на посаду Президента Володимира Зеленського, вдалася до чергової спроби втрутитися у внутрішні справи України.
16 травня 2020
Росія проводить інформаційні операції в Україні та світі, мета яких - розірвати логічний зв’язок між демократією і процвітанням країн, що обрали демократичний шлях.
08 травня 2020
Служба безпеки України закликає політиків не поширювати фейкову інформацію про існування в Україні іноземних біологічних лабораторій.
06 травня 2020
На тлі глобальних зусиль щодо подолання пандемії коронавірусу РФ проводить дезінформаційну кампанію проти США щодо походження вірусу.
05 травня 2020
За результатами дослідження компанії Avaaz, лише у Facebook було зареєстровано понад 1,7 мільйона випадків поширення дезінформації про пандемію коронавірусу, кількість переглядів провокаційної інформації перевищила 117 мільйонів.
01 травня 2020
Високий Представник ЄС Жозеп Боррель у четвер провів віртуальну зустріч з членами Комітету із закордонних справ, під час якої роз’яснив політику ЄС у сфері боротьби з дезінформацією, яка спрямована проти європейців та проти єдності і солідарності європейських країн.
22 квітня 2020
Посольство США спростувало повідомлення про буцімто наявність в Україні американських військових біолабораторій і заявило, що вони повторюють російську дезінформацію.
Вулиці столиці щодня миють 55 одиниць спецтехніки.
14 квітня 2020
В базу даних цього європейського видання наразі занесено 8000 російських фейків
28 березня 2020
Що насправді робили в Італії російські військові, які приїхали допомагати впоратися з епідемією коронавірусу
21 березня 2020
У Житомирі почали дезінфікувати вулиці та зупинки громадського транспорту з метою протидії розповсюдженню коронавірусу.
19 березня 2020
Зменшення вірусних захворювань та недопущення їх поширення, - саме на цьому зараз акцентують увагу керівництво країни та органи місцевого самоврядування.
13 березня 2020
На Житомирщині рятувальники провели знезараження об’єктів у м. Радомишль, де жінка померла через коронавірусну інфекцію Cоvid-19.
На вулицях Львова працюють порохотяги і водовозки, які миють вулиці, тротуари і зупинки громадського транспорту. Також керівники районних адміністрацій мають забезпечити щоденне миття під’їздів і сходових кліток.
05 березня 2020
Будь-які припущення щодо можливого російського впливу на формування уряду України недоречні, адже головним завданням нової команди є прискорення реформ у контексті євроінтеграції.
04 березня 2020
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус вніс до парламенту резолюцію, яка засуджує спроби Росії переписати історію, зокрема виправдати пакт Молотова - Ріббентропа.
28 лютого 2020
У Києві щоденно проводять дезінфекцію у громадському транспорті для недопущення поширення інфекцій.
“Українська фундація безпекових студій” презентувала посібник з медіаграмотності для держслужбовців, студентів та широкого загалу.
25 лютого 2020
За оцінками медіаюристів, законодавча ініціатива про протидію дезінформації має обмежувальний характер та серйозний "охолоджувальний ефект" у контексті її впливу на свободу отримання, поширення та обробки інформації.
21 лютого 2020
Осіннє засідання Парламентської Асамблеї ОБСЄ пройде 5-7 жовтня у Сан-Марино, а її основною темою стане протидія дезінформації.
Соціальна мережа Twitter експериментує з функціями, які дозволять користувачам позначати неправдиву інформацію або “фейки” під твітом.
20 лютого 2020
Протягом поточного тижня кремлівські дезінформатори вели відчайдушну інформаційну атаку на справу літака рейсу MH17, збитого російською ракетою у 2014 році, намагаючись «підготуватися» до початку міжнародного суду в Гаазі.
19 лютого 2020
Представники Міністерства культури, молоді та спорту провели цілу низку консультацій із фахівцями, в тому числі іноземними, щодо проєкту закону про протидію дезінформації.
Дискусія навколо законопроєкту "Про медіа" триває, документ не буде відкликаний.
18 лютого 2020
Група медіаюристів на наступному тижні розпочне аналіз проєкту закону про протидію дезінформації, розроблений Міністерством культури, молоді та спорту.
12 лютого 2020
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак запевнив, що в Україні не буде ухвалено законів, які б обмежили свободу слова в країні.
11 лютого 2020
Президент України Володимир Зеленський запевнив, що не має бажання втручатися в роботу чесних журналістів, але наполягає на необхідності боротися з дезінформацією і фейками.
10 лютого 2020
Законопроект про дезінформацію передбачає норми, згідно з якими Україна отримає право звертатися до міжнародного суду з позовом проти Росії за поширення дезінформації.
09 лютого 2020
Дослідницька група американського каналу Fox News закликала колег не довіряти деяким заявам провідних коментаторів стосовно України.
07 лютого 2020
Обговорення напрацьованого законопроєкту про протидію дезінформацію продовжено ще щонайменше на два місяці.
03 лютого 2020
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про початок боротьби з поширенням неправдивої інформації про коронавірус та хибними рекомендаціями щодо ліків проти нього.
Норми законопроєкту про протидію дезінформації, які стосуються криміналізації деяких статей діяльності журналістів, можуть призвести до наступу на свободу слова.