Париж, Берлін і Лондон застерігають Іран від збагачення урану до 60%

Париж, Берлін і Лондон застерігають Іран від збагачення урану до 60%

Заява
Укрінформ
Уряди Франції, Німеччини та Великої Британії (E3) стурбовані оголошенням Іраном про подальші ядерні плани та закликають його повернутися до виконання Віденської ядерної угоди (JCPoA).

Про це йдеться у спільній заяві урядів трьох країн, розміщеній на сайті МЗС ФРН, передає Укрінформ.

Підписанти заяви «з великим занепокоєнням» сприйняли те, що Іран 13 квітня поставив до відома МАГАТЕ, що він почне збагачувати уран до 60% за допомогою вдосконалених центрифуг.

«Це серйозний розвиток подій, оскільки виробництво високозбагаченого урану є важливим кроком у виробництві ядерної зброї. Іран не має правдоподібної цивільної потреби у збагаченні на такому рівні», - вважають уряди трьох європейських держав.

Вони також висловлюють своє занепокоєння повідомленням, що Іран планує встановити додаткові 1000 центрифуг в Натанзі, що значно розширить можливості Ірану щодо збагачення урану.

Читайте також: ЄС продовжив санкції проти Ірану

Заяви Тегерана особливо викликають жаль, оскільки вони надходять у той час, коли всі учасники JCPoA та США розпочали змістовні переговори з метою знайти швидке дипломатичне рішення щодо відродження та відновлення цієї угоди. Нещодавні небезпечні заяви Ірану контрастують з конструктивною атмосферою цих добросовісних переговорів, підкреслюється у заяві Трійки. Вона закликає усі сторони утриматися від усіх заходів, що ведуть до ескалації, а Іран - не ускладнювати ще більше дипломатичний процес.

Після інциденту на іранському ядерному об'єкті в Натанзі, в якому Тегеран звинуватив Ізраїль, влада оголосила про намір розпочати з 14 квітня збагачувати уран до 60%, про що поінформував напередодні Міжнародне агентство з атомної енергетики. Також було заявлено про плани встановити близько однієї тисячі вдосконалених центрифуг для збагачення урану на заводі в Натанзі. Вашингтон назвав це провокацією.

Фото: @Imago

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-