
Байден хоче продовжити на п’ять років договір СНО-ІІІ з Росією – CNN
Адміністрація Президента США Джо Байдена має намір продовжити ще на п'ять років дію ключового договору про контроль над озброєннями СНО-ІІІ між США і Росією.
21 січня 2021
Адміністрація Президента США Джо Байдена має намір продовжити ще на п'ять років дію ключового договору про контроль над озброєннями СНО-ІІІ між США і Росією.
20 січня 2021
Напередодні набрання чинності Договором про заборону ядерної зброї Папа Римський закликав більше країн приєднатися до цієї міжнародної угоди під егідою ООН.
19 січня 2021
Джо Байден у будь-якому разі отримає 20 січня так звану «ядерну валізу», що містить набори пускових кодів для застосування атомної зброї.
Чинний президент США Дональд Трамп має намір у день інавгурації Джо Байдена 20 січня скористатися «бортом номер один» для перельоту у Флориду, що передбачає також супроводження його офіцером з «ядерною валізою».
09 січня 2021
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин назвав США "найбільшим ворогом" КНДР та пригрозив продовжувати розвивати ядерний потенціал.
18 грудня 2020
Іран розпочав будівництво на підземному ядерному об'єкті у Фордо на тлі напруженості у відносинах зі США.
17 грудня 2020
Євросоюз серйозно занепокоєний розміщенням Росією в окупованому Криму літаків та ракет, здатних нести ядерні боєприпаси, а також захопленням нею колишніх об’єктів зберігання ядерної зброї на півострові.
15 грудня 2020
У світі, де існує ядерна зброя та непередбачувана поведінка деяких держав, які нею володіють, НАТО залишатиметься ядерним Альянсом, необхідним для забезпечення безпеки всіх країн-союзниць та їх народів.
07 грудня 2020
Останні рішення Ірану стосовно розширення його ядерної програми є чітким порушенням Віденської ядерної угоди (JCPoA).
19 листопада 2020
Майкл Карпентер, радник обраного президента США Джо Байдена, припускає, що одним із пріоритетів нової адміністрації буде питання контролю над стратегічними озброєннями, і в цьому контексті США можуть піти на продовження нового договору з Росією СНО-3.
14 листопада 2020
У Криму є декілька об’єктів, які використовувались для зберігання ядерної зброї.
12 листопада 2020
Північна Корея звинуватила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у відсутності неупередженості та об'єктивності.
Заступник Постійного представника України в ООН Юрій Вітренко на засіданні Генасамблеї ООН 11 листопада висловив побоювання щодо можливості розгортання Росією ядерного потенціалу на окупованому Кримському півострові.
10 листопада 2020
Договір під егідою ООН про заборону ядерної зброї не зможе вирішити цю проблему та привести до реального скорочення ядерних арсеналів; натомість Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (NPT) містить відповідні механізми верифікації і контролю.
27 жовтня 2020
Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар обговорив з послом Японії Такаші Кураі питання ядерного роззброєння, протидію кіберзагрозам та співпрацю у безпековій сфері.
25 жовтня 2020
Гондурас став 50-ю країною світу, яка ратифікувала Договір про заборону ядерної зброї, і через 90 днів документ має набрати чинності.
04 жовтня 2020
Організація оборонних досліджень та розробок Індії здійснила випробування нової надзвукової балістичної ракети малої дальності "Шаур’я".
03 жовтня 2020
Низький темп прогресу в досягненні повного знищення ядерної зброї наражає світ на небезпеку відкату у цьому питанні.
25 вересня 2020
Міжнародній спільності потрібно використовувати усі наявні правові механізми для забезпечення припинення гонки ядерного озброєння та відмови від ядерної зброї.
21 вересня 2020
Уряд Сполучених Штатів запровадив нові комплексні санкції проти Ірану, націлені проти офіційних посадовців та організацій, причетних до розвитку ракетно-ядерного виробництва в країні, а також поширення звичайних озброєнь.
16 серпня 2020
Президент США Дональд Трамп іще до листопадових виборів може зустрітися з російським колегою Володимиром Путіним.
12 серпня 2020
Стрімкий розвиток науки у розробці різноманітних видів зброї, зокрема біологічної, спонукає світ готувати фахівців у сферах біологічної та кібербезпеки.
06 серпня 2020
Найгучніші події та інциденти, пов'язані з застосуванням, випробуваннями та супроводженням ядерної зброї
Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї – День Хіросіми.
05 серпня 2020
Аналіз відеозаписів вибуху в Бейруті дозволив зробити попередній висновок про його силу - вона дорівнює 10% потужності атомної бомби, скинутої на Хіросіму в 1945 році.
04 серпня 2020
Деякі країни ООН вважають, що Північна Корея могла розробити мініатюрні ядерні пристрої для установки на боєголовки своїх балістичних ракет.
31 липня 2020
США розширюють дію санкцій щодо поставок металу до Ірану, який використовується ним у ядерних, військових та ракетно-балістичних програмах.
28 липня 2020
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, його країні більше не потрібно буде вести війни, оскільки її ядерний потенціал гарантує безпеку для КНДР.
09 липня 2020
Попри заяви режиму Північної Кореї про відмову від будь-якого поновлення переговорів зі США щодо ядерного роззброєння на Корейському півострові, Сполучені Штати продовжують послідовну роботу для встановлення діалогу.
Збройні сили і розвідка РК спростували повідомлення CNN про наявність невідомого раніше діючого ядерного об'єкта в населеному пункті Волло-Рі в околицях Пхеньяна.
Знімки, зроблені лабораторією Planet Labs і проаналізовані експертами Інституту міжнародних досліджень Міддлбері (США), показують активний об'єкт в селі Волло-Рі поблизу Пхеньяну, який використовується для створення ядерних боєголовок.
США планують через кілька тижнів провести переговори на експертному рівні з Росією щодо укладення нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, який замінить СНО-3.
16 червня 2020
Розгортання Росією нових ракетних ядерних систем є викликом, який примушує НАТО зміцнювати систему ядерного стримування, але Альянс не має наміру дзеркально відповідати на дестабілізуючу поведінку Росії.
Кількість ядерних боєголовок, які є у ядерних держав, зменшилася за рік приблизно на 500 одиниць.
Комітет Сенату США зі збройних сил схвалив поправку до проєкту оборонного бюджету на наступний фінансовий рік, яка дозволяє скоротити час, необхідний для проведення ядерного випробування, та передбачає 10 млн доларів на відповідні проєкти.
09 червня 2020
У США в штаті Невада здійснили випробування винищувача четвертого покоління F-15E Strike Eagle, який оснащений моделлю ядерного заряда B61-12.
Спецпредставник президента США з контролю за озброєнням Маршалл Біллінгслі та заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков проведуть 22 червня у Відні переговори щодо контролю ядерних озброєнь.
03 червня 2020
Франція уважно відслідковує запровадження у Росії нових засад державної політики у сфері ядерного стримування.
Президент РФ Володимир Путін затвердив указ про основи державної політики Росії у сфері "ядерного стримування", де прописані умови, за яких країна може застосувати ядерну зброю.
02 червня 2020
У рамках активної мілітаризації окупованого Криму Росія вживає заходів для розвитку на півострові ядерної інфраструктури й розміщення засобів, здатних доставляти ядерну зброю.
27 травня 2020
У США зможуть провести ядерне випробування протягом декількох місяців, якщо буде відповідний наказ від президента країни Дональда Трампа.
24 травня 2020
Лідер КНДР Кім Чен Ин вперше за кілька тижнів загадкової відсутності з'явився на публіці під час зустрічі з військовим командуванням, заявивши про необхідність посилення засобів ядерного стримування та вогневих можливостей країни.
23 травня 2020
Чиновники адміністрації Трампа під час наради з питань національної безпеки порушили питання про можливе відновлення ядерних випробувань у США після їх згортання в 1992 році.
11 травня 2020
Пандемія коронавірусу є однією з найбільших загроз, з якими світ стикається з часів Другої світової війни, водночас інші загрози нікуди не ділися. З цієї причини ядерне стримування залишатиметься й надалі важливою складовою оборонної політики Північноатлантичного альянсу.
10 травня 2020
Державний секретар Майкл Помпео наголосив, що Сполучені Штати за жодних умов не дозволять Ірану отримати ядерну зброю.
25 квітня 2020
Державний секретар США Майкл Помпео наголосив, що іранська космічна програма не має нічого спільного з мирною ініціативою й передбачає створення засобів доставки ядерної зброї.
11 квітня 2020
США встановили нове програмне забезпечення на свої ядерні бомби, розташовані на території Німеччини.
09 квітня 2020
Науковцям уперше вдалося встановити вік рідкісних китових акул завдяки аналізу вуглецю на їхніх хребцях, який залишився внаслідок випробувань атомної зброї у період "холодної війни".
06 березня 2020
Північноатлантична рада відзначає 50-ту річницю набуття чинності Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), що є важливою складовою глобальної системи нерозповсюдження зброї масового знищення та роззброєння.
05 березня 2020
Позиція України щодо неухильного дотримання основоположних вимог Договору про нерозповсюдження ядерної зброї залишається незмінною.
01 березня 2020
У мережі з'явилося перше зображення перспективного комплексу Strategic Long Range Cannon (SLRC), який, як передбачається, зможе стріляти реактивними снарядами більш ніж на 1800 кілометрів.
27 лютого 2020
США вважають ядерні можливості Росії реальною загрозою для світу, тож дбають про свою безпеку (а також своїх союзників) шляхом посилення власного ядерного потенціалу.
26 лютого 2020
Мова не лише про гарантії безпеки України, а й про сам режим нерозповсюдження ядерної зброї
Країни-учасниці Спільного всеосяжного плану дій щодо ядерної програми Ірану (СВПД) підтвердили намір зберегти цю угоду, що є основою міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження та регіональної стабільності.
24 лютого 2020
Невиконання Будапештського меморандуму та агресія Росії проти України поставили під сумнів сам Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, підштовхуючи всіх до логіки, що для забезпечення суверенітету та територіальної цілісності країні потрібно володіти ядерною бомбою.
20 лютого 2020
Нехтування положеннями Будапештського меморандуму, яким Україні були надані гарантії безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї, підриває весь процес ядерного роззброєння у світі.
16 лютого 2020
Берлін готовий обговорювати ініціативу Макрона про роль французького ядерного щита для захисту Європи, заявив очільник МЗС ФРН Гайко Маас на Мюнхенській конференції.
07 лютого 2020
Єврокомісія виявилася неготовою коментувати слова президента Франції Емануеля Макрона про неефективність існуючого режиму нерозповсюдження ядерної зброї.
04 лютого 2020
Міністерство оборони США офіційно заявило, що ядерні боєголовки малої потужності W76-2 надійшли на озброєння окремих підводних човнів, оснащених балістичними ракетами.
27 січня 2020
Сторони-учасниці Спільного всеосяжного плану дій навколо ядерної програми Ірану (СВПД, англ. -JCPOA) погодилися приділити більше часу консультаціям щодо врегулювання суперечок в рамках цієї угоди, наступна зустріч Спільної комісії експертів відбудеться у лютому.