Туск закликав поляків не йти на травневі президентські вибори

Туск закликав поляків не йти на травневі президентські вибори

Укрінформ
Експрезидент Євроради, голова Європейської народної партії (ЄНП) Дональд Туск закликав поляків не брати участь у президентських виборах у Польщі, які мають відбутися у травні.

Про це він заявив у відеозверненні, розміщеному у Twitter.

“Я аналізував це впродовж багатьох днів та тижнів і свідомо уникаю слова “вибори”, оскільки ця ситуація, яку готує нам влада 10 травня, не має нічого спільного з виборами”, - заявив Туск.

Він зазначив, що є декілька причин, чому президентські вибори в Польщі не можуть відбутися у травні. Першою він назвав проблему безпеки у зв’язку з епідеміологічною ситуацією у країні. За його словами, запевнення представників влади у безпеці проведення виборів у зв’язку з епідемією COVID-19 не є достатніми, оскільки для цього потрібні більш авторитетні рекомендації, зокрема вірусологів.

Читайте також: Маршалок Сенату РП закликав відкласти президентські вибори

Другою причиною він назвав неконституційність проведення виборів, оскільки вони не будуть “ані вільними ані рівноправними”.

За його словами, зміни, які вводяться сьогодні до виборчого кодексу, є “неконституційними”, оскільки це здійснюється безпосередньо перед виборами. Водночас, найважливішою причиною він назвав те, що ніхто в даних умовах “не може гарантувати таємницю голосування”.

Туск підкреслив, що “звичайна людська порядність” не дозволяє пересічним полякам брати участь у цьому заході, який відбудеться в Польщі 10 травня.

Експрем’єр Польщі висловив переконання: якщо всі чесні і порядні поляки скажуть, що “це не вибори, ми не будемо брати в цьому участь”, то це буде одним з приводів відмови правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) від проведення виборів у нинішніх умовах. Він запевнив, що зараз можливо підготувати вибори в інші терміни, які проводитиме “Державна виборча комісія за рекомендацією лікарів та експертів, а не чинна влада за будь-яку ціну у власних політичних інтересах”.

Читайте також: У Польщі вже понад 12 тисяч інфікованих коронавірусом

Як відомо, на розгляді Сенату Польщі зараз перебуває законопроєкт правлячої коаліції щодо проведення кореспонденційного (поштового) голосування під час травневих президентських виборів. Представники влади переконані, що це єдиний можливий варіант провести вибори у період пандемії. В іншому випадку, на їх переконання, у країні може виникнути конституційна криза.

Натомість, опозиція та ряд експертів вважають, що проведення як звичайного, так і кореспонденційного голосування у нинішній ситуації є небезпечним для життя та здоров’я людей. Вони пропонують відкласти вибори на пізніше й оголосити надзвичайний стан.

Згідно з попередніми планами, президентські вибори в Польщі мають відбутися 10 і 24 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-