Штати вимагають від РФ розкрити інформацію про вибух в Архангельській області

Штати вимагають від РФ розкрити інформацію про вибух в Архангельській області

Укрінформ
Виконувач обов'язків постпреда США при ООН Джонатан Коен закликав Росію розкрити інформацію про подробиці інциденту в Архангельській області.

Свою вимогу дипломат озвучив на засіданні Радбезу ООН 22 серпня, яке ініціювали Китай і РФ у зв'язку з випробуванням американської ракети, пише "Кореспондент".

"Що саме відбулося 8 серпня в Росії? Що викликало вибух? Що це була за система? І якої мети служила ця система?" − запитав постпред.

Читайте також: Росія намагається розширити ядерний арсенал, щоб діяти проти США — глава Пентагону

Також він звернувся до РФ із закликом розповісти про те, скільки ракет 9М729, які, на думку США, порушували Договір щодо ліквідації ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), вона виробила і де вона їх розмістила.

Читайте також: Країна, в якій стався ядерний інцидент, повинна інформувати про нього — Помпео

Як повідомляв Укрінформ, 8 серпня міністерство оборони РФ заявило про загибель двох і пораненні шести осіб внаслідок вибуху на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази поблизу села Ньонокса в Архангельській області. Відомство зазначило, що НП сталася під час випробувань рідинної реактивної рухової установки.

Читайте також: Вибухи в Архангельську: у Кремлі заявили, що не мають інформації про радіацію

10 серпня держкорпорація Росатом заявила про загибель п'ятьох своїх співробітників і пораненні ще трьох внаслідок вибуху на військовому полігоні в Архангельській області. При цьому в компанії заявили, що аварія сталася в період робіт, пов'язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинної двигунної установки".

За інформацією ЗМІ, це перше офіційне підтвердження, що вибух стався на об'єкті, який міг бути джерелом радіації. Адже згадане в пресрелізі Росатому ізотопне джерело живлення — це генератор, який виробляє електрику з тепла, одержуваного при розпаді радіоактивного палива. На відміну від атомного реактора, в ізотопних джерелах не відбувається ланцюгової реакції — паливо розпадається природним чином.

Читайте також: ООН прокоментувала ядерний інцидент в Росії

Після вибуху район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

Пресслужба адміністрації міста Северодвинськ повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону до двох мікрозівертів на годину, при максимально допустимих 0,6 мікрозіверта.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-