Втручання у вибори США розробляв

Втручання у вибори США розробляв "аналітичний центр Кремля" - Reuters

Укрінформ
План втручання Росії у вибори президента США-2016 розробив російський інститут стратегічних досліджень.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на чотирьох колишніх чиновників адміністрації США.

Співрозмовники агентства говорять про два конфіденційних документи.

Перший, розроблений у червні 2016 р., поширювався серед вищих чиновників як стратегічний проект. У ньому містилася рекомендація Кремлю розпочати пропагандистську кампанію у соцмережах за підтримки державних ЗМІ, в тому числі Russia Today і агентства Sputnik, для формування більш лояльного ставлення до Росії, ніж це було прийнято в адміністрації екс-президента США Барака Обами. Цей план нібито продовжував стратегію Кремля, намічену у березні 2016 року зі створення позитивного образу кандидата-республіканця Дональда Трампа.

Другий документ, нібито виданий інститутом вже у жовтні 2016 р., передрікав перемогу кандидатові від демократів Хілларі Клінтон і містив пропозиції щодо переходу від пропаганди до підривної діяльності. Пропонувалося розіграти тему шахрайства і кібератак на виборах і, як наслідок, підірвати довіру до інституту виборів та знизити легітимність як самої системи, так і перемогу Клінтон. Цієї версії дотримуються сім колишніх і нинішніх американських чиновників.

Співрозмовники видання наголошують на секретності документа, але не розкривають, яким чином отримали доступ до нього. Представники розвідслужб тему не коментують.

«У Путіна весь час була ця мета, і він попросив інститут скласти йому дорожню карту», – стверджує одно з джерел, колишній високопоставлений чиновник розвідки США.

П'ять співрозмовників агентства описують інститут РІСД як внутрішній аналітичний центр Кремля, який розробляє рекомендації із зовнішньої політики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-