У Скоп’є презентували книгу «Інтернат» Сергія Жадана македонською мовою

У Скоп’є презентували книгу «Інтернат» Сергія Жадана македонською мовою

Укрінформ
У Скоп’є представили книгу «Інтернат» Сергія Жадана македонською мовою.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Республіці Північна Македонія.

«У Македонії за сприяння Посольства України, української громади ім. Лесі Українки, провідного македонського видавництва «Матіца македонська» відбулася презентація  книги відомого сучасного українського поета, прозаїка, перекладача та громадського активіста Сергія Жадана «Інтернат», перекладеної та виданої македонською мовою», - йдеться у повідомленні.

Книга вийшла у перекладі Віри Чорний-Мешкової.

Зазначається, що захід відбувся при повному залі у чудовій атмосфері єднання.

У Посольстві подякували письменнику і зазначили, що чекають на нього в Македонії.

Як відомо, «Інтернат» — роман українського письменника Сергія Жадана 2017 року, що оповідає про життя вчителя в умовах війни на Донбасі.

Події роману відбуваються на Донбасі протягом трьох зимових днів 2015 року. Тридцятирічний вчитель української мови на ім'я Паша вирушає до міста, щоб забрати звідти свого племінника, який живе в інтернаті. Час для здійснення такої мандрівки, однак, не зовсім підхожий.

Слово «інтернат» використовується як метафора, під якою мається на увазі неукоріненість, невпорядкованість та загубленість нашого суспільства, що так й не призвичаїлося у цій країні та страждає на так званий синдром інтернату. Автор зображує це почуття неукоріненості на прикладі такого специфічного регіону, як Донбас, та вказує на те, що подолання цього почуття — один із найважливіших факторів подолання конфлікту.

 Роман «Інтернат» було названо найкращою книгою 24 Форуму Видавців у номінації «Сучасна українська проза» (2017).

Фото: прес-служба Посольства України в Республіці Північна Македонія

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-