Удари по п'ятах, нирках і вухах: на нараді ОБСЄ озвучили нові факти тортур над Балухом

Удари по п'ятах, нирках і вухах: на нараді ОБСЄ озвучили нові факти тортур над Балухом

Укрінформ
Російська Федерація грубо порушує свої зобов'язання з прав людини на території окупованого Криму.

Про нові факти катувань фігурантів політично мотивованих справ стосовно громадян України, які стали відомі після їхнього повернення з місць позбавлення волі, на нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві розповів заступник керівника Кримської правозахисної групи (КПГ) Володимир Чекригін, повідомляє КПГ.

"Правозахисникам стали відомі нові факти, які не могли бути озвучені раніше через загрозу розправи з боку співробітників виправних установ. Так, наприклад, після звільнення політв'язня Володимира Балуха був продемонстрований відеозапис його свідчень, зроблений під час його перебування у виправній колонії (ВК) № 4 міста Торжок (Тверська область)", - повідомив правозахисник.

За його словами, Балух також детально описав катування, яких він зазнав у СІЗО № 1 м.Твер і у ВК-4 м.Торжок, після того, як з порушенням Женевської конвенції (IV), був незаконно переміщений з території окупованого Криму в Росію.

Так, під час катувань Володимира Балуха 15 березня 2019 року співробітники СІЗО № 1 м.Твері били українця по п'ятах, по нирках і по вухах, надівши на голову мокру наволочку.

"Також він отримав близько 150 ударів електрошокером по спині, сідницях і ногах. Тортури супроводжувалися елементами сексуального насильства: електрошокер засовувався в анальний отвір жертви. Знущання тривали близько півгодини", - повідомив правозахисник.

28 березня 2019 року після прибуття Балуха у ВК-4 міста Торжок, він "одразу був побитий групою з 8-10 співробітників ФСВП".

"Били ззаду, при цьому Володимир стояв обличчям до стіни з широко розставленими ногами, що само по собі завдавало нестерпних фізичних страждань. Його били в ділянку нирок і печінки", - зазначив правозахисник.

Читайте також: Електрошокер і мокра наволочка: Балух розповів про тортури у в'язницях РФ

Крім того, Балуха регулярно поміщали на 15 діб у ШІЗО за надуманими приводами, наприклад, за те, що не привітався зі співробітником ФСВП або не заправив робу.

Як свідчить правозахисник, внаслідок переохолодження політв'язня в ШІЗО, а температура там не перевищувала 16 градусів тепла, у Балуха почалися гострі болі в суглобах і постійний головний біль.

"Все це призвело до серйозного погіршення стану здоров'я, він продовжує перебувати в лікарні Києва", - констатував Чекригін.

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня між Україною і РФ відбувся обмін у форматі 35 на 35. На батьківщину повернулися 11 незаконно засуджених українців: Олег Сенцов, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов, а також 24 моряки, які були захоплені Росією в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-