Лукашенка не можна вважати президентом Білорусі - Канада

Лукашенка не можна вважати президентом Білорусі - Канада

Укрінформ
Олександра Лукашенка не можна вважати президентом Білорусі, оскільки йому не вистачає для цього легітимності.

Про це заявив в четвер під час 27-ї міністерської ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Канада твердо переконана, що Олександру Лукашенку бракує легітимності бути лідером Білорусі. Ми продовжуємо відстоювати впровадження рекомендацій звіту Московського механізму, зокрема звільнення усіх вибірково затриманих, початку сутнісного діалогу між владою й опозицією для пошуку мирного виходу із ситуації та припинення насильства, вчиненого владою й добре задокументованого”, - сказав Шампань.

Він наголосив, що “Канада підтримує народ Білорусі, як завжди робила й робитиме надалі”. “Ми не мовчатимемо, коли чиниться насильство й руйнується демократія”, - зазначив міністр.

Читайте також: Лавров назвав критику Лукашенка від ОБСЄ «однобокою»

Як повідомляв Укрінформ, у Білорусі тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Влада країни продовжує застосовувати жорстокі репресії проти учасників мирних протестів.

За словами лідера білоруської опозиції Світлани Тихановської, з серпня понад 30 тис. білорусів були затримані на вуличних протестах. А загальна кількість політичних в'язнів у Білорусі становить 145 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-