В Україні почали реорганізацію РДА ліквідованих районів

В Україні почали реорганізацію РДА ліквідованих районів

Укрінформ
Кабінет Міністрів затвердив документи, необхідні для започаткування процесу утворення та реорганізації районних державних адміністрацій.

Відповідне розпорядження ухвалене на засіданні 16 грудня, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій.

"Уряд продовжує створювати нормативну базу для завершення децентралізації. Затверджені документи, завдяки яким в Україні розпочався процес утворення та реорганізації районних державних адміністрацій", - йдеться у повідомленні.

Уряд також ухвалив порядок, за яким відбуватиметься утворення та реорганізація райдержадміністрацій, у тому числі передача майна, прав та обов’язків РДА, що припинили роботу у зв’язку зі зміною адмінтерустрою.

Читайте також: В Україні завершили перший етап реформи децентралізації

«Оскільки райдержадміністрації формують проєкти районних бюджетів і подають на затвердження райрадам, питання упорядкування системи РДА відповідно до нового терустрою сьогодні вкрай актуальне. Рік закінчується і у наступний рік нові райони мають увійти з бюджетом. Від цього залежить повноцінне функціонування районів», — наголосив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Як зазначають у Мінрегіоні, у результаті децентралізації влади створено 1469 територіальних громад замість 11,5 тисячі і утворено 136 районів замість 490, що передбачає і скорочення кількості райдержадміністрацій.

Проте досі порядок утворення та ліквідації РДА не був визначений законодавством, тож не було правових підстав для проведення їх реорганізації. 6 грудня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій», який дозволить привести їх систему у відповідність до нового адмінтерустрою.

Читайте також: Децентралізація має усунути диспропорції між територіями для їх розвитку - експерт

Передбачається, що 320 районних державних адміністрацій буде реорганізовано через приєднання до 100 РДА в адміністративних центрах нових районів, а ще із 40 будуть утворені 13 РДА в нових районах, де раніше була відсутня районна державна адміністрація.

Процес реорганізації РДА координуватиме обласна державна адміністрація. Голова ОДА має протягом 20 днів утворити комісії з реорганізації та затвердити їх персональний склад. Комісії, зокрема, відповідатимуть за державну реєстрацію нових РДА та реорганізацію старих, інвентаризацію та передачу майна, складання та подання фінансової та бухгалтерської звітності, переведення працівників.

Як повідомлялося, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявляв, що реформу децентралізації мають завершити у 2021 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-