Комітет рекомендує Раді підтримати безкоштовну правову допомогу для політв'язнів

Комітет рекомендує Раді підтримати безкоштовну правову допомогу для політв'язнів

Укрінформ
Профільний комітет рекомендував Раді ухвалити першому читанні законопроєкт №2056 щодо забезпечення права осіб, які незаконно позбавлені особистої свободи, на безоплатну вторинну правову допомогу.

Відповідне рішення Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин ухвалив на засіданні 17 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Позиція нашого секретаріату полягає у тому, що за результатами розгляду у першому читанні можна ухвалити проєкт закону за основу”, - сказав голова комітету Дмитро Лубінець.

Водночас він акцентував увагу на недоліках, які комітет виявив у проєкті закону та рекомендував врахувати комітету з питань правової політики.

“Ми також зазначимо, що потрібно доопрацювати зазначений законопроєкт з метою комплексного врегулювання питання надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, які незаконно позбавлені особистої свободи... Ми вбачаємо помилковою пропозицію авторів законопроєкту не поширювати правовідносини — йдеться про надання такої допомоги в Україні на зазначену категорію осіб, адже вони можуть потребувати допомоги у поновленні їхніх порушених прав чи свобод, відшкодування завданої їм шкоди після звільнення”, - уточнив Лубінець.

Мета прийняття законопроєту полягає у забезпеченні права осіб, незаконно позбавлених особистої свободи, на безоплатну вторинну правову допомогу, шляхом створення правового механізму відшкодування вартості надання особам, позбавленим особистої свободи, безоплатної вторинної правової допомоги, а також надання адвокатам іноземних держав права надавати цим особам безоплатну вторинну правову допомогу.

Законопроєктом формується правовий механізм відшкодування вартості надання особам, незаконно позбавленим особистої свободи з політичних мотивів, безоплатної вторинної правової допомоги, а також надання адвокатам іноземних держав права надавати цим особам безоплатну вторинну правову допомогу.

Читайте також: Сьогодні в Росії починається суд над фігурантами "справи Хізб ут-Тахрір"

Документ також передбачає особливості надання такої правової допомоги особам, які позбавлені особистої свободи з політичних мотивів внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та на території держави-агресора, визначатимуться Кабінетом міністрів України.

Законопроєкт №2056 зареєструвала група народних депутатів від фракції “Європейська солідарність” на чолі з Михайлом Забродським.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-