В Офісі Президента стурбовані внутрішніми чварами у Нацбанку

В Офісі Президента стурбовані внутрішніми чварами у Нацбанку

Укрінформ
В Офісі Президента України зростає стурбованість щодо внутрішніх чвар у Національному банку України.

Як передає Укрінформ, про це Офіс Президента повідомляє у Фейсбуці. 

ОП закликає керівництво НБУ відкинути персональні амбіції та працювати заради однієї мети – макроекономічної стабільності України та процвітання кожного громадянина.

"Хоч Президент не може й не буде втручатися у будь-яке розслідування, що триває, ми закликаємо всіх відповідних посадових осіб діяти виключно в інтересах України та не переслідувати будь-які особисті інтереси при виконанні своїх обов'язків", - наголошують в ОП.

Офіс Президента Володимира Зеленського за підтримки західних партнерів України "продовжуватиме робити все необхідне, щоб повернути всі вкрадені в українського населення кошти, включно з грішми, пов'язаними з ПриватБанком", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, перший заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова повідомила в інтерв'ю НВ, що бачиться з головою НБУ Кирилом Шевченком тільки на спільних нарадах в Zoom, однак це не означає, що вони комунікують.  

Пізніше ЗМІ повідомили, що силові структури України ведуть розслідування щодо Рожкової та інших співробітників НБУ, причетних до націоналізації ПриватБанку у 2016 році.     

Сама Рожкова прокоментувала у Фейсбуці "інформацію у ЗМІ про можливе розслідування правоохоронцями чергової кримінальної справи з потенційним звинуваченням у державній зраді через мою участь у виявленні шахрайських схем у ПриватБанку". 

Вона написала: "Про будь-які звинувачення на мою адресу мені не відомо. А коментувати можливі розслідування правоохоронних органів я би не хотіла. Проте я не здивована інформацією у ЗМІ, оскільки сьогодні вже і всередині Національного банку ведуться внутрішні розслідування щодо нашої співпраці з агенством Kroll та юридичними радниками. Співпраці, метою якої було і є захист інтересів держави.

Я переконана, що подібні дії наносять потужний удар по репутації та іміджу України на міжнародній арені. Адже сьогодні увага наших міжнародних партнерів максимально прикута до розслідування шахрайських дій у ПриватБанку. І ні у кого не виникає сумнівів, що винні у виведенні з ПриватБанку мільярдів доларів повинні понести відповідальність.

Читайте також: МВФ назвав життєво важливим для України незалежність Нацбанку

Нагадаю, саме Національний банк та агентство Kroll зіграли основну роль, щоб виявити у ПриватБанку шахрайські схеми та винних у їх реалізації. Результати розслідування Kroll, яке вони зробили за замовленням НБУ у 2018 році, вражають: шахрайство в банку розпочалося десятки років тому, а з банку за цей час було виведено понад 5,5 млрд доларів.

Сьогодні, коли розслідування в Україні демонструє перші результати, я можу з гордістю говорити, що цього не було б без роботи, яку ми зробили спільно з Kroll та нашими юридичними радниками.

Що ми мали упродовж останніх років? Співпрацю Національного банку з Kroll та юридичними радниками неодноразово намагалися зупинити ексвласники ПриватБанку, використовуючи правоохоронні органи та судову систему.

Численні атаки на працівників НБУ та новий менеджмент ПриватБанку, звинувачення в розтраті державних коштів, безліч замовних статей мали на меті дискредитувати не лише тих, хто брав участь в націоналізації ПриватБанку, а й результати самого forensic аудиту.

На фоні перших підозр в Україні та міжнародних санкцій щодо ексвласника ПриватБанку, виглядає ніби “гарячі голови” грають, якщо не на стороні колишніх власників, то щонайменше підіграють їм. Прикро, коли люди, керуючись власними інтересами, легко нехтують інтересами держави".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-