
Цьогоріч банки можуть видати іпотеки у півтора раза більше - Рожкова
У 2021 році за стабільних умов обсяги виданої банками іпотеки будуть у півтора рази більшими, ніж у 2020-му.
12 січня 2021
У 2021 році за стабільних умов обсяги виданої банками іпотеки будуть у півтора рази більшими, ніж у 2020-му.
28 грудня 2020
Подання позовів заступників голови Нацбанку Катерини Рожкової та Дмитра Сологуба проти ради Національного банку мали меті послабити позиції української сторони у перемовинах з представниками МВФ.
24 грудня 2020
До Окружного адміністративного суду Києва надійшли позови від першої заступниці голови Національного банку Катерини Рожкової та заступника голови Дмитра Сологуба проти Ради НБУ стосовно порушення трудової дисципліни.
21 грудня 2020
Посилений карантин, який буде запроваджено у січні 2021 року, пройде більш безболісно, як банків так і для їхніх клієнтів.
Національний банк зі свого боку виконав усі поставлені завдання, які були необхідні для отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду.
03 грудня 2020
За результатами опрацювання Національним банком першої звітності ринку небанківських фінансових послуг, він є неоднорідним, а близько 25% установ на ньому є умовно непрацюючими.
27 жовтня 2020
За січень-вересень 2020 року платоспроможні банки отримали 37,7 млрд грн прибутку, що на 22% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Найближчим часом банки почнуть враховувати доходи всієї сім'ї позичальника під час видачі іпотеки.
26 жовтня 2020
Перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова вважає, що перерозподіл повноважень в НБУ, який було здійснено на минулому тижні, руйнує колегіальність та створює загрози для прийняття по-справжньому неупереджених рішень.
15 жовтня 2020
Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас вважає, що незалежність Національного банку України і професійне управління регулятором є важливими для фінансової стабільності та економічного розвитку України.
Національний банк працює над змінами до законодавства для спрощення вимог до небанківських фінансових установ.
09 жовтня 2020
Сполучені Штати Америки поділяють стурбовіність Міжнародного валютного фонду щодо винесення догани заступникам голови Національного банку України Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу.
08 жовтня 2020
Заступники голови Національного банку Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб порушили політику "єдиного голосу", що могло зашкодити взаємопорозумінню регулятора із міжнародними партнерами.
Забезпечення відповідальності Правління НБУ має провадитися згідно з засадами управління Національним банком, які були розроблені у консультаціях з фахівцями Міжнародного валютного фонду.
06 жовтня 2020
Оголошення догани та недовіри першому заступнику голови Національного банку Катерині Рожковій та заступнику голови Дмитру Сологубу відбулося за закритими дверима, без пояснення причин.
05 жовтня 2020
Рада Національного банку оголосила догану та недовіру першому заступнику голови НБУ Катерині Рожковій та заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу.
19 серпня 2020
Деякі страхові компанії вирішили добровільно залишити ринок небанківських фінансових послуг, зокрема сім страховиків подали заяви на анулювання ліцензій.
14 липня 2020
Адекватність капіталу банківського сектора на 1 липня 2020 року становила близько 22% .
Національний банк України планує проводити перевірки банків дистанційно.
Україні доведеться навчитися жити з коронавірусом, повторної зупинки економіки не має бути.
13 липня 2020
Виконуюча обов'язки голови Національного банку Катерина Рожкова спростувала можливість запуску "друкарського верстата" нинішньою командою НБУ.
09 липня 2020
На в'їзді до селища, де мешкає ексголова Нацбанку Яків Смолій, невідомі залишили труну та поховальні вінки. В НБУ припускають, що це може бути попередження його наступникові.
03 липня 2020
Обов'язки голови Національного банку тимчасово виконуватиме його перший заступник Катерина Рожкова.
02 липня 2020
Обов'язки голови Національного банку, в разі звільнення чинного голови Якова Смолія, виконуватиме його перший заступник Катерина Рожкова.
24 червня 2020
Через кризу понад 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими.
02 червня 2020
Входження Ощадбанку в Фонд гарантування вкладів фізичних осіб знову відкладається.
Якщо до кінця другого кварталу всі обмеження будуть зняті й бізнес почне відновлюватися, то до кінця року можна говорити про запуск іпотеки.
Зараз банки надають позичальникам кредитні канікули, а це не реструктуризація, а невелика відстрочка, реструктуризація почнеться тоді, коли завершиться карантин.
16 квітня 2020
Вітчизняний бізнес очікує на скорочення обсягів виробництва та обсягів продажів.
03 квітня 2020
Національний банк за три тижні повністю переформатував свою діяльність, по можливості перейшов на дистанційну роботу, а кількість людей в офісі регулятора зменшилась у 5 разів.
31 березня 2020
Рада НБУ затвердила розподіл прибутку Національного банку за 2019 рік в обсязі 43,3 млрд грн; з них 42,7 млрд грн буде перераховано до держбюджету, а решта піде на формування резервів власного капіталу НБУ.
27 березня 2020
Національний банк України планує направити до бюджету 42,7 мільярда гривень прибутку за підсумками 2019 року.
У середньому 95% банкоматів працює в звичайному режимі, а тимчасові зупинки їх роботи пов'язані з технічним обслуговуванням.
Венгерское правительство ввело комендантский час на территории страны - ограничение будет действовать до 11 апреля.
24 березня 2020
Національний банк днями затвердить принципи "кредитних канікул" для бізнесу, які матимуть рекомендаційний характер.
Банківська система на сьогодні має достатньо ліквідності, аби підтримати економіку та населення.
21 березня 2020
Національний банк України наступного тижня затвердить правила, які банки мають використовувати, щоб надати пільговий режим для обслуговування кредитів бізнесу та населення.
17 березня 2020
Банки продовжують працювати у звичайному режимі, а проблеми з наявністю готівкового долара у банках скоро будуть вирішені.
13 лютого 2020
Прибуток банківського сектору України у 2019 році, за попередніми даними, становить 60 млрд грн, що майже втричі більше, ніж роком раніше.
17 січня 2020
Години запитань до уряду у п'ятницю не буде, адже уряд знаходиться на консультаціях через заяву про відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука, але у Раді виступить міністр закордонних справ Вадим Пристайко.
16 січня 2020
У Національному банку вважають, що наразі є всі передумови для відновлення іпотечного кредитування широких верств населення.
13 січня 2020
У Національному банку не виключають, що подальші темпи зниження облікової ставки будуть більш швидкими.
05 січня 2020
Ревальвація гривні триватиме, якщо Кабінет міністрів реалізує всі реформи і програми.
Перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова заявила, що 2020 рік має стати роком повноцінного відновлення іпотечного кредитування.
26 грудня 2019
У Міжнародному валютному фонді чекають на відкриття ринку землі в Україні та гарантій того, що банки, які раніше були визнані неплатоспроможними і знаходяться в процесі ліквідації, не повернуться на ринок.
17 грудня 2019
У Нацбанку запевнили, що навіть у разі винесення судом негативного рішення щодо ПриватБанку, це жодним чином не вплине на подальшу співпрацю з Міжнародним валютним фондом та фінансову стабільність в країні.
У Національному банку запевнили, що банківська система стійка до різноманітних ризиків, які можуть загрожувати фінансовій стабільності.
12 грудня 2019
Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова отримує погрози, як, ймовірно, пов'язані з її професійною діяльністю.
03 грудня 2019
У Національному банку заявляють про тиск на посадових осіб НБУ та особисте переслідування окремих посадовців регулятора.
21 листопада 2019
У Національному банку вже не бачать особливих перешкод для успішного завершення переговорів із МВФ про надання Україні нового кредиту.
У докризовий період були інші ціни на активи, тому зараз важко стверджувати, що вартість застав під кредити рефінансування, отриманих банками, істотно завищена.
11 листопада 2019
Департамент аналітики та наглядових технологій Національного банку очолив Олексій Романюк, який має більше 10 років досвіду роботи у банківському секторі та сфері ІТ.
08 листопада 2019
Угода про входження Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в капітал Укргазбанку може бути підписана найближчим часом.
Серед банків, які проходили стрес-тестування, докапіталізації потребують 11 банків за базовим сценарієм, а за несприятливим - 17 банків.
ПриватБанк має не лише найбільший прибуток серед українських банків, а і є стійким до майбутніх криз.
22 жовтня 2019
Поліпшення прогнозу зростання українського ВВП на 2019 рік спричинене макрофінансовою стабільністю в країні, очищенням банківського сектору, рекордним врожаєм другий рік поспіль та поступовою зміною структури експорту.
21 жовтня 2019
Для подальшої взаємодії з Україною МВФ прагне отримати додаткові гарантії незалежності Нацбанку, насамперед, щодо виконання закону, який регламентує призначення керівництва НБУ та забезпечує послідовну політику банку попри зміни політичного керівництва в країні.
У Національному банку України очікують, що в результаті розгляду справи по ПриватБанку проти Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова в судах Лондона й американського штату Делавер кошти будуть повернуті Українській державі.
Нова програма розширеного фінансування МВФ передбачає в якості умов для України, у тому числі, прийняття бюджету на наступний рік, продовження боротьби з корупцією, а також більш глибокі структурні реформи в ключових секторах.
У НБУ сподіваються досягти угоди з МВФ на робочому рівні щодо нової трирічної програми розширеного фінансування (EFF) для України до кінця нинішнього року.