В СКУ вшанували пам’ять жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані

В СКУ вшанували пам’ять жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані

Укрінформ
Світовий конґрес українців (СКУ) та українці у всьому світі в першу річницю збиття літака рейсу PS752 в Ірані 8 січня 2020 року вшанували пам’ять жертв авіатрощі.

Про це повідомляється на сайті СКУ, передає Укрінформ.

«Сьогодні (8 січня – ред.) ми вшановуємо пам'ять жертв жахливої трагедії рейсу PS752, збитого поблизу Тегерана. Світова українська громада висловлює щирі співчуття родичам та друзям загиблих. Нехай пам'ять жертв цієї страшної авіакатастрофи буде вічною», - заявив президент СКУ Павло Ґрод.

Він зауважив, що Канада визначила 8 січня Національним днем пам’яті жертв авіакатастроф, і закликав: «Згадаймо в своїх думках і молитвах 298 жертв рейсу MH17 Малайзійських авіаліній, збитого російськими військовими над територіями, які вони окуповують на Сході України. Зловмисники та державні діячі, під керівництвом яких вони діють, повинні бути притягнуті до відповідальності у міжнародних кримінальних судах».

Як повідомлялося, 8 січня 2021 року виповнився рік, як у небі над Іраном був збитий літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ). Він виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували громадяни шести країн - Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі 176 осіб загинули, серед них – 11 українців (9 членів екіпажу і 2 пасажири).

Іранська влада 11 січня, після кількох днів заперечень, визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

Президент Володимир Зеленський 29 грудня надав звання Героїв України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» членам екіпажу рейсу PS752.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 5 січня 2021 року поінформував, що Україна отримала від Ірану проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи літака компанії «Міжнародні авіалінії України».

За даними іранського державного інформагентства IRNA, Тегеран збирається виплатити по 150 тисяч доларів сім'ям кожної зі 176 жертв.

Читайте також: Авіатроща МАУ: Канада наполягає на належних компенсаціях родичам жертв - Трюдо

Як повідомляв Укрінформ, пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 із Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на окупованій частині Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування «Бука». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник-спецпризначенець ГРУ Олег Пулатов (усі — громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

У березні 2020 року Окружний суд Гааги розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

За інформацією суду, наступне засідання у цій справі призначене на 1 лютого 2021 року.

Розгляд по суті справи про збитий над Донбасом літак рейсу МН17 Окружний суд Гааги розпочне 7 червня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-