Могилу Шевченка вирішили не обкладати піском для захисту від ударів РФ

Могилу Шевченка вирішили не обкладати піском для захисту від ударів РФ

Ексклюзив
Укрінформ
Після початку війни монумент Шевченку на могилі поета на Чернечій горі в Каневі не обкладали піском для захисту від російських ракет, бо боялися масштабного просідання ґрунту.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла генеральний директор Шевченківського заповідника в Каневі Валентина Коваленко.

“З початку війни головна думка була – як урятувати могилу? Міська рада привезла нам два КамАЗи піску. Але ніхто не знав, чи варто обкладати могилу. Як обкласти могильний курган із 11-метровим постаментом? До того ж верхній шар ґрунту на могилі й так осідає після реконструкції. У підсумку вирішили, що ховати Шевченка від відвідувачів не маємо права. Тим більше, що в усій Україні немає безпечного місця, куди би росіяни не могли вдарити ракетою”, – сказала Коваленко.

Генеральна директорка зазначила, що в перший рік війни відвідуваність Тарасової гори впала на 80%. У 2023 вона відновилася до довоєнних рівнів.

Водночас Коваленко підкреслила, що Музей Тараса Шевченка в Каневі через порушену гідроізоляцію вже 13 років заливає водою.

Читайте також: Лавра і могила Шевченка: ЮНЕСКО внесло 20 локацій в Україні до списку об'єктів під посиленим захистом

"Восени 2010 року, після літньої так званої реконструкції часів Януковича, вода потекла всередину. І нічого з цим не можна зробити. Під час дощу чи танення снігу потоки води біжать з гори просто в музей. Навіть я, жінка, знаю, що до будь-якого будинку треба так робити вимощення, щоби не потрапляла вода. У нас навпаки: біля стін — найнижча точка. Траплялося, що під час великої зливи виносили з музею 60 відер води. Це вже триває тринадцятий рік. Зараз частину території накрили німецькою водонепроникною плівкою", – сказала Коваленко.

Як повідомляв Укрінформ, у березні після річної перерви в Каневі на Черкащині відбулися урочистості до дня народження та смерті Тараса Шевченка.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-