Тарас Шевченко

28 квітня 2021

20 квітня 2021

02 квітня 2021

31 березня 2021

29 березня 2021

26 березня 2021


У Румунії український дипломат зустрівся з керівництвом ліцею ім. Шевченка

Тимчасовий повірений у справах України в Румунії Паун Роговей 26 березня під час робочого візиту до повіту Марамуреш зустрівся з примарем м. Сигету-Мармацієй В.Молдованом та керівництвом українського ліцею ім. Тараса Шевченка, а також поклав квіти до пам'ятника українському поету.

25 березня 2021

23 березня 2021

22 березня 2021


У Єревані українські дипломати відвідали відкритий урок у школі ім. Шевченка

У Єреванській старшій школі № 42 імені Тараса Шевченка до 207-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря провели відкрите заняття, участь в якому взяли дипломати Посольства України в Республіці Вірменія.

21 березня 2021

18 березня 2021


У Гамбурзі проведуть онлайн-лекцію «Монументальна Шевченкіана»

Генконсульство України у Гамбурзі спільно з Об’єднанням Українських Організацій у Німеччині та Асоціацією Українців північної Німеччини запрошує охочих на мультимедійну онлайн-лекцію Руслана Теліпського «Монументальна Шевченкіана».  

16 березня 2021


Шевченка вшанували у Болгарії

У Болгарії відзначили 207-му річницю з дня народження українського поета та художника Тараса Шевченка покладанням квітів до пам'ятника Кобзареві у Софії, читанням віршів і дитячими художніми творами.

15 березня 2021


Шевченка вшанувала українська школа в Абу-Дабі

Українська школа «Дивосвіт» в Абу-Дабі, що діє при Посольстві України в Об’єднаних Арабських Еміратах, відзначила день народження Тараса Шевченка літературною вікториною «Знавці Шевченка».

13 березня 2021

12 березня 2021


У Словенії вшанували Тараса Шевченка та перекладача його творів Йоже Абрама

У Словенії представники української громади та посол України Михайло Бродович з нагоди відзначення Шевченківських днів поклали квіти до погруддя Кобзарю, а також вшанували пам’ять перекладача його творів словенською мовою Йоже Абрама, який народився в Штанієлі. 


Українці в ОАЕ провели громадські читання, на яких поезія Шевченка звучала кількома мовами

Українці в Об’єднаних Арабських еміратах (ОАЕ) в умовах карантинних обмежень провели чергові VI Громадські Шевченківські читання у великому залі театру Mall of Emirates у Дубаї, під час яких поезія Шевченка лунала кількома мовами.

11 березня 2021


«Заповіт» Шевченка пролунав одразу 12 мовами країн Південної Азії

Посольство України в Індії підготувало відеопроєкт «Тарас Шевченко «Заповіт» мовами країн Південної Азії», до якого долучилися українці, що проживають у країнах акредитації дипустанови, члени їх родин та іноземці з Індії, Непалу та Шрі-Ланки.


У Чехії поклали квіти до меморіальної дошки та пам'ятника Шевченку і зняли відео

Посол України в Чехії Євген Перебийніс поклав квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку та пам'ятної дошки першому нецензурованому виданню "Кобзаря" у Празі, а ГО «Українська ініціатива в Чеській Республіці» підготувала відео до 207-ої річниці з дня народження поета. 


Держархів зарубіжної україніки презентував добірку документів про Шевченка

Центральний державний архів зарубіжної україніки з нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка презентував онлайн-добірку з 12 документів із колекції визначного чеського, українського і словацького філолога-славіста, літературознавця і публіциста Миколи Неврлого (Mikuláš Nevrlý).


Пам’ять Тараса Шевченка вшанували в Казахстані та Киргизстані

У Казахстані та Киргизстані пам’ять українського поета та художника Тараса Шевченка вшанували покладанням квітів до пам’ятника Кобзарю, декламували вірші, демонстрували слайди та відео, присвячені його творчості.


Українська громада в Берліні відвідала Шевченкову вербу

У Берліні з нагоди 207-ї річниці з дня народження українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка дипломати посольства України у ФРН спільно з представниками української громади вшанували пам’ять про великого Кобзаря, відвідавши Шевченкову вербу.

10 березня 2021


Пам’ять Шевченка вшанувала українська громада Алжиру

У приміщенні Інституту перекладу Алжирського університету до дня народження Тараса Шевченка відбувся урочистий захід за участі активу української громади з нагоди вшанування пам‘яті великого Кобзаря, а також церемонія відкриття меморіальної дошки на його честь.


В Узбекистані Шевченка вшанували українська та кримськотатарська діаспори

Колектив посольства України в Узбекистані на чолі з послом Миколою Дорошенком та спільно з українською та кримськотатарською діаспорами Узбекистану вшанували пам’ять українського поета та художника Тараса Шевченка біля пам’ятника Кобзареві у Ташкенті.

09 березня 2021


Держкіно представило в інтернеті стрічку «Кобзар. Історія однієї книги»

У річницю народження Тараса Шевченка, 9 березня, науково-популярну стрічку Тараса Ткаченка та Сергія Сотниченка «Кобзар. Історія однієї книги» представило онлайн Державне агентство з питань кіно.


У США проведуть наукову онлайн-конференцію «Тарас Шевченко в спогадах»

Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці, Українська Вільна Академія Наук та Український Науковий Інститут Гарвардського Університету 13 березня проведуть наукову конференцію «Тарас Шевченко в спогадах», яка зосередиться на мемуарній спадщині.

07 березня 2021


У США проведуть виставу про значущих жінок у житті Тараса Шевченка

У Лос-Анджелесі 7 березня за підтримки Управи Українського Культурного Осередку міста з нагоди вшанування пам'яті Тараса Шевченка відбудеться вистава першого українського театру «Гармонія» – «Музи Великого Генія».

06 березня 2021

05 березня 2021


У Києві презентували «Фронтовий Кобзар»

У Національному музеї літератури України 5 березня презентували нове видання «Кобзаря» Тараса Шевченка - “Фронтовий Кобзар”, а також мистецьку виставку фотоколажів і книжкових розворотів до видання.

04 березня 2021

03 березня 2021

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-