Клімат на півдні України поступово перетворюється на грецький — Кульбіда

Клімат на півдні України поступово перетворюється на грецький — Кульбіда

Укрінформ
Клімат в Україні змінюється досить швидко, а у південній частині країни він наближається до грецького.

Про це в інтерв'ю "Главкому" розповів директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, відповідаючи на запитання наскільки нетиповою для українських широт є погода, яку ми спостерігаємо впродовж останніх років.

"Думаю, помітні зміни погоди здебільшого стосуються середніх і високих широт. У південніших широтах, на рівні середземноморських країн, якщо говорити про північну півкулю, і точно так само у південній півкулі, від 30 до 50 градусів південної широти, ці зміни не дуже помітні. Хоча вони теж відбуваються. Для прикладу, якщо південна Україна сьогодні поступово наближається за кліматом до Греції, то у самій Греції зміни менші. Ми прогресуємо набагато швидше", - сказав Кульбіда.

Читайте також: Температура в Антарктиді побила історичний рекорд - 18,3° тепла

Він зазначив, що якщо взяти останні років 25, то у 22 з них середня температура була вищою від кліматичної норми. У приблизно половині випадків — значно вищою від норми. І було лише кілька випадків, коли зимовий період був близьким до норми і трохи нижчим за норму. Загальна тенденція йде до стійкого і стрімкого підвищення температурного режиму в зимовий період. Найближчими роками ця тенденція нікуди не дінеться, адже немає причин для того, щоби щось змінилося.

"Перехідні сезони стали набагато коротшими, особливо весняний період, який може тривати один місяць замість трьох. Різкий перехід від зимових процесів до літніх стає характерним. А загальна тенденція до підвищення температури літнього періоду зберігається і підтверджується практично кожного року. Тобто інше літо, аніж тривале і спекотне у нас, мабуть, не скоро буде", - зауважив Кульбіда.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-