Окупаційні «суди» в Криму ухвалили 472 постанови про «дискредитацію армії РФ»

Окупаційні «суди» в Криму ухвалили 472 постанови про «дискредитацію армії РФ»

Укрінформ
В тимчасово окупованому Криму за рік і 9 місяців підконтрольні російським загарбникам «суди» винесли 472 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії.

Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, передає Укрінформ.

«З 4 березня 2022 року по 31 жовтня 2023 року окупаційні суди в Криму винесли 472 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії (ст. 20.3.3 КоАП рф), з них 27 – лише у жовтні цього року», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за цей час так звані суди в Криму винесли 5 вироків у кримінальних справах про нібито «повторну дискредитацію російської армії» (ст. 280.3 КК рф). Один з них був винесений у жовтні 2023 року. Йдеться про Дмитра Козлю, який не був публічною людиною та має торгові точки у Сімферополі.

Читайте також: У Криму за період окупації переслідувань з політичних міркувань зазнала 301 особа - правозахисники

Крім того, з 2 березня 2022 року «суди» в Криму винесли 2 вироки в кримінальних справах про нібито «фейки» про російську армію (ст. 207.3 КК рф).

На думку Ярошенка, чим довше триватиме повномасштабна війна, тим більше буде справ про «дискредитацію російської армії», адже за цією статтею фактично будь-хто може стати жертвою політично вмотивованих переслідувань.

Читайте також: Політичних переслідувань зазнали 19 кримських журналістів - правозахисники

Як повідомлялося, 4 березня 2022 року російські депутати ухвалили поправки до законодавства, що передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил РФ». Це дозволяє переслідувати людей за поширення інформації та висловлювання позиції про повномасштабну війну, що відрізняється від офіційної позиції Кремля.

Раніше Укрінформ повідомляв, що у тимчасово окупованому Криму за останні 9,5 років зареєстровані понад 5 тисяч порушень прав людини, і переважно вони стосуються представників кримськотатарського народу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-