Євросоюз

07 травня 2021


ЄС хоче створити «Сили першого входу» для швидкого реагування на кризи

Міністри ЄС із закордонних справ, які розглянули питання оборони, головну увагу приділили розвитку Стратегічного компасу ЄС, зокрема, в частині кризового менеджменту, а також ідею щодо створення резервних сил оперативного реагування на кризи – так звані Сили першого входу чисельністю до 5000 осіб.

06 травня 2021


Місія ЄС констатувала прогрес України на шляху до «промислового безвізу»

За результатами семи місяців роботи попередня оціночна місія Євросоюзу представила заключний звіт про готовність інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА - так званого “промислового безвізу”.

05 травня 2021


Єврокомісія представила оновлену промислову стратегію ЄС

Оновлена промислова стратегія ЄС, яка була представлена сьогодні Європейською Комісією, передбачає організаційні та регуляторні заходи для стимулювання інноваційного розвитку європейської промисловості в умовах відновлення після кризи COVID-19.


Єврокомісія пропонує посилити контроль за надходженням іноземних субсидій

Єврокомісія представила законодавчі пропозиції з посилення контролю за надходженням прямих іноземних субсидій компаніям на Спільному ринку ЄС, оскільки такі субсидії з боку іноземних урядів потенційно можуть підривати економічну безпеку ЄС або порушити правила справедливої конкуренції.

04 травня 2021

03 травня 2021


Представники ЄС під час зустрічі з російським послом жорстко засудили дії Росії

Вповноважені представники Європейського Союзу викликали у понеділок російського посла, представника РФ при ЄС, та висловили засудження дій російської влади з оголошення персонами нон-грата восьми офіційних осіб ЄС, включаючи президента Європарламенту та віце-президента Єврокомісії.


Журналісти продовжують стикатися із жорстким політичним тиском – Боррель

З нагоди Всесвітнього дня свободи преси, який відзначається 3 травня, Високий представник ЄС Жозеп Боррель виступив із Декларацією від імені всіх країн-членів, у якій наголосив, що Євросоюз продовжуватиме боротися проти будь-яких обмежень свободи преси, яка є основою демократичного суспільства.

02 травня 2021

01 травня 2021

30 квітня 2021


Сутички на кордоні: ЄС закликає Киргизстан і Таджикистан до мирного врегулювання

Європейський Союз висловив жаль з приводу зіткнень, що відбулися у прикордонних районах Киргизстану і Таджикистану та спричинили людські втрати, і висловив готовність допомогти країнам в організації прикордонної служби та у водопостачанні для населення.

29 квітня 2021


Єврокомісія заявила про готовність до старту нової космічної програми ЄС

Єврокомісія вітає погодження між Європейськими інституціями пропозицій щодо нових регуляторних правил з реалізації космічної програми ЄС на 2021-2027 роки, що дозволяє розпочати її практичну реалізацію та відкриває фінансування в обсязі 14,88 мільярдів євро.

28 квітня 2021


ЄС не може зупинити Nord Stream 2, бо це приватний проєкт – Боррель

ЄС не має важелів та інструментів, щоб зупинити «Північний потік -2», тому що цей проєкт є справою приватних фірм та Німеччини, але він може поширити на цей газогін дію законодавства ЄС у сфері енергетики, яке виключає його монопольне використання.


У Євросоюзі хочуть до літа запровадити «паспорти вакцинації»

Головним призначенням цифрового зеленого сертифіката вакцинації є забезпечити свободу руху на території ЄС та стабільність Спільного ринку, тож такий інструмент має бути швидко запроваджений вже до літа поточного року.


Боррель сподівається на швидкі переговори з Північною Македонією про членство у ЄС

Високий представник ЄС Жозеп Боррель підтвердив чітку перспективу членства в ЄС для Північної Македонії та висловив сподівання на швидке ухвалення Радою ЄС мандату на переговори з цією країною щодо членства в ЄС.


Єврокомісія представила нову стратегію добровільного повернення мігрантів

Єврокомісія представила у вівторок першу Стратегію ЄС з організації добровільного повернення до країн походження мігрантів, які не мають права перебувати на території ЄС, що передбачає також створення умов для їх реінтеграції у суспільство після повернення.

27 квітня 2021


Онлайн продають «палені» COVID-вакцини - Рада Європи попереджає про небезпеку

У Раді Європи рекомендують урядам проводити роз’яснювальні кампанії серед населення про протиправність пропозицій із придбання вакцин проти COVID-19, які надходять поза легальним ринком, зокрема, онлайн.

26 квітня 2021

25 квітня 2021

24 квітня 2021


Що найбільше непокоїть європейців в умовах пандемії

Стан здоров’я та економічна ситуація в країнах Євросоюзу очолюють перелік головних занепокоєнь європейців в умовах пандемії коронавірусу, про що свідчать дані соціологічного опитування агентства Eurobarometer у лютому-березні поточного року.


Атака на конституційний лад: ЄС обурений діями парламенту Молдови

Високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав ухвалене вчора рішення парламенту Молдови, яким ставиться під сумнів компетенція суддів Конституційного Суду країни та його рішення щодо умов розпуску парламенту, атакою на конституційний лад в країні.


ЄС назвав ситуацію в Південно-Китайському морі загрозою миру і стабільності в регіоні

Зростаюча напруга в Південно-Китайському морі, включаючи присутність великої кількості китайських суден поблизу рифу Вітсан (Whitsun Reef), ставить під загрозу мир і стабільність у цьому регіоні.


Надійність AstraZeneca: еврокомісар закликає спиратися на наукові висновки

Єврокомісар з питань здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес офіційно звернулася до країн ЄС з проханням керуватися виключно науковими висновками під час планування та використання вакцини AstraZeneca, переваги якої у боротьбі з COVID-19 набагато перевищують ризик дуже рідких ускладнень.


ЄС засуджує рішення включити «Медузу» до переліку «іноземних агентів» у Росії

Дії російської влади із визначення видання "Медуза" "іноземним агентом" є черговим наступом на свободу слова, на громадянське суспільство та на права політичної опозиції в Росії, що суперечить її міжнародним зобов’язанням у сфері дотримання фундаментальних прав.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-