Білорусь

02 грудня 2020

01 грудня 2020

30 листопада 2020

29 листопада 2020


Ситуація у Мінську: силовики стягують техніку і закриті центральні станції метро

У білоруській столиці Мінську до початку протестного «Маршу сусідів» силові структури стягнули військову і спецтехніку; закриті ряд станцій метро, ​​розпочалися проблеми з мобільним інтернетом.

28 листопада 2020

27 листопада 2020


Кулеба - про заяву Лукашенка: Жодних розмов із Маасом про «душити» Білорусь не було

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що не розмовляв з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом про те, що потрібно "душити" Білорусь, її бізнес і виробництво.

26 листопада 2020


ЄС має негайно вжити додаткових заходів проти режиму Лукашенка та його оточення – євродепутати

Євросоюз має негайно вжити жорстких заходів не лише проти режиму в Білорусі, а й щодо пов'язаних з ним приватних і державних підприємств та найближчого оточення Олександра Лукашенка.


МЗС назвало ноту послу України «надмірно емоційною реакцією» Білорусі

Міністерство закордонних справ України вважає виклик посла України Ігоря Кизима до МЗС Білорусі і вручення йому ноти протесту у зв'язку з акціями біля білоруських диппредставництв в Україні «надмірно емоційною і безпідставною реакцією».


МЗС Білорусі вручило ноту послу України

До Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь у четвер було викликано посла України Ігоря Кизима в зв'язку з акціями біля дипломатичних представництв Білорусі на підтримку протестувальників проти режиму Лукашенка і затриманих активістів.

25 листопада 2020


«Недружня торгівля»: Україна відповіла Білорусі спецмитом на сталеві вироби

Україна через тиждень введе спецмито 16,08% на імпорт сталевих продуктів з Білорусі у відповідь на встановлені дискримінаційні і недружні дії зі сторони Білорусі щодо українських виробників сталевих продуктів.


У Білорусі затримали ще одного журналіста

У Мінську у вівторок кілька годин не виходив на зв'язок журналіст, політичний оглядач Ігор Ілляш. Пізно вночі родичам вдалося дізнатися, що він перебуває в ізоляторі тимчасового утримання на Окрестіна. 


В Білорусі вшанували пам’ять українського письменника, етнографа Олекси Стороженка

Пам’ять класика української літератури, етнографа та драматурга Олекси Стороженка вшанували в Білорусі з нагоди 214-ї річниці від його дня народження та поклали квіти на могилу письменника від консульства України в Бресті.

24 листопада 2020


Києво-Могилянська академія запрошує студентів, яких відрахували у Білорусі

Національний університет "Києво-Могилянська академія" запрошує на навчання на бакалаврських та магістерських програмах студентів із Білорусі, які через політичні переслідування не можуть продовжувати навчання у своїй країні.


Білоруські лікарі й журналісти провели акцію на підтримку затриманих колег

У Білорусі лікарі лікарні швидкої допомоги провели акцію солідарності із затриманим лікарем Артемом Сорокіним, який заявив, що активіст Роман Бондаренко був тверезий під час побиття силовиками.

23 листопада 2020

22 листопада 2020


Білоруський активіст 7 годин простояв на колінах біля посольства Білорусі в Києві

У суботу, 21 листопада, білоруський активіст Антон Лукашук 7 годин простояв на колінах і в наручниках перед будівлею посольства Білорусі в Києві на знак солідарності з репресованими співвітчизниками.

20 листопада 2020


Facepalm: Кулеба відповів мемом на слова Лукашенка про «американців з Києва»

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував на слова Олександра Лукашенка про те, що американські спецслужби зі спеціально створених у Києві центрів "хитають планету", відеомемом з фантастичного телесеріалу "Зоряний шлях".


Естонія закликала ввести санкції проти підприємств, які підтримують Лукашенка

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу закликав доповнити список санкцій ЄС підприємствами, що підтримують режим президента Білорусі Олександра Лукашенка, чию легітимність не визнає Євросоюз і Україна.

19 листопада 2020

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-