
Тиск на Росію за порушення прав людини в Криму має посилюватися - Джапарова
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова переконана в необхідності посилення міжнародних санкцій за порушення Росією прав людини в окупованому Криму.
25 лютого 2021
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова переконана в необхідності посилення міжнародних санкцій за порушення Росією прав людини в окупованому Криму.
24 лютого 2021
Адміністрація Джо Байдена готова без вагань реагувати санкціями на спроби поновлення будівництва російського газопроводу Nord Stream 2.
23 лютого 2021
Тижні, а не місяці – саме стільки часу необхідно для адміністрації Джо Байдена для того, щоб оголосити про введення санкцій проти Росії через її хакерські атаки на американський уряд та приватний сектор.
Міжнародна спільнота не повинна переходити до політики “business-as-usual” у відносинах з Росією, яка не дотримується норм міжнародного права.
Уряд США включив до переліку останніх санкцій, пов’язаних з Nord Stream 2, російське судно «Фортуна» й ТОВ «КВТ-РУС», однак ще понад 15 організацій добровільно вийшли з проєкту, щоби уникнути покарання з боку США.
Після введення в понеділок санкцій США проти російського судна «Фортуна» та його власника, ТОВ «КВТ-РУС», Білий дім офіційно заявив, що продовжує відстежувати будь-яку активність навколо проєкту газопроводу Nord Stream 2.
22 лютого 2021
Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США оголосив про введення санкцій проти російського судна «Фортуна», залученого до будівництва Nord Stream 2, а також його власника, ТОВ «КВТ-РУС».
Міністри закордонних справ ЄС прийняли політичне рішення щодо застосування обмежувальних заходів проти чотирьох посадовців РФ, які були причетними до протиправних дій проти опозиційного політика Олексія Навального і його арешту, а також до придушення мирних демонстрацій на його підтримку.
Президент Володимир Зеленський обговорив із секретарем Ради національної безпеки і оборони Олексієм Даніловим наступні кроки щодо виконання нещодавніх рішень РНБО та плани на найближчий час.
Мюнхенська конференція з питань безпеки вперше пройшла у віртуальному режимі, втім, отримавши від цього певні переваги
Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб закличе ООН вжити заходів проти систематичного порушення прав людини в Росії, Білорусі, Китаї та М'янмі.
Євросоюз готується запровадити нові санкції проти влади РФ через заміну опозиціонеру Олексію Навальному умовного терміну на реальний.
20 лютого 2021
Верхня палата парламенту Польщі засудила агресивну політику Москви та закликала Євросоюз запровадити нові санкції проти Росії.
19 лютого 2021
Україна найближчим часом звернеться до Європейського Союзу з проханням застосувати новий санкційний механізм за порушення прав людини в окупованому Криму.
16 лютого 2021
Україна абсолютно впевнена у позиції Японії щодо збереження у повному обсязі санкцій проти Росії до виконання російською стороною всіх умов для їх скасування.
Естонський парламент закликав Європейський союз посилити санкції щодо Росії через авторитарні тенденції в країні.
13 лютого 2021
Адміністрація США наполягає, що проєкт газопроводу Nord Stream 2 загрожує енергетичній безпеці Євросоюзу, та обіцяє нові санкції в разі спроб його добудувати.
11 лютого 2021
Європейський Союз є послідовним у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, тож без повного виконання Мінських угод нормалізації відносин між ЄС і Росією не відбудеться.
10 лютого 2021
Канаді разом із міжнародними союзниками слід запровадити санкції проти відповідальних за порушення прав людини російських чиновників.
09 лютого 2021
Адміністрація президента США Джо Байдена налаштована на посилення санкційного тиску на Росію, зокрема через її агресію проти України, а також за інші зловмисні дії.
08 лютого 2021
Захід не має полишати зусиль дипломатичного впливу на Росію, щоб примусити її змінити курс та зрозуміти, що продовження окупації Донбасу та Криму будуть дедалі більш коштовними для російського державного бюджету.
05 лютого 2021
На цей час від країн-членів не надходило пропозицій щодо запровадження нових санкцій у зв’язку із ситуацією навколо замаху на життя та арешту Олексія Навального. Обговорення тривають в рамках підготовки до широкої дискусії щодо подальших стосунків між ЄС і Росією.
04 лютого 2021
Двопартійна група сенаторів США внесла на розгляд верхньої палати Конгресу законопроєкт під назвою «Акт щодо притягнення Росії до відповідальності за зловмисну активність – 2021», який включає, зокрема, нові санкції проти РФ.
Група сенаторів США виступає за посилення санкцій проти російського проєкту газопроводу Nord Stream 2 з метою захисту енергетичної безпеки Європи, а також у зв’язку з грубими утисками опозиційних лідерів в Росії.
03 лютого 2021
Сполучені Штати зацікавлені в збереженні колективної енергобезпеки Європи та залишають за собою право застосувати санкції проти тих, хто намагатиметься добудувати або сертифікувати російський проєкт газогону Nord Stream 2.
01 лютого 2021
Експрезидент Леонід Кравчук вважає, що за президентства Джо Байдена США посилюватимуть політичний та дипломатичний вплив на Росію.
31 січня 2021
Фонд боротьби з корупцією російського опозиційного політика Олексія Навального звернувся до президента США Джо Байдена з проханням запровадити санкції проти оточення президента РФ Володимира Путіна.
28 січня 2021
Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.
27 січня 2021
Новій адміністрації президента США слід розглянути можливість посилення санкцій проти РФ у разі ескалації бойових дій на Донбасі або якщо і через рік російська агресія проти України все ще триватиме.
Кабінет Міністрів ініціює запровадження санкцій проти 13 російських авіакомпаній з повною забороною польотів над Україною на три роки.
Кабінет Міністрів на засіданні в середу розгляне проєкт розпорядження, яким пропонуватиме ввести санкції щодо 13 російських авіакомпаній з повною забороною польотів над Україною на три роки.
26 січня 2021
Євросоюз зачекає на рішення російського суду стосовно ув’язнення чи звільнення опозиціонера Олексія Навального, перш ніж вирішуватиме питання запровадження нових санкцій.
25 січня 2021
У Ради міністрів закордонних справ ЄС не було єдиної позиції щодо запровадження нових санкцій проти Російської Федерації, тож жодного рішення з цього приводу не прийнято.
ЄС повинен накласти санкції на Росію у зв’язку як з арештом російського опозиціонера Олексія Навального, так і з подальшою активною участю Росії у нерозв’язаних конфліктах в Україні та Грузії. Одним із способів збільшення тиску на Кремль є накладення санкцій на Газпром.
Міністр закордонних справ Литви Габріель Ландсбергіс вважає за необхідне надіслати Росії чіткий сигнал про неприпустимість свавільних арештів лідерів опозиції та учасників протестів, і використати для цього Глобальний режим санкцій Євросоюзу.
22 січня 2021
ЄС зважає, які дії можуть бути запровадженні проти російської влади після публічного засудження європейською стороною арешту опозиціонера Олексія Навального, і може ухвалити відповідні рішення 25 січня під час засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ.
20 січня 2021
У зв’язку з арештом російського опозиціонера Олексія Навального депутати Європарламенту висловилися за повний перегляд відносин з Росією та припинення проекту Nord Stream 2.
19 січня 2021
Уряд Німеччини зреагував на повідомлення США про намір ввести санкції проти російського судна, яке має прокладати труби газогону Nord Stream 2.
Міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петршичек планує порушити питання про застосування санкцій Євросоюзу у зв’язку з арештом російського опозиціонера Олексія Навального.
11 січня 2021
Правозахисні організації України оприлюднили заяву із закликом засудити дії Росії щодо переслідування активістів в окупованому Криму і посилити санкції проти держави-окупанта.
09 січня 2021
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що за підсумками саміту «Кримської платформи», проведення якого заплановано цьогоріч, повинні бути озвучені конкретні кроки, які прискорять деокупацію півострова.
07 січня 2021
Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс спростовує недостовірну інформацію в деяких ЗМІ про начебто “послаблення” санкційного режиму проти Росії.
22 грудня 2020
США ввели обмеження у сфері торгівлі проти 103 організацій і компаній з Росії та КНР, які вважаються кінцевими споживачами продукції військового призначення.
17 грудня 2020
Рада ЄС ухвалила рішення продовжити на наступні шість місяців обмежувальні заходи, що спрямовані проти окремих секторів економіки Росії, і були вперше застосовані у 2014 році у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні.
Для української влади притягнення Російської Федерації до юридичної відповідальності за порушення міжнародного права є пріоритетним завданням.
16 грудня 2020
Питання скасування чи послаблення санкцій проти Росії за агресію в Україні не стоїть на порядку денному в США.
В Україні немає системної політики санкційного регулювання заходів з метою деокупації Кримського півострова, і цьому передусім не сприяє санкційне законодавство країни.
12 грудня 2020
Міністерство закордонних справ України вітає схвалення Сенатом та Палатою представників США законопроєкту, який передбачає допомогу Україні, а також санкції проти російського проєкту газопроводу Nord Stream-2.
10 грудня 2020
Глави держав і урядів ЄС вирішили продовжити на пів року економічні санкції проти РФ за дії, спрямовані на підрив суверенітету та територіальної цілісності України.
На порядку денному зустрічі глав держав і урядів ЄС 10-11 грудня стоїть низка зовнішньополітичних питань, у тому числі щодо продовження антиросійських санкцій, пов’язаних з Україною.
08 грудня 2020
Американські санкції роблять проєкт приреченим
07 грудня 2020
Україна вітає і підтримує запровадження Європейським Союзом нового універсального санкційного механізму у сфері порушень прав людини, який сьогодні було затверджено рішенням Ради ЄС.
06 грудня 2020
Російський олігарх Віктор Вексельберг подав позов до суду на Bank Bär за відмову того в доступі до його активів через санкції США.
23 листопада 2020
Чотири європейські країни - Чорногорія, Албанія, Ліхтенштейн та Норвегія - приєдналися до обмежувальних заходів ЄС у зв’язку із діями, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
Канаді варто розширити санкції проти Росії за численні порушення нею прав людини в Україні й решті світу.
20 листопада 2020
Україна і ще три країни долучилися до рішення Ради Європейського Союзу розширити санкції проти причетних до будівництва Керченського мосту.
19 листопада 2020
Офіційний Вашингтон оголосив про запровадження санкцій проти російської компанії, а також північнокорейської корпорації, яка працює в РФ, через незаконне використання робочої сили з КНДР на російських об’єктах.
18 листопада 2020
Нижня палата Конгресу США прийняла резолюцію, яка засуджує отруєння російського опозиціонера Олексія Навального бойовою речовиною з групи «Новічок» та пропонує нові санкції проти РФ через порушення домовленостей щодо хімічної зброї.
Москва продовжує спроби утвердити свій вплив у Східній Європі й зокрема в Чорноморському регіоні, однак через послідовний тиск США та інших країн Заходу на Росію режим Путіна виснажується.
16 листопада 2020
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова закликала міжнародну спільноту посилити тиск на Росію задля забезпечення звільнення дев’яти громадянських журналістів-кримських татар у тимчасово окупованому Криму.