У Японії вшанували пам'ять жертв атомного бомбардування Нагасакі

У Японії вшанували пам'ять жертв атомного бомбардування Нагасакі

Укрінформ
Японське місто Нагасакі вшанувало пам'ять загиблих під час атомного бомбардування 75 років тому.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Kyodo.

Мер Нагасакі в неділю час меморіальної церемонії закликав японський уряд проявити ініціативу на тлі відсутності глобального лідерства щодо створення світу, вільного від ядерної зброї. Він звернувся до уряду з проханням підписати та ратифікувати угоду ООН про заборону ядерних арсеналів, що була ухвалена 2017 року, але ще не набула чинності.

Після того, як відбулася хвилина мовчання о 11:02 ранку - точний час бомбардування міста 9 серпня 1945 року, мер Нагасакі зазначив, що останнім часом ядерні держави "повертаються до обіцянки" роззброїтися, та закликав міжнародне співтовариство дослухатися до закликів постраждалих від атомної зброї якнайшвидше зробити угоду чинною.

Читайте також: Учені порівняли вибух у Бейруті з бомбардуванням Хіросіми

Як повідомлялося, у серпні 1945 року США застосували ядерну зброю, щоб схилити Японію до капітуляції у Другій світовій війні. 6 серпня Вашингтон скинув на Хіросіму атомну бомбу "Малюк". В результаті ударної хвилі загинули близько 70 тис. мирних жителів, ще 200 тис. осіб померли від наслідків ядерного опромінення.

Через три дні, 9 серпня, ще одну американську атомну бомбу було скинуто на місто Нагасакі, що спричинило загибель ще близько 74 тисяч осіб.

Фото: Kyodo

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-