Австралія не підтримає рішення США щодо Єрусалима

Австралія не підтримає рішення США щодо Єрусалима

Укрінформ
Австралія не має наміру переносити своє посольство до Тель-Авіва, незважаючи на те, що США прагне офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. 

Про це повідомляє інформаційний веб-ресурс news.com.

"Ми не будемо вживати заходів для переміщення нашого посольства в Ізраїлі, воно продовжуватиме надавати дипломатичну допомогу в Тель-Авіві", - заявила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп.

За її словами, Австралія налаштована на вирішення регіональної кризи у ключі "двох держав" і продовжуватиме таку ж політику.

"Метою нашої зовнішньої політики залишається те, щоб ізраїльський і палестинський народи могли жити спокійно один з одним, у рамках міжнародно визнаних кордонів", - сказала Бішоп.

Рішення президента Трампа було названо деякими палестинськими коментаторами декларацією війни.

Читайте також: Вісім країн скликали Радбез ООН через рішення США щодо Єрусалима

Директор організації Amnesty International на Близькому Сході Раед Джаррар закликав Австралію застосувати дипломатичний тиск на Білий дім.

"Це безрозсудне і провокаційне рішення адміністрації Трампа, яке ще більше підриває права  людини палестинського народу", - сказав він.

Австралійський національний союз імамів назвав рішення "непродуманим" та "необґрунтованим".

Джулі Бішоп зізналася, що вона стурбована будь-якою діяльністю, яка може збільшити напругу.

"Тим не менше, уряд Австралії залишається оптимістичним у тому, що шлях досягнення міцного миру між ізраїльтянами та палестинцями є двостороннім переговорним рішенням", - наголосила вона.

Тіньовий міністр закордонних справ Австралії сенатор Пенні Вонг підтримала таку позицію і охрестила рішення США «неконструктивним» для мирного процесу.

Сенатор від Партії Зелених Джанет Райс також заявила, що це надзвичайно провокаційний рух у США.

"Для Трампа підтримати цю акцію означає поглибити ворожнечу", - сказала вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-