Більшість українців прихильно ставляться до переселенців та біженок із дітьми за кордоном

Більшість українців прихильно ставляться до переселенців та біженок із дітьми за кордоном

Опитування
Укрінформ
85% українців мають тепле ставлення до внутрішньо переміщених осіб, ще 10% – нейтральне, холодне ставлення мають лише 5%.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати соціологічного дослідження до Дня Незалежності "Уявлення про патріотизм та майбутнє України", яке провела Соціологічна група Рейтинг 16-20 серпня 2023 року.

Як зазначається, до жителів окупованих територій Херсонської й Запорізької областей ставлення теж є дуже позитивним: 83% – тепле, 11% – нейтральне, і тільки 5% – холодне.

Ставлення до жителів окупованого Криму є більш прохолодним: 46% – тепле, 23% – нейтральне, 31% – холодне. До мешканців так званих "Л/ДНР" ставлення більш негативне: 59% – холодне ставлення, 18% – нейтральне, 22% – тепле. Молодші мають трохи краще ставлення до цих двох категорій.

Читайте також: Перемоги ЗСУ, відбудова та допомога одне одному можуть найбільше об’єднати українців

Жителі західних областей гірше ставляться до ВПО, ніж інші, також вони мають більш холодне ставлення до жителів т. зв. "ДНР/ЛНР". Натомість серед вихідців з Донбасу ставлення до мешканців т. зв. "ДНР/ЛНР" є менш холодним, ніж в інших, і скоріше наближається до нейтрального. Також до жителів окупованих територій Донбасу і Криму дещо краще інших ставляться біженці, які за кордоном.

Згідно з дослідженням щодо біженців, то загалом стать людини, яка виїхала, суттєво визначає ставлення суспільства до неї. Найбільш позитивне ставлення у суспільстві сформувалось до біженок-жінок з дітьми: 83% мають тепле ставлення до них, 11% – нейтральне, і тільки 5% – холодне. Водночас до жінок-біженок без дітей ставлення є скоріше позитивно-нейтральним: 47% – тепле, 25% – нейтральне, 27% – холодне.

Для чоловіків призовного віку, які виїхали, наявність дітей також поліпшує їх оцінку, але не так суттєво, як у жінок: 37% мають тепле ставлення до чоловіків-біженців з дітьми, 26% – нейтральне, 36% – холодне. Натомість до чоловіків, які не мають дітей і виїхали за кордон, ставлення є найбільш негативним: 70% мають холодне ставлення, 16% – нейтральне і всього 13% – тепле. Водночас до чоловіків призовного віку, які не служать на фронті, але залишились в Україні, ставлення є більш нейтральним: 39% – тепле, 32% – нейтральне, 30% – холодне.

Також дуже позитивним є ставлення до старших людей, які виїхали (78% мають тепле ставлення, 17% – нейтральне, й лише 6% – холодне), тоді як до студентів-біженців ставлення менш тепле (60% – тепле ставлення, 24% – нейтральне, 16% – холодне).

Читайте також: Майже 50% українців вважають співгромадян у Криму заручниками життєвих обставин

Внутрішньо переміщені особи та особливо самі ж біженці за кордоном значно позитивніше ставляться до усіх цих категорій. Ті, хто зараз в Україні, і жінки і чоловіки, майже однаково ставляться до біженців різних категорій. Водночас серед біженців за кордоном є певні різниці, наприклад: чоловіки, які перебувають за кордоном, нормально ставляться до таких же чоловіків за кордоном (з чи без дітей), натомість жінки-біженки мають скоріше негативне ставлення до біженців-чоловіків, які не мають дітей.

Опитування проводилося методом CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Анонімне онлайн-інтерв’ю було проведене Соціологічною групою Рейтинг на платформі Rating Online. Вибірка випадкова, респонденти отримували запрошення через месенджери та соціальні мережі.

Структура масиву відображає структуру населення України станом на початок 2022 року (згідно з актуальними даними Державної служби статистики України). Вибіркова сукупність становить 6050 респондентів, у т.ч.: 700 респондентів – внутрішньо переміщені особи, які на даний момент перебувають на території України; 750 респондентів – біженці з України, які перебувають за кордоном. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 для усього масиву даних становить не більше 1,5%; для підмасивів (ВПО та біженці) – не більше 4%.

Фото: CTK Photo

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-