Вагітних рекомендують щепити вакциною Pfizer - МОЗ

Вагітних рекомендують щепити вакциною Pfizer - МОЗ

Укрінформ
Національна експертна група з питань імунопрофілактики рекомендує щеплювати вагітних жінок з високим ризиком захворіти на COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Національна експертна група з питань імунопрофілактики рекомендує, якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад, жінка працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем. Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною (в Україні поки використовується тільки одна така вакцина - Comirnaty від Pfizer-BioNTech)", - повідомляє МОЗ.

У випадку, коли вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі (в Україні з таких вакцин поки зареєстрована лише AstraZeneca (Covishield, SKBio) до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення. На основі цього жінка сама вирішуватиме чи отримати другу дозу цією ж вакциною під час вагітності чи вже після пологів.

Читайте також: Всі регіони у «зеленій» зоні: МОЗ назвало рівень госпіталізацій

У МОЗ зазначають, що вагітні важче переносять COVID-19, однак вони не брали участь в клінічних дослідженнях вакцин від цієї інфекції. Водночас, допущені до використання антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності.

Як повідомлялося, в Україні за минулу добу, 13 червня, проти коронавірусу отримали щеплення 22 219 людей, з них 1 892 - завершили вакцинацію. Всього з початку кампанії з вакцинації щеплено 1 479 703 особи, з них завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 238 798 осіб.

Читайте також: Масова вакцинація та цифровий сертифікат: Шмигаль підбив «ковідні» підсумки тижня

Вакцинація від COVID-19 розпочалася в Україні 24 лютого 2021 року. За інформацією МОЗ, Україна законтрактувала і до кінця 2021 року має отримати 42 млн доз вакцин - 20 млн доз вакцин Pfizer, 2 млн доз AstraZeneca, 10 млн NovaVax та 1,9 млн доз Sinovac/CoronaVac. Також Україна має отримати 8 млн доз вакцин різних виробників від глобальної ініціативи COVAX.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-