Загибель дитини в ОРДЛО: назвали українські ресурси, які найчастіше розганяли позицію Росії

Загибель дитини в ОРДЛО: назвали українські ресурси, які найчастіше розганяли позицію Росії

Укрінформ
Два українських ресурси - Страна.ua і "Вести" найбільше писали про загибель п'ятирічної дитини в Олександрівському на тимчасово окупованій Донеччині.

Про це повідомила ГО «Детектор медіа», представник інтернет-проєкту «Стопфейк» Галина Петренко під час брифінгу в Укрінформі, присвяченого викриттю дезінформації за тиждень.

"Загалом "Вести" і "Страна" - два українських ресурси, які найбільше писали про цю трагедію, повідомляючи окремими новинами все, включаючи позицію російських політиків і щоразу акцентуючи на цій позиції увагу", - сказала Петренко.

Вона зазначила, що хронологічно "Вести" першими написали про загибель хлопчика, вони це зробили 3 квітня о 16:57 з посиланням на повідомлення пресслужби так званої народної міліції ДНР. За її словами, новина "Страны" вийшла трохи пізніше, о 17:15, і на сьогодні там досі вказано, що дитина загинула внаслідок обстрілу Донецька.

"При цьому у них були досить різні акценти. Матеріали "Страны" фактично прямо стверджують, що загибель хлопчика і інші події на Донбасі - це підготовка до великої війни, або навіть цілеспрямована провокація, можливо, ДНР, можливо, України. А "Вести" зосереджені більше на критиці", - додала Петренко.

Як повідомлялося, російські пропагандистські ресурси ввечері 2 квітня почали поширювати інформацію про загибель п'ятирічної дитини в Олександрівському на тимчасово окупованій Донеччині нібито внаслідок удару українського безпілотника. Майже відразу ці повідомлення прокоментував спікер Держдуми РФ, який, зокрема, закликав порушити питання про виключення України з Ради Європи. При цьому російська сторона будь-яких доказів причетності до події української сторони не надала.

Через віддаленість населеного пункту від лінії зіткнення сторін, що ставить під сумнів можливість використання на такій відстані БПЛА, а також беручи до уваги безпідставність звинувачення, українська сторона категорично заперечила свою причетність до того, що трапилося.

Читайте також: У штабі ООС заявили про непричетність ЗСУ до загибелі п’ятирічної дитини на Донеччині

Згідно з розслідуванням StopFake, йшлося, вочевидь, про нещасний випадок: дитина загинула від вибуху міни, яку знайшла в гаражі. Місцеві жителі стверджували у соцмережах, що дід загиблого хлопчика зносив додому знайдені боєприпаси, а також, що перед вибухом ніхто не чув "свисту" від снаряда.

Українська сторона попросила Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні ретельно перевірити інформацію про загибель дитини в селищі Олександрівське, вказавши на наміри окупаційної адміністрації фальсифікувати події.

Читайте також: Дитина на Донеччині загинула від вибухового пристрою, який знайшла у дворі - Арестович

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що нагнітання прокремлівськими "медіа" ситуації навколо смерті хлопчика "може також бути планом щодо подальшої ескалації ситуації на фронті та саботування міжнародних перемовин".

Заступник командувача операцією Об'єднаних сил Едуард Москальов заявив, що смерть п’ятирічної дитини на окупованій території Донецької області російські пропагандисти намагаються використовувати в інформаційній війні проти України, ЗСУ до цього факту не мають жодного відношення.

Читайте також: Місія ОБСЄ з’ясувала подробиці загибелі хлопчика в ОРДЛОц

31 березня в Укрінформі відбулася презентація Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, створеного при Міністерстві культури та інформаційної політики. Участь у заході взяли міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та його заступник Тарас Шевченко.

9 квітня центр запустив сторінку у соцмережі Фейсбук.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-