
Українська модель і художниця з’явилася на обкладинці модного глянцю в Болгарії
Модель, художниця, міжнародний посол краси від України Анна Гомонова стала головною героїнею лютневого номера журналу Glamour Болгарія.
26 січня 2021
Модель, художниця, міжнародний посол краси від України Анна Гомонова стала головною героїнею лютневого номера журналу Glamour Болгарія.
25 січня 2021
«Помилки» світових ЗМІ, які називають Крим «російським», є реальною проблемою для України, що врешті-решт може призвести до послаблення санкцій проти РФ.
23 січня 2021
Служба безпеки України підтвердила інформацію про затримання свого працівника і запобігання вбивству співробітника спецслужби.
ЗМІ повідомляють про колону бронетехніки, яка рухалася в бік Москви по Горьковському шосе.
Білий дім за президентства Джо Байдена відновив підписку на видання The New York Times і Washington Post, які Дональд Трамп звинувачував у поширенні фейків.
22 січня 2021
Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк наполягає на ухваленні законопроєкту про медіа.
Американська компанія Google попередила владу Австралії про можливе відключення країни від доступу до пошукового сервісу Google Search, якщо її змусять платити роялті за публікацію новин.
21 січня 2021
Міжнародна спільнота засуджує зневагу Китаю до прав журналістів та закликає поважати основоположні права й свободи людей.
20 січня 2021
Інститут масової інформації констатує, що на сьогодні кількість дезінформації в онлайн-медіа зросла майже втричі.
Інститут масової інформації готовий оприлюднити назви 10 сайтів, які подають майже 100-відсотково якісну інформацію.
Президент США Дональд Трамп зробив кілька неправдивих заяв у своєму останньому публічному виступі в ролі глави держави.
19 січня 2021
Економічний суд Мінська відхилив скаргу ТОВ «ТУТ БАЙ Медіа» на рішення позбавити TUT.BY статусу ЗМІ, і з 19 січня воно офіційно набирає чинності.
18 січня 2021
Заклади вищої освіти можуть вказувати інформацію про особливі досягнення випускників в додатку до диплома, а також самі встановлювати вимоги до присудження відзнаки.
16 січня 2021
Підписаний президентом РФ Володимиром Путіним закон, що посилює відповідальність за «наклеп», ще більше загрожує свободі слова в окупованому Криму.
14 січня 2021
В Україні зафіксовано у 2020 році в рамках "Індексу фізичної безпеки журналістів" 77 випадків фізичної агресії щодо журналістів.
13 січня 2021
Україна впевнено входить у двадцятку Рейтингу забезпечення права на інформацію (Global Right to Information Rating).
12 січня 2021
Вийшов у світ практичний посібник з медіаграмотності «Методичні «родзинки» онлайн-тренінгу «Будь у тренді: МІГ в online!», який видала Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу.
06 січня 2021
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству охорони здоров'я та Міністерству внутрішніх справ перевірити оприлюднену в ЗМІ інформацію щодо можливої підпільної вакцинації від коронавірусу препаратами невідомого походження.
04 січня 2021
Європейське видання EUvsDisinfo, яке виходить під егідою Єврокомісії, оприлюднило дайджест найбільш ганебних провалів кремлівських пропагандистів у 2020 році.
31 грудня 2020
Наступна велика пресконференція Президента Володимира Зеленського запланована на другу річницю його вступу на посаду.
29 грудня 2020
Міністерство культури та інформаційної політики плідно співпрацює з Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, зокрема у сфері боротьби з фейками російської пропаганди.
50 журналісти були вбиті за період з 1 січня по 15 грудня 2020 року.
28 грудня 2020
Експерти Інституту масової інформації зафіксували 229 випадків порушень свободи слова в Україні протягом 2020 року (станом на 28 грудня), з них 171 випадок стосувався фізичної агресії проти журналістів.
23 грудня 2020
Білоруський портал TUT.BY подав скаргу на судове рішення Економічного суду Мінська щодо позбавлення статусу мережевого видання на початку грудня.
Ще три тижні, до 14 січня, триватиме подання заявок на грантові програми до Українського культурного фонду.
21 грудня 2020
Прості інструменти перевірки інформації із соціальних мереж
18 грудня 2020
Після вступу Чорногорії в Північноатлантичний альянс у 2017 році російські ЗМІ розгорнули кампанію з дискредитації країни.
Станіслав Макшаков, який у розслідуванні Bellingcat і The Insider названий керівником "групи з отруєння" опозиційного політика Олексія Навального, працював у військовому інституті, що займався хімічною зброєю.
16 грудня 2020
Суд Московського району Мінська оштрафував випускового редактора порталу onliner.by Миколу Градюшка за участь в «несанкціонованій вуличній ході»
15 грудня 2020
Голову Білоруської асоціації журналістів Андрія Бастунця викликали 16 грудня в Слідчий комітет на допит у кримінальній справі, що стосується закликів до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці країни.
14 грудня 2020
У Києві правоохоронці розслідують напад на знімальну групу одного з телеканалів біля станції метро "Видубичі".
На 67-му році життя пішов з життя редактор Всесвітньої служби ВВС і один із засновників та колишній голова Української служби ВВС Олексій Сологубенко.
09 грудня 2020
Київський апеляційний суд задовольнив скарги журналістів Дениса Бігуса та Лесі Іванової і скасував рішення суду першої інстанції про визнання недостовірним і спростування розслідування про корупцію в оборонній сфері, зокрема участь у цих схемах Ігоря Гладковського.
Журналістка TUT.BY Катерина Борисевич, яка написала статтю про те, що в крові загиблого білоруського активіста Романа Бондаренка не було алкоголю, залишається в СІЗО.
08 грудня 2020
Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк вважає за необхідні політику "єдиного голосу" для представників влади та обов'язкову практику фактчекінгу для журналістів в Україні.
03 грудня 2020
Найбільше новин в регіональних онлайн-медіа стосуються кримінальної тематики, надзвичайних подій, ДТП і коронавірусу, найменше – прав людини, екології і війни на сході.
Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал TUT.BY статусу ЗМІ.
02 грудня 2020
Під час засідання в підконтрольному Росії Верховному суді Криму 2 грудня прокурор Роман Лобов вимагав для власника кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова 19 років колонії суворого режиму.
30 листопада 2020
Суд Ленінського району Мінська заарештував на 15 діб позаштатного фотокореспондента видання «Нови Час» Яну Трусило за «порушення порядку організації або проведення масових заходів».
27 листопада 2020
Телебачення залишається найпріоритетнішим каналом комунікації для українців.
21 листопада 2020
Європейська Комісія оголосила про започаткування трьох проєктів у сфері захисту свободи преси та сприяння роботі журналістів-розслідувачів із загальним фінансуванням у 3,9 млн євро.
20 листопада 2020
Концепція «конструктивної журналістики», як основа редакційних політик, повинна сприяти суспільному діалогу, примушувати аудиторію думати над вирішенням проблем.
16 листопада 2020
Організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликає владу Білорусі звільнити затриманих представників ЗМІ.
Cьогодні в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв’язку.
14 листопада 2020
Європейська конвенція про захист прав людини може бути застосована в боротьбі з дезінформацією.
Дезінформація порушує права людини, і відповідальні за це канали її донесення.
13 листопада 2020
Засновник Інституту постінформаційного суспільства Дмитро Золотухін вважає, що найбагатші люди світу не мають права персонально контролювати виробництво і канали доставки інформації для широких мас населення.
Захист інформаційної ідентичності людини в умовах інформатизації суспільства, що зростає, - один з важливих аспектів безпеки. Реальний вплив мають ті сили, які контролюють інформаційні потоки, останнім часом – це політичні сили.
Сфера інформації кардинально змінилася, відколи там з’явилися величезні кошти. В ній з’явилися неконвенційні гравці, спецслужби, що поширюють дезінформацію. І вона має бути заборонена.
Білоруські силовики вилучили в Мінську весь тираж найстарішої опозиційної газети Білорусі "Народна воля".
За три попередні роки в Україні зафіксували 250 випадків фізичної агресії до представників ЗМІ.
Міжнародна науково-практична конференція «Медіазнавчі студії в європейському діалозі: освітній та науковий дискурси» розпочала роботу у Києві в університеті імені Бориса Грінченка.
11 листопада 2020
Деякі недобросовісні ЗМІ та окремі лідери суспільної думки розповсюджують неправдиві відомості про висловлювання глави української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука.
Представники виборчих комісій у США запевнили, що у процесі опрацювання результатів виборів не виявили серйозних порушень, які могли б вплинути на підсумки президентських перегонів.
10 листопада 2020
Суддя Галицького суду Львова не задовольнив клопотання захисту про відвід судді Ірини Волоско у справі президента Володимира Зеленського проти волонтерки та військової Марусі Звіробій і народної депутатки від « Європейської солідарності» Софії Федини.
За останні півтора року кількість новин про Україну в популярних кримських ЗМІ скоротилася втричі, а в самих новинах багато російської пропаганди.
Переважна більшість українців не довіряють російським засобам масової інформації.
09 листопада 2020
Надання доступу до екологічної інформації є одним з викликів, які стоять перед Україною.
06 листопада 2020
Краща контрпропаганда - це правда, і уряди йдуть на величезний ризик, намагаючись приховати правдиву інформацію від своїх людей.
04 листопада 2020
Редактор газети The New York Times Патрік Лафордж повідомив про помилку в оприлюднених попередніх даних щодо голосування в ключовому штаті Аризона.