Карпюк розповів про катування політв'язнів у Владикавказі

Карпюк розповів про катування політв'язнів у Владикавказі

Відео
Укрінформ
Звільнений Микола Карпюк розповів про тортури, які застосовували тюремники проти українських політв'язнів в ІТТ №1 Владикавказа в РФ.

Про це він сказав в ефірі телеканалу ATR.

"Як тільки стемніє, виводять в коридор, наручники, руки за спину, одягають на голову целофановий пакет, скотчем перемотують, вата, щоб знизу нічого не бачив, і виводять. Хвилин 10-15 ми їдемо, заводять у якесь приміщення, піднімають на 4 поверх, клема до пальця правої ноги, клема до пальця правої руки або до інших частин тіла, і починає йти струм крізь тіло. Різними періодами, ривками, протягом певного часу. Неприємне відчуття. І це те, що зі мною робили. Потім привозять туди, в ІТТ, кімната для допитів — металева клітка метр на метр, там стілець. І вночі, протягом доби не дають спати. Тільки починаєш закривати очі, вони через кожні дві години змінюються ці ось менти, і відразу «Не спати! Не спати!» — не дають спати", — розповів він.

Читайте також: Офіс Президента оприлюднив список звільнених українців

Карпюк також повідомив, як в ІТТ катували Станіслава Клыха.

«Мені ще пощастило, до мене вони поставилися трошки по-іншому. А те, що відбувалося зі Станіславом Клыхом, його потім привозили, саджали в клітку, заводили в камеру, прив'язували за спину браслетами до ліжка, ставили на коліна, і всю ніч не давали спати, кричали «На коліна!», «Не вставати!», «Не рухатись!» — згадав Карпюк.

Звільнений українець розповів, що після чотирьох ночей тортур він втратив свідомість.

«Чотири ночі були тортури, на п'яту ніч тортур вже не було, але в цю ніч, у зв'язку з тим, що я не спав, не давали спати, я просто втратив там свідомість і увійшов в стан марення... І потім я прокинувся вже в камері, на шосту добу мене перевели в камеру», — повідомив Карпюк.

Читайте також: Денісова спростовує перебування Клиха в реанімації

Українець зазначив, що крім тортур тюремники в РФ також застосовували психотропні речовини.

«Що застосовували катування — це одне. Крім того, вони застосовували психотропні засоби», — заявив він.

Як відомо, Верховний суд Чечні в травні 2016 року незаконно засудив українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка до 20 і 22,5 років колонії суворого режиму. За версією звинувачення, українці нібито брали участь у боях за Грозний, вбили та поранили кілька десятків російських солдатів.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 7 вересня, між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35. На батьківщину повернулися 11 незаконно засуджених українців: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сізонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов, а також 24 моряки, які були захоплені Росією у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-