Суд визнав відпочинок екс-прокурора АТО в Домінікані вагомою причиною неявки

Суд визнав відпочинок екс-прокурора АТО в Домінікані вагомою причиною неявки

Укрінформ
Суд визнав відпочинок на узбережжі Домінікани обвинуваченого у незаконному збагаченні екс-прокурора сил АТО поважною причиною неявки в судові засідання.

Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook.

“Суд визнав відпочинок на узбережжі Домінікани поважною причиною неявки в судові засідання обвинуваченого екс-прокурора сил АТО”, - йдеться у повідомленні.

Так, за даними САП, 6 лютого в Голосіївському райсуді Києва відбувся фактичний (востаннє 24 липня 2018 року) судовий розгляд справи щодо обвинувачення екс-прокурора сил АТО Генпрокуратури України у незаконному збагаченні.

Зазначається, що під час засідання було розглянуто клопотання прокурорів САП про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у виді застави та накладення на нього грошового стягнення “за неодноразові, без поважних причин, неявки до суду”.

“Мотивами для такого клопотання є системні зриви обвинуваченим судових засідань. Так, будучи завчасно повідомленим про судове засідання 11 грудня 2018 року, підсудний його проігнорував, покинувши територію України для відпочинку зі своєю цивільною дружиною та дітьми у Домініканській Республіці. Аналогічним чином було зірвано судовий розгляд 22 травня 2018 року у зв’язку із перебуванням на медичному огляді у Німеччині. У зв’язку із такою поведінкою обвинуваченого судовий розгляд справи фактично не відбувався вже майже рік, що у свою чергу спричинило сплив покладених на нього запобіжних заходів”, - наголосили у САП.

Окрім того, як підкреслили у відомстві, “підсудний здійснює тиск на сторону обвинувачення шляхом реєстрації у Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальних проваджень стосовно прокурорів САП та систематичними зверненнями до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів”.

“7 лютого 2019 року Голосіївський райсуд м. Києва не підтримав позицію прокурорів САП та відмовив в обранні запобіжного заходу. Таким чином, суд визнав поважними причинами неявки у засідання відпочинок на пляжах Домініканської Республіки та перебуванням на «лікарняному», - уточнили у САП.

У антикорупційній прокуратурі зазначили, що “викликає здивування позиція суду про залишення без будь-якого запобіжного заходу обвинуваченого у корупційному злочині високопосадовця, коли у подібних справах цією ж колегією суддів приймаються кардинально протилежні рішення (наприклад у справі колишнього прокурора ГПУ О.Матюшка суду виявилось достатнім самого факту вчинення корупційного злочину для застосування застави)”.

У САП також нагадали, що обвинувальний акт щодо вказаного прокурора було скеровано до Голосіївського райсуду Києва для розгляду по суті ще 21 жовтня 2016 року, і останнє судове засідання, у якому досліджувались матеріали справи, відбулось 24 липня 2018 року.

Читайте також: САП просить суд арештувати майже $300 тисяч Насірова на британських рахунках

“Дату наступного засідання буде повідомлено додатково”, - резюмували у САП.

Як свідчить повідомлення на сайті Голосіївського райсуду Києва, у четвер, 7 лютого, розглядалася справа за обвинуваченням Кулика Костянтина Геннадійовича.

Як повідомляв Укрінформ, суд розглядає справу щодо військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, яку порушили у грудні 2015 року. За даними НАБУ, з 2011 до 2015 року, перебуваючи на службі в органах прокуратури, Кулик отримав прибуток у понад 1 мільйон 670 тисяч гривень. Водночас, за даними НАБУ, у цей же період витрати Кулика перевищили його дохід на 2,6 мільйона гривень і склали близько 3,4 мільйона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-