На Київщині зареєстровані майже 328 тисяч переселенців

На Київщині зареєстровані майже 328 тисяч переселенців

Укрінформ
У Київській області на сьогодні зареєстровано майже 328 тис. внутрішньо переміщених осіб.

Як передає Укрінформ, про це голова Київської обласної державної адміністрації Руслан Кравченко повідомив у Фейсбуці.

При Київській ОВА провели засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб за участі віцепрем’єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук. Від час засідання учасники поспілкувалися з представниками районів та громад, почули про їхні нагальні потреби.

"Через російську агресію мільйони українців змушені були покинути свої оселі та оселитися в більш безпечних регіонах. Ключові потреби у тих, хто став внутрішньо переміщеними особами, зазвичай однакові. Це – житло та робота. Життя фактично доводиться розпочинати з нуля. І без належної підтримки громад та держави тут не обійтися", - зазначив Кравченко.

За його словами, на сьогодні на Київщині зареєстровано майже 328 тис. ВПО. Найбільша кількість людей перемістилась із Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей.

"Пріоритетом залишається забезпечення людей житлом. На Київщині створено 32 місця тимчасового проживання, в тому числі 17 модульних містечок. Тут мешкають понад 4,4 тис. ВПО. За підтримки благодійників вже реконструювали низку гуртожитків у Богуславі, Сквирі, Михайлівці-Рубежівці, Томашівці для комфортного проживання ВПО", - зазначив Кравченко.

Крім того, КОВА переобладнує нежитлові приміщення у комфортні оселі. Наприклад, в місті Славутич УВКБ ООН допомагає перебудувати старе приміщення поліклініки в житло. За кошти обласного бюджету закупили 50 квартир на суму понад 110 млн грн для ВПО.

"На жаль, реальні потреби не відповідають нашим фінансовим можливостям. Тому активно залучаємо міжнародних партнерів. Завдяки благодійному фонду "Місія Хансена в Україні" та його засновнику Деллу Лой Хансену реалізується 4 проєкти для ВПО. Це 487 квартир та 220 індивідуальних будинків", - зауважив Кравченко.

Читайте також: Верещук доручила Фонду держмайна підготувати перелік гуртожитків у регіонах для переселенців

За його словами, не менш важливе питання – працевлаштування ВПО. Роботодавців заохочують до прийняття на роботу внутрішньо переміщених осіб. Вже з початку цього року вони отримали компенсацію на оплату праці за 52 особи із числа ВПО. Також внутрішньо переміщених осіб стимулюють розвивати свій бізнес.

Для надання допомоги на місцях, аналогічні Ради з питань ВПО вже створені у 33 громадах 6 районів області.

Як повідомляв Укрінформ, у селі Михайлівка-Рубежівка Київської області реконструювали старий гуртожиток для розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-