Клімкін розкритикував заяву Макрона про «європейську стратегічну автономію»

Клімкін розкритикував заяву Макрона про «європейську стратегічну автономію»

Укрінформ
Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що заяви президента Франції Еммануеля Макрона після візиту в Китай про «європейську стратегічну автономію» так само шкодять трансатлантичній солідарності, як і його слова про «смерть мозку» НАТО.

Таку думку дипломат висловив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Клімкін зазначив, що сподівання Макрона на те, йому вдасться вплинути на позицію Китаю і особисто на Сі через персональну харизму і контакти, схоже, були марними, бо «Китай - це система».

«А от Сі, схоже, вдалося вплинути на позицію Макрона: він заговорив про важливість «виваженої» позиції стосовно Тайваню, що має відрізнятися як від американської, так і від китайської. Далі Макрон знову почав говорити про «європейську стратегічну автономію», що, звісно, бальзам для китайських вух, адже в Пекіні зовсім не хочуть мати своїм суперником колективний Захід, Сполучених Штатів їм і так більш ніж достатньо», - зауважив ексміністр.

У цьому контексті Клімкін нагадав, що колись Макрон сказав про «смерть мозку» НАТО.

«Наша війна з рф наочно всім показала, що без США і НАТО ніяк, тому «смерть мозку», як на мене, це про "європейську автономію". Пацієнта, звісно, можна спробувати оживити, але точно не за рахунок трансатлантичної солідарності. В цій війні Захід показав, що може робити квантові стрибки, але тільки коли він єдиний в своїй стратегії та волі. Візит Макрона в Китай явно не став зміцненням цієї солідарності, він став демонстрацією французької особливості», - зазначив дипломат.

Насамкінець він зауважив, що його зачепили слова Макрона, що Україна, напевно, не пріоритет для китайської дипломатії.

«Як на мене, однією з цілей його візиту мало б бути зробити нас пріоритетом, звісно, в широкому сенсі», - резюмував Клімкін.

Читайте також: Сі Цзіньпін схиляв Макрона до «протистояння» зі США - Reuters

Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон після повернення з триденного державного візиту до КНР заявив, що Європа не зацікавлена в ескалації кризи навколо Тайваню і повинна дотримуватися власної стратегії у відносинах із островом, незалежної як від Сполучених Штатів, так і від Китаю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-