НАТО розробляє план дій у разі військового нападу РФ на Україну — Пристайко

НАТО розробляє план дій у разі військового нападу РФ на Україну — Пристайко

Укрінформ
Співпраця на рівні військового керівництва Генштабу ЗСУ та Головного військового комітету НАТО досить активна.

Про це заявив на брифінгу міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Задача цієї військової частини Альянсу - планування на випадок агресивних військових дій… Є спеціальний штаб, який знаходиться не в Брюсселі а в Монсі, де відбувається планування на випадок агресії, включаючи пряму. Українські військові не тільки залучені, вони служать безпосередньо в Монсі, є декілька людей, завдання яких - донести всю інформацію для військового планування дій Альянсу на випадок агресії в будь-якій точці світу, але, безумовно, зараз пріоритетом є український напрямок", - заявив Пристайко.

Читайте також: Ймовірний напад РФ на Південь: Загороднюк пропонує Клімкіну "поділитися" даними з розвідкою

Як зазначив віцепрем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, Україна не може розраховувати на пряму підтримку НАТО у разі відкритої агресії РФ, однак Альянс робить все можливе, аби якнайшвидше підготувати Україну до вірогідної атаки.

"Якби Україна була членом НАТО, тоді б була задіяна стаття 5 про колективну оборону, і НАТО мало б усіма доступними засобами захищати Україну як одного із союзників. Власне, цього ми стратегічно прагнемо, коли говоримо про членство в НАТО. Але оскільки ми поки що не є членами НАТО, то йдеться лише про те, яку допомогу може надати Альянс для зміцнення сектору безпеки і оборони України. І в цьому плані у нас є абсолютне узгоджене бачення з нашими партнерами", - наголосив Кулеба, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо позиції НАТО у випадку відкритої агресії РФ проти України.

Читайте також: Кулеба назвав п’ять напрямків подальшої співпраці з НАТО

Він нагадав, що НАТО з усіх міжнародних партнерів максимально рішуче і чітко кваліфікує дії РФ і в Криму, і на сході України, як агресію.

Як зазначив Кулеба, для України головне, аби НАТО допомогло їй якнайкраще підготуватись до можливої атаки. "Мета зараз дуже проста – оскільки ви не можете, умовно кажучи, за нас воювати, то допоможіть нам якомога краще самим підготуватись до можливої атаки", - заявив він.

Фото: Данііл Шамкін

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-