Кулеба закликає євродепутатів і надалі тримати українське питання серед пріоритетів

Кулеба закликає євродепутатів і надалі тримати українське питання серед пріоритетів

Укрінформ
Віцепрем’єр-міністр Дмитро Кулеба завершив офіційний візит до Брюсселя, де провів зустрічі у Європейському парламенті та Європейській комісії.

Про це повідомляє у середу Урядовий портал.

"На зустрічі з групою депутатів Європарламенту пролунали запевнення у незмінній підтримці України з боку цього важливого органу. Сторони обговорили хід реформ в Україні. Віцепрем’єр окремо закликав депутатів і надалі тримати українське питання серед пріоритетів Європарламенту", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в ході візиту Кулеба провів кілька зустрічей у Європейській комісії, де обговорив питання політичного діалогу, ефективного виконання Угоди про асоціацію, а також фінансового співробітництва.

Зокрема, у рамках зустрічі з комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнесом Ганом сторони відзначили особливу увагу, яку Євросоюз приділяє Україні, та наголосили, що порядок денний відносин України та ЄС і надалі має залишатися амбітним та насиченим.

На зустрічі з новопризначеним радником президента ЄК з питань України Ельмаром Броком віцепрем’єр подякував йому за багаторічну підтримку нашої держави. Співрозмовники обговорили можливості та виклики, які стоять перед Україною на сучасному етапі, та перспективи взаємодії з новим керівництвом ЄС.

Читайте також: Кулеба: З Угорщиною слід домовлятися, поважаючи взаємні національні інтереси

Під час зустрічі з віцепрезидентом Європейської комісії з питань євро та соціального діалогу Валдісом Домбровскісом Кулеба наголосив, що євроінтеграція залишається пріоритетом новопризначеного уряду України. Домбровскіс відзначив прогрес України у проведенні реформ та закликав їх продовжувати. Сторони обговорили питання виконання Україною умов для отримання другого траншу (500 млн євро) в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС. У цьому контексті віцепрем’єр запевнив представника Єврокомісії у докладанні зусиль з боку уряду та парламенту для ухвалення законодавчих актів, необхідних для успішного завершення четвертої програми.

Під час зустрічі з віцепрезидентом Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шевчовичем сторони обговорили інтеграцію України до енергетичного ринку ЄС, анбандлінг НАК "Нафтогаз" і шляхи подолання загроз, пов'язаних із будівництвом Північного потоку-2.

Наскрізними питаннями усіх зустрічей була зацікавленість України та Євросоюзу в активізації секторального співробітництва, насамперед у сфері енергетичної безпеки, цифрового ринку, укладення угоди про "промисловий безвіз", реформи митниці, а також у реформі децентралізації. Також сторони обговорили питання позиції ЄС щодо деяких аспектів російської агресії проти України. Окремо порушувалося питання законотворчих планів Верховної Ради України. Європейські партнери наголошували на важливості рішучої боротьби з корупцією.

Віцепрем’єр також запросив співрозмовників взяти участь в інвестиційному форумі в Маріуполі, проведення якого заплановане на жовтень.

Читайте також: Україна має стати незамінною як для Євросоюзу, так і для НАТО — Кулеба

"Президент Зеленський, Верховна Рада і уряд України зосереджені на реалізації надзвичайно амбітних і складних реформ. Більшість цих реформ так чи інакше стосуються нашої європейської інтеграції. Вони зроблять Україну сильнішою і більш зрозумілою для європейського бізнесу і громадян. Переконаний, що ми зараз маємо сконцентруватися на розкритті економічного потенціалу євроінтеграції. Сильна Україна означатиме сильну Європу. Саме про це я говорив у Брюсселі. Радий, що ми швидко знайшли спільну мову з партнерами. Будемо тісно працювати разом", - зазначив Кулеба за підсумками візиту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-