Байден назвав найбільшу проблему України

Байден назвав найбільшу проблему України

Укрінформ
Колишній віце-президент США Джозеф Байден наголосив, що корупція продовжує бути найбільшою проблемою в Україні.

Про це він заявив під час виступу у Раді з міжнародних відносин США, передає "Голос Америки".

"Я відчайдушно схвильований регресом у боротьбі з корупцією у Києві. Ось вам один конкретний приклад. Мені дали завдання щодо України. Тож я пам’ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду, що ми повинні надати Україні довготривалі кредитні гарантії. Я їздив в Київ 12-13 разів, і врешті мав оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій. Я отримав обіцянки від Порошенка та Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили", - розповів Байден.

Читайте також: Захід має створити фонд для України з $6 мільярдами на рік - Карпентер

Він зазначив, що тоді пішов на прес-конференцію і сказав, що США не нададуть Україні мільярд доларів.

"Вони мені кажуть: Ви не маєте таких повноважень, ви – не президент, президент казав, що дасть. Я такий: дзвоніть йому. Я сказав, що ви не отримуєте мільярда доларів. Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли", - продовжив колишній віце-президент США.

Читайте також: Байден заявив, що напоумив Януковича втекти з України

Під час свого виступу Байден згадав про Антикорупційний суд.

"Вони зробили деякі дуже важливі необхідні інституційні і кадрові зміни. Але одна з трьох необхідних інституцій зараз відкочується назад. Антикорупційний суд. Але вони обіцяли, що цього не станеться", - розповів він.

Як раніше повідомляло агентство, Байден назвав мудрим рішення адміністрації президента США Дональда Трампа щодо надання летальної зброї Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-