Україна може отримати $8 мільярдів після розблокування програми МВФ — Аслунд

Україна може отримати $8 мільярдів після розблокування програми МВФ — Аслунд

Укрінформ
Нова програма від МВФ полегшить Україні доступ до фінансування обсягом $8 мільярдів, що дозволить утримувати достатньо стабільний курс гривні наступного року.

Про це в інтерв'ю Українській службі "Голосу Америки" розповів аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

"Україна на тепер, ймовірно, отримає два мільярди доларів від МВФ, два мільярди доларів від ЄС та Світового банку, уряд України ймовірно розмістить єврооблігації ще на два мільярди доларів, також державні компанії, ймовірно, розмістять євробонди ще на два мільярди доларів, чи більше", - зауважив Аслунд.

За його словами, "цього має бути достатньо, щоб Україна утримувала достатньо стабільний обмінний курс наступного року".

Аналітик також підкреслив, що програма МВФ дозволить врегулювати два основні фактори, що викликали занепокоєння спостерігачів - обмежені резерви центробанку та обмеженість бюджетних коштів.

Нова програма МВФ дозволить наростити валютні резерви центрального банку,обсяг яких зараз становить біля $16,6 мільярда, що, на думку аналітика, є "абсолютними мінімумом".

"Резерви зростуть до біля 25 мільярдів доларів. Це буде достатнім на наступний рік для України, коли відбудуться вибори", - зауважив Аслунд.

Нагадаємо, що нова програма "стенд-бай" прийшла на заміну програмі розширеного фінансування EFF, обсяг якої було передбачено на рівні $17,5 мільярда і яка мала закінчуватись в березні 2019 року. Нова програма розрахована до кінця року і це стане стабілізуючим фактором, на думку аналітика.

Читайте також: Посли G7 вітають нову програму Stand-by між Україною та МВФ

"З огляду на вибори, добре, що угода не закінчуватиметься в той же час, коли проводитимуться президентські вибори ... Таким чином, той факт, що угода триватиме до кінця наступного року є стабілізуючим фактором", - наголосив аналітик.

Для того, щоб досягти домовленості про нову програму, Україна мала виконати низку умов, нагадав дослідник.

"Перше – антикорупційний суд, законодавче рішення щодо якого прийняли в червні. Друге – збільшення цін на газ на двадцять три з половиною відсотка, що вводиться в дію зараз, і третя умова – це бюджет з обмеженим дефіцитом. А 2,3% ВВП є абсолютно прийнятним для МВФ".

Таким чином, тепер необхідно лише прийняти закон про бюджет, який Рада має проголосувати в остаточному читанні, а президент – підписати.

Фото: Olexij Osyka (VOA)

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-