
Україна до осені може отримати транш МВФ – радник Президента
Україна рухається в напрямку отримання коштів від Міжнародного валютного фонду, черговий транш може відбутися до вересня.
19 квітня 2021
Україна рухається в напрямку отримання коштів від Міжнародного валютного фонду, черговий транш може відбутися до вересня.
Україна згідно з взятими зобов'язаннями з МВФ звужує коло невирішених питань.
16 квітня 2021
Національний банк України провадить незалежну від уряду політику й твердо дотримується власних визначених показників.
Національний банк України не сумнівається у продовженні співпраці між МВФ та Україною.
15 квітня 2021
У випадку, якщо Міжнародний валютний фонд затвердить програму стосовно виділення СПЗ (спеціальних прав запозичення) на відновлення світової економіки і Україна зможе до неї долучитись, то отримані кошти підуть виключно на поповнення золотовалютних резервів.
13 квітня 2021
Україна має до липня 2021 року завершити перегляд програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.
В Україні очікується ухвалення змін до закону про Національний банк, спрямованих на зміцнення незалежності НБУ. Це один із кроків до відновлення кредитування з боку МВФ.
12 квітня 2021
В межах ініційованої директоркою МВФ Крісталіни Георгієвої алокації спеціальних прав запозичення на 650 млрд дол. для посилення світової економічної системи Україна може розраховувати на 2,73 млрд дол.
10 квітня 2021
Посли країн «Великої сімки» на зустрічі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем заявили про важливість виконання Києвом умов програми МВФ та макрофінансової допомоги від ЄС.
08 квітня 2021
Радник Президента України з питань економіки Олег Устенко поділився очікуваннями, що у 2021 році зростання ВВП буде більшим, ніж 4%.
07 квітня 2021
У Міжнародному валютному фонді вважають, що збільшення видатків на вакцинацію населення сприятиме якнайшвидшому відновленню економіки.
Міжнародний валютний фонд запустив новий інструмент – Панель індикаторів зміни клімату, що має надати більше даних для аналізу макроекономічної та фінансової політики з метою реагування на глобальні кліматичні виклики.
Для відновлення глобальної економіки уряди й міжнародні інституції мають зосередитися на трьох пріоритетах: ефективній вакцинації, цілеспрямованих фінансових заходах для підтримки виробництва та інвестиціях у майбутнє.
Національний банк у ході Весняних зборів МВФ та Групи Світового банку проведе ряд зустрічей з їх представниками.
За прогнозами Національного банку, Україна цього року може розраховувати на два транші Міжнародного валютного фонду з огляду на більш тривалий процес переговорів.
Вливання Сполученими Штатами трильйонів доларів на відновлення національної економіки в кінцевому рахунку допомагає цілому світу, однак для стійкого глобального прогресу потрібно забезпечити рівні шанси відновлення для всіх країн
06 квітня 2021
Міжнародний валютний фонд очікує, що рівень реального ВВП України цього року досягне 4,0%, що є вищим на 1,0% в порівнянні з попереднім прогнозом МВФ, оприлюдненим минулого жовтня.
Міжнародний валютний фонд очікує, що світова економіка зростатиме швидше, ніж прогнозувалося ще три місяці тому, й досягне показника 6% нинішнього року, а також 4,4% наступного.
Міжнародний валютний фонд виділить кошти з Трастового фонду для обмеження і подолання наслідків катастроф (ККРТ), а також спише частину боргів 28 країнам з низьким рівнем достатку.
05 квітня 2021
Україна максимально наблизилась до порозуміння з Міжнародним валютним фондом.
30 березня 2021
Міжнародний валютний фонд очікує кращих прогнозів щодо відновлення глобальної економіки в 2021 та 2022 роках з огляду на фіскальні заходи, запроваджені в багатьох країнах, потужний економічний поштовх з боку США й Китаю, а також перспективи вакцинації.
З точки зору фіскальної політики в України немає проблемних питань з місією Міжнародного валютного фонду.
Міжнародний валютний фонд скептично ставиться до ідеї податкових амністій загалом, оскільки в довгостроковій перспективі вони шкодять стягненню податків.
Дефіцит державного бюджету України має повернутися на допандемічний рівень, щойно відновиться економіка та завершиться пандемія.
Дискусії щодо першого перегляду програми stand by для України все ще тривають, і залишається низка питань, передбачити терміни вирішення яких на сьогодні важко.
Ключовою частиною програми stand by для України є збереження системи інфляційного таргетування і режиму гнучкого курсоутворення.
29 березня 2021
Міністр фінансів Сергій Марченко заявляє, що для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна має повернутись до своїх зобов‘язань перед МВФ.
25 березня 2021
Міжнародний валютний фонд очікує від України реалізації обумовлених раніше структурних реформ попри складні умови, спричинені пандемією, щоб забезпечити інклюзивне зростання національної економіки після кризи.
24 березня 2021
Міжнародний валютний фонд має намір створити додаткові резервні активи загальним обсягом $650 мільярдів з метою полегшення виходу світової економіки з рецесії, пов’язаної з глобальною пандемією COVID-19.
21 березня 2021
Світова економіка відновлюється швидше, ніж прогнозувалося, однак нерівномірно й з ознаками зростання розриву між розвиненими економіками та економіками, що розвиваються.
16 березня 2021
Міжнародні резерви станом на 15 березня скоротилися до 27,8 млрд дол. через погашення боргу уряду та Національного банку перед МВФ.
11 березня 2021
Закон США про виділення $1,9 трильйона на стимулювання національної економіки в період пандемії допоможе глобальному економічному зростанню й відновленню, від чого виграє більшість країн.
Незалежність Нацбанку України, так само як і антикорупційних установ, є надважливим принципом для економічної та фінансової стабільності держави, а також для продовження взаємодії Києва з Міжнародним валютним фондом.
10 березня 2021
Українська влада прагне залучити інституційних і приватних інвесторів, аби Україна могла стати цікавим ринком для іноземних інвестицій.
05 березня 2021
У Міністерстві фінансів не розглядають сценаріїв, за яких не буде продовжена співпраця з Міжнародним валютним фондом.
На 1 березня 2021 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 28 543 млн дол. США (в еквіваленті).
04 березня 2021
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає емоційними і некоректними висловлювання радника керівника Офісу Президента Тимофія Милованова щодо завершення роботи місії МВФ в Україні.
Співпраця України з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими інститутами дозволить підтримувати міжнародні резерви на рівні близько 30 млрд дол.
В уряді поки не мають наміру ініціювати нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, це питання може бути розглянуте лише після отримання траншу в межах чинної програми.
У Міністерстві фінансів попри паузи у відносинах з Міжнародним валютним фондом не розглядають варіанти, при яких доведеться зупиняти будь-які соціальні виплати.
02 березня 2021
Від України чекають нових зобов’язань у сферах, що, здавалося б, давно перестали бути нашими “вузькими місцями”. Як-от, банківський нагляд
01 березня 2021
Україна очікує на черговий транш від Міжнародного валютного фонду цього року.
27 лютого 2021
Новопризначений посол України в США Оксана Маркарова готова допомагати українській стороні у співпраці з МВФ, однак робота з цією міжнародною фінансової інституцією не є основним завданням українського посла у Вашингтоні.
25 лютого 2021
Робота оціночної місії Міжнародного валютного фонду, яка працювала з українською владою у віртуальному режимі впродовж останнього місяця, була продуктивною, однак залишились невирішені питання.
Аби відновити приватні інвестиції та інвестиційний попит, Україні треба підвищити мінімальну зарплату, зняти карантинні обмеження, а також продовжити співпрацю з МВФ.
У поточному році валовий внутрішній продукт України досягне майже такого самого рівня, як і в 2019 році.
22 лютого 2021
Президент Володимир Зеленський заявив, що в країні є люди, які в обхід уряду спілкуються з представниками МВФ, і таким чином шкодять переговорам влади з фондом.
18 лютого 2021
Посли країн «Великої сімки» на зустрічі з міністром фінансів Сергієм Марченком привітали зобов’язання України вжити необхідних заходів для завершення перегляду програми МВФ.
17 лютого 2021
Україна очікує на продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.
15 лютого 2021
Україні пройти 2021 рік без траншу МВФ буде набагато важче, однак це не стане катастрофою для країни.
13 лютого 2021
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про конструктивну співпрацю і домовленість із місією Міжнародного валютного фонду про наступні кроки.
Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що діалог з Міжнародним валютним фондом про надання Україні чергового траншу залишається конструктивним.
Українська сторона на перемовинах з Міжнародним валютним фондом твердо захищає свою позицію, тому процес узгодження й затягується.
Місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні, але рішення про перегляд програми stand by ще не ухвалено.
11 лютого 2021
Уряд України продовжує обговорення з місією Міжнародного валютного фонду параметрів майбутньої програми і наразі немає жодних підстав аби говорити про ризики зриву програми співпраці.
04 лютого 2021
Місія МВФ має визначити політику економічного розвитку в Україні, а також проведення реформ для того, щоби завершити огляд та наблизитись до рішення щодо продовження фінансування за поточною програмою stand-by.
02 лютого 2021
Національний банк України обговорює з Міжнародним валютним фондом можливість створення спеціалізованого суду для врегулювання спорів щодо непрацюючих кредитів (NPL).
Цього року Україна очікує отримати три транші від Міжнародного валютного фонду (МВФ) на суму в близько 2,2 мільярдів доларів США.
28 січня 2021
Місія Міжнародного валютного фонду продовжила роботу з перегляду програми фінансування України на 7-10 днів.
Місія Міжнародного валютного фонду продовжує працювати з представниками української влади в дистанційному форматі.