Дефіцит йоду в раціоні порушує розумову активність — Супрун

Дефіцит йоду в раціоні порушує розумову активність — Супрун

Укрінформ
Нестача йоду в організмі людини зумовлює зниження когнітивних функцій та значно уповільнює процеси метаболізму.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“Йод — це мікроелемент, який необхідний людині протягом усього життя, а його нестача призводить до серйозних наслідків. Він потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює наш метаболізм”, – пише Супрун.

За її словами, брак йоду в організмі може призвести, зокрема, до порушенень розумової активності й обміну речовин.

Читайте також: В Україні з 2014 року ціни на ліки знизилися на 40% – Супрун

“Ось наслідки, до яких може призвести нестача йоду в організмі: відчуття постійної втоми, депресія, збільшення щитовидної залози (зоб), затримка росту та інтелектуального розвитку у дітей, зниження розумової активності у дорослих, порушення обмінних процесів, погіршення пам’яті, слуху, сухість шкіри, набряки, випадіння волосся тощо. Добова потреба в йоді для дорослих - жінки 150-300 мкг, чоловіки до 300 мкг; для дітей: до 6 років — 90 мкг 6–12 років — 120 мкг (1 мкг — це 1 мільйонна частина грама)”, – зазначила Супрун.

За її словами, безпечна доза йоду – 1 000 мкг (1 мг) на добу.

“У Японії добове споживання йоду може досягати 20 мг на добу (20 000 мкг) через уживання морських водоростей та морепродуктів. В Австралії безпечним вважають споживання до 2 000 мкг йоду на добу для дорослих і до 1 000 мкг — для дітей”, – зазначає Супрун.

Вона рекомендує при приготуванні щоденних страв замінити звичайну сіль на йодовану, а також споживати білу рибу та морепродукти (минтай, хек, тріску, мідії), морську капусту (ламінарію), овочі (картоплю, редиску, часник, буряк, томати, баклажани, спаржу, зелену цибулю, щавель, шпинат), фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, хурму), яйця, молоко, яловичину та волоські горіхи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-