Правозахисники звернулися до іноземних урядів через нові обшуки та арешти у Криму

Правозахисники звернулися до іноземних урядів через нові обшуки та арешти у Криму

Укрінформ
Українські правозахисники звернулися до урядів іноземних держав, міжнародних організацій із проханням сприяти створенню спеціального механізму для притягнення до відповідальності політичного та військового керівництва РФ за злочин агресії проти України.

Приводом для заяви стали масові обшуки та арешти кримських татар 5 березня у тимчасово окупованому Криму. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.

«Ми закликаємо уряди іноземних держав та міжнародні організації, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи ухвалити спільну заяву з рішучим консолідованим протестом проти сьогоднішніх обшуків і затримань 10 кримських татар», - йдеться у документі.

Правозахисники закликали збільшити всебічну, включаючи військову, підтримку України з метою деокупації всіх територій України, включно з Кримським півостровом, запровадити персональні санкції проти осіб, які причетні до сьогоднішніх обшуків і затримань, надавати всебічну підтримку жертвам політичних репресій у Криму, їхнім родинам та адвокатам.

Також у заяві йдеться, про те, що необхідно продовжувати здійснювати моніторинг та документування порушень прав людини, воєнних злочинів та злочинів проти людяності в окупованому Криму і включати їх у регулярні звіти про ситуацію з правами людини в Україні, надавати допомогу уряду України в розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та грубих порушень прав людини в окупованому Криму та посилити дипломатичний, санкційний та інший тиск на Російську Федерацію з метою запобігання новим звірствам в окупованому Криму та на материковій частині України.

Читайте також: У Криму почастішали обшуки кримських татар, про які вони бояться говорити

Правозахисники закликали максимальною мірою використовувати Міжнародну Кримську платформу, механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ та інших міжнародних організацій для пришвидшення звільнення кримських політв’язнів, цивільних заручників на окупованих територіях, ефективного реагування на порушення прав людини в окупованому Криму та наближення деокупації всіх територій України, а також сприяти розширенню учасників Міжнародної Кримської платформи із залученням держав Азійсько-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу, Африки та Латинської Америки та сприяти розширенню мандату Реєстру збитків Ради Європи з метою включення до реєстру збитків, спричинених діями РФ у Криму з 2014 року.

«Зухвале ігнорування Росією практично всіх норм міжнародного права вкотре переконує, що єдиним способом припинити свавілля і безкарність окупантів, запобігти новим воєнним злочинам, злочинам проти людяності та грубим порушенням прав людини в Криму та на інших окупованих територіях України, є найскоріша їхня деокупація за допомогою наявних дипломатичних, санкційних, правових та військових заходів, у тому числі права на індивідуальну самооборону, передбаченого ст. 51 Статуту ООН, і відновлення українського правопорядку на цих територіях», - наголосили правозахисники.

Заяву підписали: КримSOS, Центр прав людини ZMINA, Правозахисний центр «ДІЯ», Кримська правозахисна група, Центр громадянських свобод та ГО «Кримський процес».

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово окупованому Криму, а саме у Бахчисараї та Джанкойському районі, російські силовики 5 березня провели обшуки у будинках 10 кримських татар. Чотирьох кримськотатарських активістів заарештували до 4 травня. Їх звинуватили у організації діяльності «терористичної організації».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-