Росія ігнорує рішення ЄСПЛ щодо захоплених українських моряків - Петренко

Росія ігнорує рішення ЄСПЛ щодо захоплених українських моряків - Петренко

Укрінформ
Росія, яка порушує кримінальні розслідування проти українських військових, зокрема, моряків, які були захоплені у листопаді минулого року, намагається таким чином приховати власні злочини проти України і проти людяності.

Про це у Брюсселі заявив, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, міністр юстиції України Павло Петренко, який перебуває в Бельгії з робочим візитом на чолі представницької делегації українських правників.

Саме так він відповів на запитання кореспондента Укрінформу, які міжнародно-правові наслідки можуть мати дії Росії із висування кримінальних звинувачень на адресу захоплених українських моряків та українських військовослужбовців, яких російський Слідчий комітет намагається звинуватити у «злочинах проти людяності».

«Це незграбні дії російських служб і слідчих органів для того, щоб прикрити явні злочини, які вони вчиняють на території окупованого Криму і Донбасу. Все що робиться так званим «слідством Путіна», це спроба у власному інформаційному просторі зробити таку картинку, що, ніби, українці вчиняли якійсь злочини проти людяності. Насправді, Росія робить це, захопивши наші території і наших громадян, вбиваючи українських громадян на території України», - наголосив Петренко.

Він нагадав, що правоохоронні органи України підтримують постійні і тісні контакти з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який отримує докладну інформацію щодо тих порушень і злочинів, які були вчинені російськими бойовиками і російськими збройними силами на території Донбасу і Криму.

Петренко окремо підкреслив, що українська сторона порушує тему щодо звільнення українських моряків, які були захоплені у листопаді минулого року під час збройної провокації російських військових проти українських кораблів поблизу Керченської протоки, під час практично кожної зустрічі із європейськими партнерами.

«Ми порушуємо ці питання на наших зустрічах. Наші дипломати, Президент України роблять все можливе для того, щоб повернути моряків в Україну. Ми розуміємо, що цей процес може бути активізований після завершення виборчої кампанії. Наразі українці утримуються в Росії як заручники. Україна чітко зазначила, що наші моряки є військовополоненими, в розумінні міжнародного права, і те, що до них застосовуються норми кримінального законодавства Російської Федерації – це є грубим порушення тих міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Російська Федерація», - зауважив міністр юстиції України.

Читайте також: У Денісової зібрали понад 30 тисяч на квитки для рідних полонених моряків

Він нагадав, що український омбудсмен робить все можливе для того, щоб отримувати інформацію про поточний стан та стан здоров’я українських моряків.

«Ми, зі свого боку, звернулися до Європейського суду з прав людини, щодо порушення хибної справи (проти моряків). Європейський суд прийняв два термінові рішення в цій частині. Але наразі Російська Федерація діє у своєму стилі, як загарбник, як агресор – вони ігнорують поки відповідні рішення. Ми розуміємо, що це – політична складова, яку заклала Російська Федерація і російське керівництво у дане захоплення», - сказав Петренко.

Він висловив переконання, що після завершення виборчої кампанії в Україні українська сторона спільно з її міжнародними партнерами знайде додаткові важелі впливу на Російську Федерацію для повернення всіх українців на територію України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-