Росія втратила вже 5000 танків в Україні - Британія в ОБСЄ

Росія втратила вже 5000 танків в Україні - Британія в ОБСЄ

Укрінформ
Російська армія втратила 5 тисяч танків у своїй загарбницькій війні проти України, яка триває вже у 200 разів більше, ніж планував Кремль.

Як передає Укрінформ, про це заявив старший військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ніколас Окотт під час засідання Форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ у середу у Відні. 

"Жахлива війна Росії проти України триває вже у 200 разів довше, ніж Росія прогнозувала. Неймовірна оборона України є результатом величезної мужності та стійкості українського народу", - зазначив у своєму виступі Окотт.

Він не виключив, що цієї зими Росія знову спробує завдати прямий удар по українській енергетичній інфраструктурі, "якщо їй вдасться поповнити свої зменшені запаси крилатих ракет дальнього радіусу дії". І це "буде відповідати тому цинічному шляху, який Росія обрала для ведення своєї незаконної війни". 

При цьому Росія "продовжуватиме приховувати свої незліченні військові невдачі, щоб це фіаско тривало". 

"Навіть на цьому дипломатичному форумі (на Форумі безпекового співробітництва ОБСЄ - ред.) Росія погрожуватиме знищити українські літаки, у той час, як вона продовжує збивати свої власні літаки в небі. Вона говоритиме про військові успіхи, хоча зараз контролює лише половину української території, яка була у неї на початку кампанії. Вона може навіть показати кілька одиниць техніки НАТО на обов'язковому слайд-шоу, ніколи не визнаючи, що Росія вже втратила 5000 танків у цій катастрофічній кампанії", - спрогнозував Окотт.

Читайте також: Сили оборони знищили вже 301 490 російських загарбників

Він також вказав на те, що Росія вимушена зараз співпрацювати лише з авторитарними режимами. 

"Росія може проголошувати новий світовий порядок, але це – світовий порядок, в якому Росія запрошує терористичне угрупування ХАМАС до Москви після жорстокого вбивства ХАМАСом понад 1400 ізраїльських громадян. Це – світовий порядок союзу з Іраном, постачальником ударних безпілотників-камікадзе "Шахед", які широко використовуються Росією для вбивства українських цивільних осіб та атак на критично важливу інфраструктуру. Це – розвиток Північної Кореї, яка є новим стратегічним партнером Росії у сфері озброєнь та постачальником військової допомоги", заявив британський військовий дипломат.

Він додав, що мова насправді йде не про "новий світовий порядок", а про "групу авторитарних держав, які об'єдналися через відчай".

"Об'єднання з такими режимами свідчить про глибину, до якої впала Росія, намагаючись утримувати далі свої війська на полі бою. Росія робить це в той час, як вона продовжує зазнавати нищівних втрат як навколо Авдіївки, так і в ході кампанії в цілому", - наголосив Окотт.

Він також підкреслив, що Сполучене Королівство продовжуватиме підтримувати Україну, допоки Росія не залишить українську територію.

"Що стосується Росії, то винні будуть притягнуті до відповідальності за руйнівну і катастрофічну кампанію – найдовший "бліцкриг" у військовій історії, що триває вже понад 600 днів. Україна переможе у цій війні", - заявив старший військовий радник делегації Великої Британії в ОБСЄ.

Читайте також: На Куп'янському напрямку два російські танки підірвалися на власних мінах

Як повідомляв Укрінформ, за даними американського Інституту вивчення війни, російські війська втратили лише під Авдіївкою в період з 10 по 20 жовтня понад 109 одиниць військової техніки. 

Форум безпекового співробітництва та Постійна рада є постійно діючими директивними органами ОБСЄ, які засідають у Відні на щотижневій основі за участю делегацій усіх країн-учасниць. Форум уповноважений розглядати питання військово-політичного виміру діяльності Організації з метою зміцнення військової безпеки та зменшення ризиків конфліктів у Європі. Триваюча російська агресія проти України є одним з головних питань порядку денного ФБС з 2014 року.

Головування у Форумі проходить на ротаційній основі і триває 4 місяці. Нині головує Канада.

Фото: Генштаб ЗСУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-