Штати не мають достатніх запасів ATACMS для передачі Україні - WP

Штати не мають достатніх запасів ATACMS для передачі Україні - WP

Укрінформ
Обмежена кількість тактичних ракет ATACMS на американських військових складах заважає Адміністрації США ухвалити рішення про передачу їх Україні.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це пише Washington Post.

“Пентагон переконаний, що у Києва є більш нагальні потреби, ніж ATACMS, й переймається, що передача Україні цієї зброї у кількості, достатній для здійснення впливу на полі бою, суттєво знизить готовність США до інших можливих конфліктів”, - йдеться у матеріалі.

Читайте також: Байден все ще думає, чи надавати Україні ракети ATACMS

Зазначається, що арсенал ATACMS американських військових певний час не поповнюється, оскільки армія очікує вже цього року взяття на озброєння наступного покоління тактичних ракет під назвою Prism.

“Обмежена кількість ATACMS - найбільше занепокоєння американських військових. Хоча точна їх кількість в арсеналі США засекречена, Lockheed Martin за весь час виготовив близько 4000 ракет, багато з яких було використано армією США в боях, навчання чи випробовуваннях. Водночас близько 900 ракет упродовж минулого десятиріччя було продано іноземним союзникам й партнерами, в тому числі 211 - після початку війни в Україні”, - стверджує WP.

Читайте також: Зеленський – про постачання ATACMS: Рішень поки немає

Додамо, що наразі компанія-виробник Lockheed Martin виготовляє 500 таких ракет на рік, але усі вони йдуть на експорт за укладеними раніше контрактами.

Видання зазначає, що Київ направив до США запит на надання кількох сотень таких ракет.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна веде переговори зі Сполученими Штатами та іншими країнами щодо передачі ATACMS та подібних ракет.

Читайте також: У Байдена негласно обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS – ЗМІ

Резолюція H.Res. 488 із закликом до адміністрації Байдена забезпечити Україну ракетами ATACMS була представлена в Конгресі США у першій половині червня. У тексті документа наголошується на необхідності надати Україні далекобійні ракети в негайному порядку, зберігаючи при цьому бойову готовність Сполучених Штатів.

Заступник міністра оборони Володимир Гаврилов заявляв, що для досягнення перемоги над російськими загарбниками Силам оборони України потрібне далекобійне високоточне озброєння.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-