
Байден вважає Nord Stream 2 поганою угодою для Європи – Білий дім
Президент США Джо Байден вважає поганою угодою для Європи російський проєкт газопроводу Nord Stream 2 та говоритиме про це з європейськими союзниками.
26 січня 2021
Президент США Джо Байден вважає поганою угодою для Європи російський проєкт газопроводу Nord Stream 2 та говоритиме про це з європейськими союзниками.
25 січня 2021
У Балтійському морі - у водах Данії - відновилися роботи з укладання труб для газопроводу Nord Stream 2.
24 січня 2021
Зупинка будівництва російсько-німецького проєкту газопроводу «Північний потік-2» на даному етапі може потягнути за собою судові позови.
Посли України та Польщі у Німеччині Андрій Мельник і Анджей Пржилембський розкритикували рішення уряду землі Мекленбург – Передня Померанія про заснування так званого екологічного фонду, щоб завершити будівництво газопроводу «Північний потік-2».
21 січня 2021
Діяльність екологічних організацій та активістів загрожує затримкою на невизначений час у відновленні робіт з добудови газогону «Північний потік-2».
Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію у зв’язку із арештом російського опозиціонера Олексія Навального, яка закликає ЄС та країни-члени до ґрунтовного перегляду стратегії відносин з Росією та до негайного зупинення проекту «Північний потік-2».
Канцлер ФРН Ангела Меркель продовжує вважати газогін «Північний потік-2» економічним проєктом.
20 січня 2021
У зв’язку з арештом російського опозиціонера Олексія Навального депутати Європарламенту висловилися за повний перегляд відносин з Росією та припинення проекту Nord Stream 2.
19 січня 2021
Запроваджені санкції Сполучених Штатів Америки проти Росії через «Північний потік-2» свідчать про те, що США не бояться притягувати до відповідальності тих, хто допомагає його будувати.
Перша німецька компанія відмовилася від участі в будівництві трубопроводу «Північний потік-2».
У разі добудови і запуску російського газопроводу "Північний потік-2" Україна втрачатиме близько 1,5 млрд дол. щорічно.
Мінфін США оголосив санкції проти трьох російських суден та двох компаній з РФ, залучених до будівництва окремої ділянки газопроводу «Північний потік - 2», а також до підтримки нелегітимного режиму Мадуро у Венесуелі.
Уряд Німеччини зреагував на повідомлення США про намір ввести санкції проти російського судна, яке має прокладати труби газогону Nord Stream 2.
18 січня 2021
Федеральне відомство з питань судноплавства і гідрографії ФРН (BSH) змушене було призупинити дію виданого ним самим минулого четверга дозволу на прокладання труб у рамках проєкту «Північний потік-2».
16 січня 2021
Швейцарська компанія Zurich Insurance Group AG припинить надання страхових послуг, пов'язаних із газопроводом «Північний потік-2», через загрозу можливих санкцій США.
15 січня 2021
Федеральне морське та гідрографічне агентство Німеччини (BSH) дозволило продовження будівництва газогону «Північний потік-2».
Німецький уряд продовжуватиме вести переговори щодо санкцій щодо газогону «Північний потік-2» з новою адміністрацією США.
Оператор проєкту газопроводу «Північний потік-2» компанія Nord Stream 2 AG відклала поновлення робіт щодо завершення будівництва, які мали розпочатися 15 січня у Балтійському морі.
14 січня 2021
Німецька партія «Зелені» розкритикувала рішення влади федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія створити фонд сприяння добудові газопроводу Nord Stream 2.
13 січня 2021
Ще один підрядник «Газпрому», датська компанія Ramboll, відмовився брати участь у добудові трубопроводу проекту «Північний потік-2».
Адміністрація президента США Дональда Трампа готує останній пакет обмежувальних заходів проти газопроводу "Північний потік-2".
08 січня 2021
Парламент землі ФРН Мекленбург - Передня Померанія 7 січня схвалив створення фонду, призначеного для сприяння добудові газопроводу Nord Stream 2.
06 січня 2021
Федеральний уряд не має відношення до ініціативи німецької землі Мекленбург-Передня Померанія, спрямованої на врятування Nord Stream 2, але продовжує вважати проєкт економічним.
04 січня 2021
Завдяки послідовній позиції США і запровадженню санкцій щодо будівництва "Північного потоку-2", проєкт досі не був реалізований.
02 січня 2021
Норвезька компанія DNV GL, котра мала сертифікувати російський газопровід "Північний потік-2" після завершення його будівництва, відмовилася це робити через ймовірні санкції США.
28 грудня 2020
В особливій економічній зоні Німеччини завершено укладання труб газопроводу Nord Stream 2 на ділянці завдовжки 2,6 кілометра.
Уряд ФРН не втручається в питання будівництва газогону Nord Stream 2.
26 грудня 2020
Російське судно "Фортуна", за допомогою якого прокладають труби газогону "Північний потік-2", залишило місце будівництва газопроводу та повертається до німецького порту Вісмар.
23 грудня 2020
Президент США застосував право вето до законопроєкту про асигнування на національну оборону, який містить, зокрема, санкції проти газопроводу Nord Stream 2.
Адміністрація президента Трампа готує пакет санкцій проти російського проєкту газопроводу Nord Stream 2, введення яких передбачене в затвердженому нещодавно Конгресом законопроєкті про фінансування оборонних потреб США.
17 грудня 2020
Чинний глава Білого дому підтвердив у четвер, що обов’язково застосує право вето щодо проєкту закону про оборонний бюджет США, в якому прописані, зокрема, $250 млн допомоги Україні, а також передбачено посилення санкцій проти російського проєкту Nord Stream 2.
14 грудня 2020
Енергійні ритуальні танці навколо Паризького саміту Нормандської четвірки не дозволили його повторити
09 грудня 2020
Палата представників США ухвалила переважною більшістю узгоджений проєкт Закону про асигнування на національну оборону США-2021, який передбачає санкції проти Nord Stream-2 та допомогу Україні у сфері безпеки.
08 грудня 2020
Попри відновлення 5 грудня робіт з укладення труб газогону Nord Stream 2 у Балтийському морі, до пуску проєкту в експлуатацію навряд чи дійде через санкції США (CAATSA, PEESA, PEESCA).
Американські санкції роблять проєкт приреченим
07 грудня 2020
В уряді Німеччини не коментують нові можливі американські санкції проти проєкту «Північний потік-2» та заклики посольства США до ФРН не допустити подальшого будівництва цього російського газогону.
05 грудня 2020
У водах Німеччини російське судно «Фортуна» здійснюватиме 3 5 до 31 грудня роботи з укладання труб в рамках добудови газопроводу «Північний потік-2».
01 грудня 2020
Керівництво німецької землі Мекленбург-Передня Померанія намагається знайти можливості обійти американські санкції, спрямовані на недопущення завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2.
30 листопада 2020
Відновлення будівництва “Північного потоку-2” може негативно вплинути на відносини ЄС з новою адміністрацією Президента США Джо Байдена, оскільки Вашингтон навряд чи погодиться на відмову від пакету санкцій проти компаній, які беруть участь в реалізації цього проєкту.
11 листопада 2020
Законодавці обох палат Конгресу США досягли домовленості про включення додаткових санкцій проти газопроводу Nord Stream 2 у проєкт оборонного бюджету США.
29 жовтня 2020
Під час прийняття санкційних рішень Євросоюз має враховувати економічну шкоду, але не менш важливо дотримуватися балансу з урахуванням довгострокових зовнішньополітичних інтересів ЄС.
20 жовтня 2020
Державний департамент США оголосив про рішення розширити санкції проти структур, причетних до будівництва газопроводу «Північний потік-2».
08 жовтня 2020
Будівництво газопроводу Nord Stream 2 ще можна заблокувати, адже цей проєкт ще не завершено.
07 жовтня 2020
Управління захисту конкуренції і прав споживача Польщі (UOKiK) оштрафувало Газпром на ще 29 мільярдів злотих (еквівалент 7,6 млрд євро) через відсутність співпраці в ході розслідування щодо будівництва газопроводу Nord Stream 2.
06 жовтня 2020
Замовлення російським "Газпромом" більших потужностей для транспортування газу українською ГТС може стати вагомим аргументом проти добудови "Північного потоку - 2".
01 жовтня 2020
Справу щодо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального і питання будівництва газопроводу “Північний потік-2” необхідно розглядати у тісному зв'язку.
Енергетичне агентство Данії видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на експлуатацію «Північного потоку-2» на шельфі країни при дотриманні низки умов, що забезпечують безпечну експлуатацію газопроводів.
28 вересня 2020
Відповідні німецькі органи перевірятимуть законність санкцій США, пов’язаних з газопроводом «Північний Потік 2».
24 вересня 2020
Литовський парламент прийняв резолюцію про необхідність санкцій після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального і важливості зупинки будівництва газопроводу Nord Stream 2.
Україна та Словаччина мають спільне бачення щодо енергетичної безпеки Європи та ризиків від проєкту газопроводу "Північний потік - 2".
21 вересня 2020
У Вашингтоні розцінюють російський газопровід "Північний потік–2" як реальну загрозу для незалежності й безпеки Європи, тому докладають зусиль для того, щоби створити міжнародну коаліцію проти цього проєкту.
У німецькому уряді не коментують інформацію про нібито спроби домовитися з США про інвестиції в газовій сфері в обмін на відмову Вашингтона від санкцій щодо газопроводу Nord Stream 2.
20 вересня 2020
Прем'єр-міністр східної німецької землі Саксонія, член правлячої партії ХДС Міхаель Кречмер відкрито висловився проти політики федерального уряду щодо Росії.
18 вересня 2020
Досягти домовленості між країнами-членами ЄС про введення мораторію на добудову газопроводу «Північний Потік 2» через справу Навального буде простіше, ніж добитися повної відмови від проєкту.
Питання ставлення уряду ФРН до проєкту "Північний потік-2", яке сьогодні обговорювалося у Бундестазі, відправлене на доопрацювання профільному парламентському комітету.
16 вересня 2020
Федеральний уряд Німеччини намагався захистити проєкт "Північний потік 2" від американських санкцій і врятувати його, обіцяючи закуповувати більше скрапленого газу з США та побудувати за свій кошт термінали для його прийому.
У світлі замаху на життя російського опозиціонера Олексія Навального й останніх подій в Білорусі відмова від реалізації проєкту “Північний потік-2” у нинішніх умовах є “єдиним раціональним виходом”.
15 вересня 2020
Президент України Володимир Зеленський закликав владу Австрії розглянути питання будівництва газопроводу Nord Stream 2 з погляду енергетичної безпеки, зокрема всієї Європи.
Федеральний президент Австрії Александр Ван дер Беллен не бачить зв’язку між отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального і проєктом Nord Stream 2, долю якого має вирішувати Європа, а не США.
14 вересня 2020
Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау сподівається на блокування проєкту газопроводу "Північний потік-2".