10 квітня: народний календар і астровісник

10 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Великий понеділок; «недалечко красне яєчко»  

Відсьогодні у християн розпочинається Страсний тиждень, або Страсна седмиця – найскорботніші дні перед світлим святом Христового Воскресіння. Цей період цілком присвячений останнім подіям з життя Ісуса Христа: таємній вечері з учнями, підлій зраді Його Іудою за тридцять срібників, арешту, неправедному суду, знущанням, Його стражданням, смерті на Хресті та погребінню. Страсна седмиця стоїть трохи осторонь від Великого посту, який, власне, закінчився ще в п’ятницю ввечері. 40 днів християнин приділяв увагу власній персоні, самозаглиблюючись у покаянні, а з сьогоднішнього дня (вірніше, ще з Лазаревої суботи) має перебувати поряд з Христом, проходячи і проживаючи разом із Ним Його хресний шлях аж до Голгофи, без якої, як відомо, нема й Воскресіння. І хоча ці дні надзвичайно важкі й сумні, але все одно, вони сповнені тихої радості, адже ми впритул наближаємося до знаменної події – Христового Воскресіння. Як образно сказав Олександр Олесь: «З журбою радість обнялась».

Останній передпасхальний тиждень пов’язаний із багатьма обрядодіями, кожен день тижня називається Великим і має своє сакральне значення. Здавна у понеділок Страсної седмиці українці, особливо жінки, починали велике прибирання хати. Ще до сходу сонця матері будили дочок, нагадуючи, що «недалечко красне яєчко», а тому потрібно «помити хату». Вмившись, господарниці починали білити спіни та стелю, змащувати жовтою глиною долівку, а рудою обводити підвалини в хаті та присьбу на дворі. Потім мили лави, стіл, мисник, двері та підвіконня. Пообідавши пісного борщу та трохи перепочивши, йшли в город – до Чистого четверга треба було встигнути посіяти все насіння.

Іменинники сьогодні Іларіон, Степан.

Сьогодні 15-ий місячний день, його символ – змій, або шакал. Важкий і критичний день перед повним Місяцем. День Анубісу, астральних битв, обману і провокації. Час аскези і самодисципліни. Варто ходити «по струнці», не розпускатися ні в емоційному, ні в фізичному плані. Можуть виникнути сильні спокуси, але треба намагатися протистояти їм, адже кожне наше «так» руйнує астрал. Егоїстичні «хочу» і «дай» ліпше замінити на аскетичне: «треба». Забудьте про смаколики, про солодке «нічогонероблення», про блукання Інтернетом, про балачки «ні про що». Натомість пориньте з головою в роботу. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: –7,2; а найтеплішим у 1973 -  +24,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-