Верховний Суд підтвердив право держави на 1229 гектарів земель НААН на Вінниччині

Верховний Суд підтвердив право держави на 1229 гектарів земель НААН на Вінниччині

Укрінформ
Верховний Суд підтвердив право держави на 1229 га земель Національної академії аграрних наук України, вартістю понад 300 млн грн, розташованих на Вінниччині.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, передає Укрінформ.

«Прокурори Офісу Генерального прокурора та Вінницької обласної прокуратури відстояли у судах усіх інстанцій право державної власності на землі дослідної станції Національної академії аграрних наук України. Встановлено, що у 2016 році Агрономічна сільська рада Вінницького району своїм рішенням визнала таким, що втратив чинність державний акт дослідної станції на право постійного користування 1229 га землі сільськогосподарського призначення вартістю понад 300 млн грн, створивши для себе всі умови для безперешкодної передачі державної землі у приватну власність», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прокуратура у 2022 році звернулася з позовною заявою до Господарського суду Вінницької області та наполягала на відновленні права державної власності та права постійного користування землею НААН України. Оскільки такі землі є обмежено оборотоздатними та можуть вилучатись лише у виняткових випадках.

Господарський суд Вінницької області 29 липня 2022 у задоволенні позову відмовив, а прокуратура оскаржила це рішення до суду апеляційної інстанції.

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 27 жовтня 2022 апеляційну скаргу обласної прокуратури задоволено та незаконне рішення Агрономічної сільської ради скасовано.

Читайте також: «Зернова схема» майже на 30 мільйонів: оголосили підозри чотирьом чиновникам

Водночас на постанову суду апеляційної інстанції Вінницький національний аграрний університет подав касаційну скаргу, стверджуючи, що спірне рішення Агрономічної сільської ради не порушує інтереси держави.

Верховний Суд підтримав позицію прокуратури, касаційну скаргу ВНАУ залишив без задоволення, а постанову Північно-західного апеляційного господарського суду – без змін.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці встановили, що особистому водію президента НААН України було незаконно нараховано близько 800 тисяч гривень заробітної плати шляхом одночасного «працевлаштування» у шести держпідприємствах, які входили до структури НААН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-