У Харкові презентували книгу спогадів видатного мовознавця Юрія Шевельова

У Харкові презентували книгу спогадів видатного мовознавця Юрія Шевельова

Укрінформ
Книгу спогадів видатного українського мовознавця, історика української літератури, критика Юрія Шевельова, вперше видану в Харкові, презентували у громадський організації "Кіноклуб "Нова Україна".

Подію кореспонденту Укрінформу прокоментував засновник клубу, заслужений журналіст України, координатор Харківського Євромайдану Володимир Чистилін.

"Книгу спогадів харків'янина Юрія Шевельова, який увійшов в історію як всесвітньо відомий українсько-американський славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміграції, під назвою "Я - мене - мені... (і довкруги)" видано у видавництві, яке засновано земляком, кандидатом філософських наук Олександром Савчуком та зазнало відомості книгами про видатних українців", - зазначив Чистилін.

Читайте також: Харківський музей Голокосту: Збережеться пам'ять – збережеться народ

За його словами, сам Шевельов цю книгу, видану свого часу у Нью-Йорку (де він, професор Гарвардського та Колумбійського університетів, жив та був похованій у 2002 році), називав історією великої і ще не закінченої війни, маючи на увазі історію взаємовідношень України і Росії. "Його творча спадщина становить понад 900 праць, а його теза про найстрашніших ворогів України всіх часів досі не втрачає актуальності", - сказав Чистилін.

За його словами, за ініціативою відомого українського письменника Сергія Жадана - члена організації "Кіноклуб "Нова України", Юрія Шевельову у Харкові буде встановлено меморіальну дошку.

Читайте також: У Києві презентували ролики про українців, на честь яких назвали столичні вулиці

Як повідомлялося, меморіальну дошку Юрію Шевельову, встановлену за громадської ініціативи 3 вересня 2013 року у центрі Харкові на гроші, зібрані фондом національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича, вже через три години демонтували троє невідомих. Тоді пресслужба головного управління МВС у Харківській області повідомила, що міліція проводить перевірку за фактом демонтування пам’ятної дошки, але винуватців не було знайдено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-