Громади мають бути належно представлені у місцевих радах - Мінрегіон

Громади мають бути належно представлені у місцевих радах - Мінрегіон

Децентралізація
Укрінформ
Чергові місцеві вибори мають пройти на новій територіальній основі громад і районів. Це – одне з головних завдань нового етапу децентралізації.

Про це сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час першого засідання робочої групи з розроблення змін до виборчого законодавства щодо забезпечення пропорційного представництва громадян у радах громад та територіальних громад у районних та обласних радах, повідомляє портал "Децентралізація".

На думку Негоди, за умови ефективної роботи Верховної Ради, вже є все для швидкого вирішення цього питання. Паралельно потрібно розв’язати не менш важливу проблему – створити умови для належного представництва громад у місцевих радах.

«Очевидно, що чинна виборча система себе не виправдовує, і її треба удосконалювати. Маємо зробити так, щоб інтереси усіх громадян були представлені в місцевих радах. Варто також деполітизувати місцеве самоврядування, щоб життя в громадах не залежало від забаганок партійних еліт. Сьогодні ми спільно з нашими міжнародними експертами починаємо розробляти необхідні зміни до законодавства. Але хочу наголосити - спиратися вони мають на те, що до чергових місцевих виборів по всій території України буде сформований новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів», - зазначив чиновник.

За його словами, через специфіку виборчої системи, після місцевих виборів 2015 року у більшості обласних та районних рад виборчі округи представлені нерівномірно, або взагалі не представлені.

Експертне дослідження, проведене за сприяння Проекту ОБСЄ в Україні, показало, що у 22 обласних радах (крім Миколаївської та Черкаської) деякі райони та міста обласного значення не представлені жодним депутатом, а деякі - двома і більше. В районних радах теж часто нема представництва тих чи інших громад району, а деякі представлені декількома депутатами.

Читайте також: Доходи деяких громад Рівненщини зросли у вісім разів

За даними експертної групи, яка проводила дослідження, складна ситуація у Київській області, де в обласній раді не представлені навіть досить потужні громади, такі як Переяслав-Хмельницький, Буча, Васильків. Тобто важливі рішення щодо розвитку регіону приймаються без врахування інтересів цих громад.

Також виникає проблема з представництвом громадян у місцевій раді в об’єднаних територіальних громадах. Через нерівномірну кількість мешканців у населених пунктах ОТГ, практично неможливо зробити так, щоб кожен населений пункт був представлений хоча б одним депутатом в раді ОТГ.

Фото: decentralization.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-