Підтримка  культурного та креативного секторів в Україні через механізми та можливості програми ЄС «Креативна Європа»

Підтримка культурного та креативного секторів в Україні через механізми та можливості програми ЄС «Креативна Європа»

Укрінформ
12 березня, 14:00 - брифінг на тему: «Підтримка Європейським Союзом культурного та креативного секторів в Україні через механізми та можливості програми ЄС «Креативна Європа».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Учасники: Тетяна Шульга - Представництво ЄС в Україні (онлайн); Микола Ульянов - Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні; Юлія Аленіна - ГО «Інша Освіта»;  Оксана Саржевська-Кравченко - фонд «ІЗОЛЯЦІЯ»; Ольга Терефеєва - Національна Спілка Архітекторів України; Олена Олійник -  Національна Спілка Архітекторів України.

Чому це цікаво?

Під час брифінгу з промовою виступлять представники організацій, які  перемогли у конкурсі «Підтримка українських переселенців та культурного і креативного секторів України», що був проведений у 2022 році, а також представник Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

Україна лідирує у конкурсі з поширення європейських літературних творів програми «Креативна Європа»

Україна є лідером серед 40 країн у конкурсі «Поширення європейських літературних творів», що проходить у рамках програми ЄС «Креативна Європа».

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформі сказав співробітник Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні Микола Ульянов.

"З найбільш популярних конкурсів є конкурс «Європейські проєкти співпраці». Це є одним з флагманських конкурсів загалом, зокрема, в підпрограмі «Культура». І Україна має особливі результати, вона є чемпіоном серед усіх 40 країн за конкурсом «Поширення європейських літературних творів». Він, до речі, і зараз ще відкритий, дедлайн - 16 квітня", - сказав Ульянов.

Він зазначив, що третина всіх перекладів, що були зроблені у межах цього конкурсу в 2023 році, були з української або на українську мову.

За його словами, загалом за 2023 рік було підтримано 28 українських організацій, які здійснюють 32 проєкти «Креативної Європи», і загальний обсяг їх фінансування торік за різними конкурсними програмами становив близько 5 млн. євро.

Ульянов наголосив, що «Креативна Європа» є найбільшою програмою з підтримки культурних та креативних секторів у Європі, і можливості, які надає програма саме для підтримки культури в Україні, є винятковими.

Секторальна менеджерка напряму культури Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга зазначила, що культурна та креативна індустрії є важливими "як для резистентності самої країни, так і її подальшого розвитку".

"Це та рушійна сила, яка провокує зміни, яка провокує діалог стосовно змін. Яка допомагає зшивати країну та допомагає налагодити спілкування між людьми, що, можливо, не завжди поділяють певні цінності або розділені своїм ставленням...", - сказала вона.

Шульга додала, що викликів перед української культурою стає все більше, і необхідно підтримувати її у всіх тих завданнях, які перед нею стоять.

Як повідомлялося, Україна стала учасницею програми «Креативна Європа» у 2016 році. Відтоді українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років становить 2,44 млрд євро.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-