Українсько-турецькі відносини: співпраця між країнами

Українсько-турецькі відносини: співпраця між країнами

Укрінформ
18 січня, 13:30 - брифінг на тему: "Українсько-турецькі відносини: як наразі здійснюється співпраця між країнами, подальші плани щодо співпраці".

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Василь Боднар - Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині (онлайн).

Теми до обговорення: 

  • Відносини України та Туреччини сьогодні: поточні рішення та подальша співпраця.
  • Функціонування транспортного коридору.
  • Відмова Туреччини пропускати бойові кораблі через протоки: як це позначиться на кампанії щодо розмінування Чорного моря? 
  • Як події в Ізраїлі вплинули на зовнішню політику Туреччини?

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Реалізація тристороннього меморандуму про розмінування Чорного моря, скоріш за все, почнеться влітку - посол

Практична реалізація нещодавно підписаного Румунією, Болгарією і Туреччиною меморандуму про розмінування Чорного моря, скоріш за все, розпочнеться влітку.

Такий прогноз оприлюднив посол України в Туреччині Василь Боднар під час онлайн-брифінгу на тему: "Українсько-турецькі відносини: як наразі здійснюється співпраця між країнами, подальші плани щодо співпраці" в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Дипломат зазначив, що у кожної зі сторін є своя специфіка введення в дію підписаного 11 січня тристороннього меморандуму. Зокрема, Румунія вже зробила це, Болгарія проходить внутрішньодержавні процедури, а в Туреччині цей документ має бути ратифікований, оскільки використання підрозділів збройних сил, які будуть займатися розмінуванням, належить до компетенції парламенту.

"Тому турецька сторона робить усе можливе, щоб у найближчі місяць-півтора провести державне узгодження і ратифікацію. Найбільш імовірно, що вихід кораблів у море відбудеться десь у літні місяці, ареал охоплення - це міжнародні води. Умовно кажучи, якщо ми проведемо лінію від Одеси до Босфору, то на захід від цієї лінії. Тобто можна вважати, що від колишньої лінії зернового коридору на захід до територіальних вод Румунії, Болгарії і Туреччини", - сказав Боднар.

Він додав, що розмінування відбуватиметься в рамках НАТО, оскільки ще на Вільнюському саміті було узгоджено так званий регіональний принцип відповідальності, і в цьому контексті Туреччина ініціювала цей проєкт.

"Він для нас корисний, ми у ньому зацікавлені, і ми працюємо над тим, щоб приєднатися до нього. Офіційна заява звучить так, що приєднання кораблів чи обладнання, яке необхідне, можливе тільки після війни, щоб не ставати об'єктами атак. Водночас обмін інформацією та інша співпраця можлива в інших часових рамках. Про це ми будемо вести переговори безпосередньо під час зустрічей", - зауважив посол.

Як повідомлялося, міністри оборони Туреччини і Румунії Яшар Гюлер і Ангел Тілвар, а також заступник міністра оборони Болгарії Атанас Запрянов 11 січня підписали в Стамбулі меморандум про взаєморозуміння щодо створення Військово-морської групи з протимінних заходів у Чорному морі (MCM Black Sea). Ініціатива спрямована на нагляд за операціями зі знешкодження мін у Чорному морі, які з’явилися там із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Посол України про вплив конфлікту в Газі на відносини з Туреччиною: Ми пройшли пік негативу

Підтримка суспільствами України і Туреччини різних сторін у палестинсько-ізраїльському конфлікті впливає на двосторонні відносини, але зараз турецьке суспільство зосереджене на дискусії щодо врегулювання в Газі.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар під час онлайн-брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Дипломат зазначив, що внутрішньополітичне життя і зовнішня політика Туреччини значною мірою сконцентровані на ситуації в Газі. Він також констатував, що Туреччина стоїть на боці Палестини і чітко засуджує Ізраїль, що, своєю чергою, визначає пріоритети зовнішньої політики.

"Насправді, будь-яка емоція впливає на відносини (між країнами), тому коли було загострення (в Газі - ред.) і ми бачили досить активні бойові дії, звичайно, це впливало на контент, увага більше спрямовувалася туди, а про Україну забували. По-друге, певна тінь цієї війни падала і на відносини між Україною і США, і будь-які інформаційні приводи не завжди адекватно сприймалися. Але, на щастя, ми пройшли цей пік негативу. Зараз дискусія триває більше про процеси врегулювання (в Газі - ред.)", - сказав Боднар.

Він додав, що у Туреччині домінує думка про необхідність пошуку рішень, а не продовження конфліктів. У цьому контексті посол нагадав про турецькі ініціативи щодо посередництва у мирних переговорах між Україною і Росією.

"Наш варіант пропозицій - це Формула миру Президента Зеленського. Нещодавня участь турецької сторони у зустрічі (зовнішньополітичних радників і радників з національної безпеки - ред.) в Давосі також є підтвердженням, що саме у цьому треку ми працюємо з турецькою стороною та іншими міжнародними партнерами", - зазначив посол.

Як повідомлялося, у Стамбулі 31 грудня пройшов молебень і велелюдна акція на підтримку палестинців. Акцію організувала Фундація турецької молоді TÜGVA, до якої входить син президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана. Співорганізаторами називають понад 300 громадських об’єднань.

Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, переважна більшість українців – 69% – симпатизують Ізраїлю в ізраїльсько-палестинському конфлікті, лише 1% респондентів симпатизують Палестині.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив 4 листопада, що розриває контакти з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу через дії Ізраїлю в Газі. При цьому Туреччина не розриває дипломатичних відносин з Ізраїлем.

Безпілотники Bayraktar у війні проти Росії наразі використовують з іншими цілями - посол

Застосування турецьких безпілотників Bayraktar у війні проти Росії не втратило актуальності, але наразі їх використовують з іншими цілями.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар під час онлайн-брифінгу на тему: "Українсько-турецькі відносини: як наразі здійснюється співпраця між країнами, подальші плани щодо співпраці" в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Насправді актуальність (безпілотників Bayraktar - ред.) не зменшилася, просто є інша методика використання... На сьогодні, оскільки лінія фронту більш-менш стабільна, а система протиповітряної оборони (Росії - ред.) глибоко ешелонована, використання за прямим призначенням цих безпілотників Bayraktar для удару по ворожих силах є недоцільним, оскільки вони, як і будь-який літальний апарат, доволі вразливі для ППО. Тому їх використовують зовсім з іншими цілями", - сказав Боднар.

Він додав, що іде постачання не лише безпілотників Bayraktar до України, а й певних комплектуючих, які допомагають розвитку нових видів БПЛА у Туреччині.

"Це все складає взаємодоповнюючу взаємодію у оборонно-промисловому комплексі... І, звичайно, не знімається з порядку денного будівництво заводу Bayraktar в Україні і виробництво цих безпілотників із штампом "Made in Ukraine", - резюмував посол.

Як повідомлялося, офіцер Головного управління розвідки Володимир Валюх в інтерв'ю виданню Defense News заявив, що турецькі безпілотники Bayraktar TB2 на початку війни дуже допомагали ЗСУ домагатися успіхів, але тепер мають обмежену корисність, оскільки російські окупанти посилюють протиповітряну оборону.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-